Düşük tehlikesi var ne yapayım?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve nihalcan tarafından 6 Ocak 2010 başlatılmıştır.

6 Ocak 2010
    Konu Sahibi : nihalcan
  1. nihalcan

nihalcan kr@liçe75 Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    herkese iyi günler
    az önce doktordan geldim düşük tehlikesi varmış. Bir iğne ve progesteron jel ile progesteron hap verdi. Dün aksam kanamam olmuştu acaba bebeğimi düşürecemmi ya
    çok üzgünüm iş yerinden izin alamadım çalışmak zorundayım aynı zamanda ..
    bana neler önerebilirsiniz?
    benim durumumda olan varmı acaba ??
    :Saruboceq:

2. 6 Ocak 2010
  3. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    sana onerebılecegım tek sey ayaklarını uzatıp yatman bu surecı atlatana kadar ve ılaclarını aksatmaman. aynı durumu bende yasadım bu yuzden ısımden bıle ayrıldım mecburen... doktorundan rapor ısteseydın madem rıskın war en azından bı 10-15 gun ıstırahat et mumkun oldugunca ayaga kalkma ve ılaclarını aksatma. ınsallah sende atlatır yola sorunsuz sekılde devam edersın.

4. 6 Ocak 2010
  5. Dinamiss

Dinamiss Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    Canım çok geçmiş olsun benim de hamileliğimin 7. haftasında kanamam oldu, düşük tehlikem vardı.
    Doktorum rapor yazdı ve yaklaşık 45 gün kadar işe gitmedim, sırt üstü yattım.
    Bence mutlaka rapor al ve işine bir müddet gitme.
    ınşallah bebeğini sağlıkla kucağına alırsın tatlım.

6. 6 Ocak 2010
  7. nihalcan

nihalcan kr@liçe75 Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    tşk ederim arkadaşlar ama işten şimdi izin alamıyom raporda alamadım ben öğretmenim ve okullar yakın zamanda tatile girecek diye müdür izin vermiyor.anlatamıyorsunki müdüre.anaokulu öğretmeniyim üstelik bana müdürümün tafsiyesi sen otur yanındaki diğer abla kız çalışsın yeterki sen sınıfta ol iş yapmasanda olur diyor.
    bende ayaklarımı uzatıp oturdum ama stres işte ya inanın çok korkuyom bu bebeği çok istiyom çünkü .
    Allahım inşallah kucağıma almayı nasip eder
    benim gibi bebek isteyen herkese nasip eder inşallah:Saruboceq:

8. 6 Ocak 2010
  9. bozo85

bozo85 Banane, sanane:) Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    198
    geçmiş olsun ne kadarlık hamilesin

10. 6 Ocak 2010
  11. yeniannecik

yeniannecik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    benimde aynı problemim vardı.Kanama geçirmiştim 2 defa.Progestan kullandım 4.ayıma kadar.Ama aynı zamanda da istirahat ettim.Sadece tuvalete ve banyo yapmak için kalktım.Yatman şart bence.Şu anda 8.ayıma girdim.ınşallah seninde bebeğin sağlıklı bi şekilde büyür.Doktordan rapor aldıktan sonra işyerinin izin vermeme gibi bir lüksü yok.Rapor al yat evde bence

12. 6 Ocak 2010
  13. nihalcan

nihalcan kr@liçe75 Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım bide izin alsamda evde bi oğlum daha var o beni rahat bırakmaz ki yatayım..
    :çok üzgünüm:

14. 6 Ocak 2010
  15. nihalcan

nihalcan kr@liçe75 Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım benim daha yeni 6 haftalık

16. 6 Ocak 2010
  17. zehranurum

zehranurum nur Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım ben 6 haftalık hamileyim bende progestan kullanıyorum düşük tehlikkem varmış sürekli yatıyorum 2 haftadır ve daha iyiyim çok şükür sana tavsiyem sana bakıcak bi akraban varsa yardım iste gerekirse işten çık nekadar anlayışsız insanlarmış

18. 6 Ocak 2010
  19. nihalcan

nihalcan kr@liçe75 Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım keşke dediğin gibi imkanım olsa kayınvalideye gel dedim evdeki çocukta ortada kalıyor ama gelemem diyor annem zetin gelemez hasta kendisi.
    işten ayrılamam çünkü milli eğitimde kadroluyum eşimde istifamı kabul etmez zaten bakalım allah artık bu dünyada nasibi varsa doğurmamı nasip eder zaten.
    dua ediyom
    bu arada ben ilk çocuğumda 4.aya kadar doktora bile gitmedim varya.sadece idrar tahlili yaptım ve hamilelik haberini yaydık.cinsiyet öğrenmeye ve tarama testlerine gitmistim o zaman doktora onun haricinde çok rahat ve stresim yoktu.
    ama şimdi üç yıldır uğraştık 2.bebek için ve allah tam vermişken korkularda beraberinde geldi.rahat olamıyom ve gerginim buda sanki beraberinde sorunları getiriyor.ilkimde sigara içiyordum bırakmamıştım bile ama şimdi öğrenir öğrenmez sigarayı bile bıraktım.
    bazen diyom sakınan göze çöp batar diye atalar boşuna dememiş diye .
    Allah korusun benim bebişimi sizinkileri hepsini inşallah .AMİNNNNNNN