düşük yapma (yorumlarınızı bekliyorum)

Konusu 'Duyuru : Maalesef bebeğimi kaybettim : (' forumundadır ve melek11 tarafından 13 Mart 2009 başlatılmıştır.

13 Mart 2009
    Konu Sahibi : melek11
  1. melek11

melek11 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar merhaba adet günüm 9 gün gecikince evde test yaptım ve çift cizgi çıktı. ertesi gün kan tahlili yaptırdım beta hcg 180 çıktı. 2 gün sonra tekrar yaptırdım bu sefer 191 çıktı. doktorum gelişmeyen gebelik dedi. vajinadan ultrosanla muayene yaptı. aleti çıkardığında hafif kahve rengi kan geldi. kanaman başlamış 1 hafta bekleyelim kanamayla düşebilir düşmezse kürtaj yapıcaz dedi. üzerinden 2 gün geçti ağrım varla yok arasında ama kanamam yok. sizce heran kanamam olabilirmi yoksa mecbur kürtajmı olucam bana yardımcı olurmusunuz. sizin nasıl olmuştu kanamalarınız.

2. 14 Mart 2009
  3. meryemmeryem

meryemmeryem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    108
    canım doktorun 1 hafta bekle demiş,,bekle ve sonra kontrolde doktorun seni aydınlatacaktır..

adetinden 9 gün geçmiş aslında 180 değer çok az bir değer ve bu değerin iki güne bir iki katına çıkması gerekir seninki 191 çıkmış..

ama şunu da söyleyeyim böyle düşük beta değerlerle sorunsuz gebelik geçiren arkadaşlarım oldu..şuan çok iyiler... biraz kanama oldu demişsin,hamilelik dönemlerinde bir takım leke ve kanama olabiliyor,bu durum iyide olabiliyor kötüde... yani belki de düşük olmaz herşey yoluna girebilir,sen doktora gideceğin güne kadar dinlen sakın kendini yorma..bak başka sayfalarda neler yaşayanlar var onları oku derim..

umarım herşey sağlıklı gelişir canım

4. 14 Mart 2009
  5. melek11

melek11 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Sürekli yatıyorum hiç kalkmıyorum. beklemekten başka çarem yok sanırım ama çok üzülüyorum.

6. 14 Mart 2009
  7. akcay

akcay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar merhaba ben bugün üye oldum geçen hafta test yaptım hamileyim ertesi gün biraz kahverengi akıntı geldi bir haftadır herşey yolundaydı bugün gene hafif kahverengi gldi bizim burda doktora gitmiyceğim için izmire gitcem oda çarşamba günü bana bir akıl verin düşük mü yapıyorum

8. 14 Mart 2009
  9. esraie

esraie Guest

bence yolculuk yapmadan önce bir doktora görün belirtiler düşük yapabileceğini gösteriyor.ağır kaldırma ve sırt üstü yatarak dinlen.

10. 14 Mart 2009
  11. firuze-1524

firuze-1524 Bal kız & Bal oğlan Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
    melek geçmiş olsun cnm
    bence kanaman başlar
    akçay dikkatli olmalıısn yerleşme kanaması olabilir
    dikkat etmezsen düşük yapabilrsin

12. 14 Mart 2009
  13. umut_sevgim

umut_sevgim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    146
    canım gecmıs olsun malesf 4 dusuk yaptıgım ıcın bu gıbı konularda dr gıbı oldum normal bı gebelık olsaydı 2 katına katlaması gerkıyodu benım 3 de kanamam olmadı malesef kurtaj olmak zorunda kaldım ıns kendılıgınden duser rabbım bıdaha yasatmasın....

14. 14 Mart 2009
  15. kubram

kubram Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende perşembe günü düşük yaptım daha doğrusu ben hamile olduğumu bilmiyodum.ogün akşam her an adet olacakmışım gibi çok sancım vardıve belimde çok ağrıyodu.sabah uykuda kanamam başlamıştı akşama tamamen düştü .seninde bu şekilde olabilir banada doktor gelişmeyen gebelik dedi.bugün tekrar kontrole gittimdoktor tamamen temizlenmiş dedi.inşallah seninkide kendiliğinden düşerde kürtaj olmak zorunda kalmazsın

16. 14 Mart 2009
  17. EU3

EU3 Guest

Benım hıÇ kanamam olmaıŞtı canım kurtaj olmk zorunda kalmıŞtım ınŞ senın saĞlıklı bı gebelık olur canım dualrım senınle

18. 14 Mart 2009
  19. samimi

samimi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    279
    Ödül Puanları:
    113
    canım geçmiş olsun bende düşük yaptım.benimde ilk önce az kanamam vardı daha sonra çoğaldı.dr.um yeni hamilelillerde 8 haftalığa kadar olanlarda genellikle düşük kanamayla kürtajsız olurmuş.kendine dikkat et üşütmemeye çalış.ayrıca kendinide pek fazla dinleme psikolojik olarak etkilenirsin