düşük yapmak

Konusu 'Hamilelik Belirtileri' forumundadır ve efnanim tarafından 8 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

8 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : efnanim
  1. efnanim

efnanim eşim ve oğlum Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    101
    bebek düştükten sonra ne kadar zaman sonra tekrar bebek yapılır?yorumlarınızı bekliyorum

2. 8 Mayıs 2010
  3. herwood

herwood oğluşum kızışım çok şükür istanbul Üye

Beğenildi:
    380
    Ödül Puanları:
    163
    canım eğer bebek çok büyük değilse 1 ay sonrada terar denenmeye başlana bilir ama bebek bir kaç aylık düşmüşse en az 3 ay vücudun kendisini toplaması gerekir

4. 8 Mayıs 2010
  5. y.a.s.m.i.n

y.a.s.m.i.n Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben 2 aylık düşük yapmıstım dr hemen hamile kalabilirsin demişti ama ben kurtaj olmadım.. genelde kurtaj olanlara 3 aylık bir dinlenme veriyolar..

6. 8 Mayıs 2010
  7. cigdem_k

cigdem_k Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    ben aralıkta 8 haftalık bebeğimi kaybettim doktorum iki ay toparlan bekle dedi, 5 ay bekledim ruhsal ve fiziksel olarak çok hazır hissediyorum şimdi bu ay bırakıyoruz korunmayı :kedi: . en fazla 3 ay yeterli diye biliyorum ben..

8. 9 Mayıs 2010
  9. efnanim

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    101
    teşekkür ederim çigdem benim bebek en fazla 3 haftalıktır öğrendikten 1 hafta sonra katbettim onu çok üzgünüm çünkü acım daha çok yeni inşallah senin bebeğin hayırlısıyla olur ve sapasağlam doğar

10. 9 Mayıs 2010
  11. efnanim

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    101
    benim 3 haftalıktır en fazla bende kürtaj olmadım kendinden düşsün dedi iki tane parça geldi farklı zamanlarda acaba ikizmiydi yoksa tekti de her düşükte böyle şeyler yaşanabilir mi?senin nasıl olmuştu tek parçamıydı? benim dr ban 3 ay dedi ama beklemek istemiyorum o kadar konuşurum onunla bi sakıncası yoksa daha erken tarihe alırım teşekkür ederim bilgiler için

12. 9 Mayıs 2010
  13. efnanim

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    101
    bebek çok büyük değildir en fazla 3 haftalıktır inşallah en kısa zamanda bende hayırlısıyla anne olurum çok istiyorum daha çok yeni ama bikez bebek düşürmekle annaliğin ne olduğunu anlar gibi oldum

14. 9 Mayıs 2010
  15. herwood

herwood oğluşum kızışım çok şükür istanbul Üye

Beğenildi:
    380
    Ödül Puanları:
    163

çok iyi anlıyorum seni bende 3 tane düşürdüm benimde küçüktü hepsi ama o kadar yıpranmıştımki baya bir ara verdim şimdi allahın izni ile 7 aylık hamileyim rabbim oğlumu bağışladı bana her zaman hayırlısını iste allahtan rabbim gönlüne göre versin inşallah

16. 9 Mayıs 2010
  17. efnanim

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    101
    herwood Allah hayırlı doğumlar nasip etsin ve devamınıda nasip etsin banada nasip etsin sağlıklı doğum ve evlat senin düşüklerde kürtaj varmıydı bana doktor kendiliğinden düşük yap dedi kürtaj olmadım 3. parçayı düşürdüm bugün küçük küçük düşüyo bu kadar parça düşürmek normal mi yada daha çok mu düşecek kanamam devam ediyo hala aslında ben adetmiyim şuanda bunda sonraki adetim eski aralıkta mı olacak aslında çok sorum var dimi?

18. 9 Mayıs 2010
  19. cigdem_k

cigdem_k Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    soruların olması çok normal tabikizemuszemus ben neler sordum ne kadar araştırdım bilsen...hamile olduğumu öğrendiğim günden beri internet sadece bu konular için çalıştı..doktorumu deli ettim ( en sonunda kovdu kaydirigubbakcemile3)

ben sana yaşadıklarımı yazayım ama sakın unutma herkesin metabolizması bünyesi ve yapısı farklıdır..bu yüzden ben sadece kendi tecrübelerimi ve bildiklerimi aktarabilirim sana en iyisini doktorun bilir...ben zor atlattım biraz 8 haftalıktı bebeğim...7 haftalıkken kalbinin durduğunu öğrendim...doktorum bir hafta daha beklememizi önerdi...çooooook düşük bir ihtimal de olsa bu durumda tekrar toparlanıp devam edebiliyormuş bebek, doktorum bu durum sana birşey yapmaz bu yüzden bu ihtimali gözardı edemem dedi. bebeğin çok iyi tutunduğunu bu yüzden yüksek ihtimalle kürtaj gerekeceğini söyledi...çok dua ettim o bir hafta ama bebeğimin gitmek istediğini biliyordum, hissediyordum tutamadım onu...ama kürtaj olma fikri çok soğuk gelmişti hiç istemiyordum oğluşum ( eşimle hep oğlan olduğunu hissediyorduk bu yüzden oğluşum diyorum, kızsa özür dilerim artık) annesini üzmedi kürtaja gerek kalmadan kendiliğinden gitti tam bir hafta sonra...çok kanamam oldu çok sancım oldu 2-3 gün geceleri sancım oldu bir kaç gün parça gelmesi normal...ha o gelenlerin hepsi parça değil çoğu kan pıhtısı...içerde kaldığı için pıhtı haline gelip parça gibi oluyor...kanamam azalarak 10 gün devam etti...düşük ve kürtajdan sonraki adet 40 güne kadar gecikebilir...benim 25. günde falan oldu...sonra 24-26 şimdi çok düzenli...27 günde bir oluyor...
    bebeğim bana sağlık kattı...kan değerlerim hiç olmadığı kadar yükseldi adetlerim daha düzenli vsvsvs...beni kardeşine hazırladı ve gitti.....
    ben hep şöyle düşünüyorum..bebek istiyorduk 2. denemede oldu...bu arada yaşım 33 yani sınır sayılır bu kadar çabuk olması çok güzel...eğer birkaç ay olmasaydı ben sorun yapar kafama takardım ve daha zor olurdu...ama zamanı değildi sanırım yani tam hazır değildim..Allah bana " bak anne olabiliyorsun canını sıkma ama daha zamanı var" dedi...böyle düşündüm hep....umarım şimdi de kolay olur..
    dilerim senin içinde en iyisi, istediğin gibi olur....opuyorumnanaktan

bu arada unuttum söylemeyi bu ilk adetin şu anda adetli sayılıyorsun...