düşük tartılı bebek anneleri

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Rukal tarafından 26 Eylül 2010 başlatılmıştır.

26 Eylül 2010
    Konu Sahibi : Rukal
  1. Rukal

Rukal Küçük Anne Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    artık depresyona gireceğim.

kızım 9,5 aylık ve 6,5 kilo. 3,5 aydır hiç kilo almıyor. boyu sadece 3 cm uzadı. elleri ve ayakları yenidoğanların el ve ayaklarından birazcık büyük.

doktorlar kilosu çok az diyorlar ve sadece tahlil yapıp duruyorlar. onlardan da bir sonuç çıkmıyor.

benim derdim, dünyada bebeğine bakamayan tek anne ben miyim? benim durumumda olan birileri var mı? var olması aslında sevindirici bir durum olmaz ama en azından kendimi yalnız hissetmek istemiyorum. bu durum beni çok etkiliyor. ona bakamıyorum :KK43:(((

2. 26 Eylül 2010
  3. demirim

demirim annesinin lokumu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kendini böyle nitelendirme cnm
    bazı bünyeler böyle
    bnm oğlumda düşük kiloluydu yaşında 12 kilo olması gerkeirken 10 kiloydu
    bebekler büyüdükçe daha az kilo alıyolar
    yemeklerinde ekmeği unu ve tereyağını fazlalaştırarak kilo almasını sağlayailirsin
    tabi iştah sorunu yoksa bnm oğlum iştahsız bi bebekti

4. 26 Eylül 2010
  5. PleaseTryAgainLater

PleaseTryAgainLater oglumm - kizimm Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle kendini suçlama sonuçta sen bebeğinde esirgiyo değilsin..tahliller sonuç vermiyormu..çok zayıf olan bebeklere kalorili takviyeler veriliyor dr.unuza bi sor istersen sanırım adı fantomalttı..üzülme ayrıca her bebek tombiş olucak diye bişey yok önemli olan sağlıklı olması..biz anneler onlara kıyamadığımız için çok kafamıza takıyoruz..

6. 26 Eylül 2010
  7. Rukal

Rukal Küçük Anne Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    12 aylık olduğunda 8 kilo olursa öpüp başıma koyacak derecede kötü durumdayız. fantomalt, vitaminler hiçbiri sonuç vermiyor. oldukça iştahsız. ne yapacağımı şaşırmış durumdayım.

8. 26 Eylül 2010
  9. Esrs

Esrs Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Benim kızımda düşük doğum kilolu doğdu 2300 hastaneden çıkarken 2190 kilo çıktık 4. aylığız en son tartıldığında 4730 du bende senin gibi kafama takıyorum ilk ay 1 kio aldı daha sonra 500 gram ancak alabildi abimin kızı oldu aralarında 2 ay olmasına rağmen o daha büyük ister istemez üzülüyo insan seni çok iyi anlıyorum benimki emmeyide bırktı sağıp içiriyorum yani benimkinin aç kalma ihtimali yok çünkü biliyorum ne kadar yediğini bakalım bu ay ne oacak

10. 4 Ekim 2010
  11. sumeyye86

sumeyye86 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar benim oğlum da tam yedi aylık ve 7 kilo.sizce nasıl bana da zayıf geliyor.2.280 gr doğdu.başka bebekleri görünce insan kafasına takmadan edemiyor.

12. 4 Ekim 2010
  13. kayaninannesi

kayaninannesi Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar hic üzülmeyin..bi sizin elinizde degilki.sümeyye senin bebegin kilosu normal bence.hic evham yapma.benim oglum 12 aylik sadece 10 kilo 500 gr..cesit cesit mamalar aliyorum meyva sulari meyvalar envayi cesit bebek yiyecegi..yok almiyor kilo.zaten istahli bir cocuk degil biraz zorlasam hemen kusmaya basliyor.bide doktorlarin söyledigine göre bu birazda genetik.ben yada oglumun babasi iri yapili uzun boylu insanlar degiliz bebegimde yapili olsun.inaniyorum ben buna..genetik fonksiyonlarda cok önemli.yeterli gidayi lasinda zayif olsun napalim.

14. 4 Ekim 2010
  15. smmm06

smmm06 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    benim oğlumda 9 aylık ve 7 kilo doğum kilosu 2640 okadar iştahsızki yemek yedirmek işkence bazen çıldıracak gibi oluyo kendime hakim olamıyorum bebek zayıf olunca bizim toplumumuzda anne ii bakamıyo oluyo kim çocuğunu az bırakır bizde fantomalt kullanıyoruz bide balık yağı verdi dr bakalım bazı bebeklerde işe yarıyomuş bizde yeni başladık inş. faydası olur tek ii yanı boyu ve hareketleri yerinde ama kilo çok düşük işte 9 aylık bebeklere bakıyorum benimki yanlarında 5 aylık gibi kalıyo ister istemez kafaya takıyorum üzülüyorum inş. bi an önce iştahı açılır

16. 4 Ekim 2010
  17. UmutCan

UmutCan Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benimki de 9aylık 8kilo bile değil.geçen gün misafir kadınlar ben odada yokken görümceme bu kız bu çocuğa bakamıyor diyorlardı çok üzüldüm.ne yapsam olmuyor kaşığı görünce ağlamaya başlıyor

18. 6 Ağustos 2013
  19. Kardelen3201

Kardelen3201 Hayat o kadar acımasız ki... Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Benim kizim da 7 aylik,boyu 69,5 cm kilosu da 6480.Ben de cok üzülüyorum.Cok istahsiz,emziriyorum ama ben vermesem hic aramaz yani.Ek gidaya basladik coktan ama artik onlari da yemiyor,fazla zorlayinca da kusuyor.Daha bugün doktordaydik ve bu ay sadece 120 gr almis😔
    Allah yardimcimiz olsun ama cok zor gercekten zayif ve istahsiz cocuk sahibi olmak!!!