düşük tehlikem var kızlar:(

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve Saruboceq tarafından 1 Ocak 2008 başlatılmıştır.

1 Ocak 2008
    Konu Sahibi : Saruboceq
  1. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    2008 de her isteyenin anne olması dileklerimle..
    sormak istediğim bir şey var ben 9 haftalık hamileyim.4.haftamdan beri öğrendimki düşük tehlikem var crinone ve folik asit kullanıyorum.bebeğime bir şey olacak diye çok korkuyorum.hiç bir şey yapmamaya özen gösteriyorum.onu geç buldum.başka ne gibi doğal şeylerle düşük tehlikesi önlenebilir bileniniz varsa yardımcı olabilirmi?
    kalp atışını duyduk,herşey normal görünüyor.gerçi benim kanamam da olmadı ama kasık sancım çok oluyordu.doktorum da rahim kasılmalara dayanamaz ve bir an açar kendini dedi bebği tutamayız dedi.önlem olsun diyede hastanede yatırdı 3 gün.şu an şükürler olsun iyim ama hamileliğimi doyasıya yaşayamıyorum bu durum yüzünden..:uhm:

2. 1 Ocak 2008
  3. kardelennnn

kardelennnn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    canım benim.....
    inşllah bebişin sana sımsıkı tutunur annesi.....
    ve seni 9 ay 10 gün boyunca yalnız bırakmaz.....
    bence iyi tarafından bakmalısın tatlım.....
    en azından kanaman yokmuş...
    oda riskli çünkü....
    hamileliğin bu dönemlerinde düşük tehlikesi oluyo ve çoğu kişide atlatıyo hayırlısıyla....
    bol bol dinlen ve kesinlikle fazla yorma kendini hatta imkanın varsa gününün yarıdan fazlasını yatarak geçir....
    daha kolay atlatırsın.....
    ve bol bolda bence bebişe yarayacak şeyler tüket.....
    ve hep pozitif ol.....

4. 1 Ocak 2008
  5. Saruboceq

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    sağol kardelencim..
    yeme düzenim bile sağlıklı beslenmeye çok dikkat ediyorum ama yediğim yaptığım hiç bir şeyden zevk alamıyorum sırf bu durumumdan dolayı.çevremdekiler bir süre sonra atlatırsın,alışırsın diyorlar.inşallah bakalım..
    inşallah dediğin gibi tutunur anneciğine..sevgilerimle..

6. 1 Ocak 2008
  7. portakalçiçexgxi

portakalçiçexgxi cooookkkk sevecen Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    canım öncelikle geçmiş olsun ilk üç ay maydonoz nane ve sıcak duslardan kacın bol bol ıstirahat et ve ne kadar calsium alırsan o kadar kasık agrın azalır ve kasılmalar son bulur inşallah saglıkla bebeğinin kucagına alırsın sevgiyle kal

8. 1 Ocak 2008
  9. 19KasimBhr

19KasimBhr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    canım merhaba ßende 8 haftalık hamileyim ve benimde geçen hafta öğrendimki rahimde kanama alanları var.yani düşük tehtidi doktorum bana progestan verdi ve istirahat etmemi söyledi.ßenim kanamam hiç olmadı.sende de mi rahimde kanama alanları var?

10. 1 Ocak 2008
  11. arzuhalim

arzuhalim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bebişleriniz sağ salim tutunur inşallah.

12. 1 Ocak 2008
  13. 19KasimBhr

19KasimBhr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    arzuhalim tşk canım inşallah bu beklemeler çok kötü.Dua et ßizim için..:KK46:

14. 1 Ocak 2008
  15. kibela24

kibela24 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    canım bende 23 haftalık hamıleyım benımda o haftalrda kanamam olmuştu pregestan bır ay kullandım..stres yapınca daha kotu oluyor...
    fazla egılme...ellerını mutfak dolaplarına kaldırma...ayakta kalma...bol bol dınlen...
    ınsanlah bebısını sagl salım kucagına alırsın

16. 1 Ocak 2008
  17. 19KasimBhr

19KasimBhr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    kanama olsa en azından bir şekilde önüne geçilebilirdi...ßenim ilk gebeliğimde de kanama olmadığı halde bebeğimin kalp atışları durdu anlamadık..Şimdide bunun olmasından çok korkuyorum kızlar..

18. 1 Ocak 2008
  19. Saruboceq

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    baharcım
    benim rahmimde kanamayla ilgili bir tehlikem yok yeterince olması gereken kalınlıkta.sadece doktorum kasık sancılarını tehlikeli buldu ve önlem olsun diye yatırdı.rahim kasılmalara dayanamaz ve kendini açar dedi.biliyorsun kasık sancısıyla normal doğum gerçekleşiyor.
    bende dikkat ediyorum çok dikkat ediyorum hatta ama sosyal hayatımı,en önemlisi hamilelğin vermiş olduğu o bulutlar üzerinde gezmeyi yaşayamıyorum.bu kötü düşünce ensemde soğuk nefesini her an hissettiriyor.
    bakalım 3.ayım bitene kadar huzur yok anlaşılan.
    inşallah bebeklerimiz sıkıca tutunur bizlere.

sendeee başını alıp gitme ne olurr,ne olur tut ellerimi..hayatta hiç bir şeyim az olmadı senin kadar ve hiç bir şeyi istemedim seni istediğim kadar..sende başını alıp gitme ne olur...bu şarkıyı bebişlerimize söyleyelim
    senağlama