düşüklerden sonra TÜP BEBEKLE DOĞUMA GİDEN VARMI...

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve DEBA tarafından 25 Ekim 2009 başlatılmıştır.

25 Ekim 2009
    Konu Sahibi : DEBA
  1. DEBA

DEBA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    86
    [B]ilk hamileliğimi aşılama ile elde ettim sonraki 2 hamileliğim kendiliğinden oldu.ilk hamilleliğimde bebeğimin kalp atışları durduğu için kürtajla alındı Kürtajdan sonra hafif derecede rahim yapışması oluştu.operasyonla açıldı.
    Kısa bir süre önce 3.hamileliğimide hüsranla sonuçlandı ve bebeğimin 7 hft.kalbi atmadğı için kürtajla alındı.
    en son haziran ayında rahim yapışması için operasyona girdim .bizde ve bebeklerimde genetik problem bulunamadı.şimdi TÜP BEBEĞE karar verdim ve başladım.aranızda böyle düşük deneyimleri yaşayıp tüp bebekle sonuç alan varmı deneyimlerinize ihityacım var.teşekkürler derya[/B]

2. 25 Ekim 2009
  3. ARTVINLI9876

ARTVINLI9876 Evlatlarim sana emanet allahim Üye

Beğenildi:
    2.324
    Ödül Puanları:
    163
    merhaba canım.öncelikle çok geçmiş olsun diyorum.senin yaşadıklarını çok iyi anlayan biri olarak çok zor yaşadıkların allah sabır versin diyorum.canım bende 1 kez ikizlerimi kaybettim doğumdan sonra,2 kezde düşük yaşadım.bende ve eşimde genetik bir problem yokmuş,yapılan testler sonucu.ben tekrar tüp bebek tedavisine başladım ve bu sefer embriyolarda genetik tanı yaptırmaya karar verdik.ama tek sorunumuz var var olan bütün embriyolara genetik tanı yapılıyormuş.embriyo başına 130 euro istiyorlar.maliyeti çok tutuyor.bakalım hakkımızda hayırlısı olsun.

4. 26 Ekim 2009
  5. DEBA

DEBA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba arkadaşım ,
    cevabına çok sevindim.bizdede genetik problem yok.ama bizde sizler gibi genetik tanı ile tüp bebeğe karar verdik.çünki diğer bebeklerde kromozon yani genetik problem olmaması bu seferkinde olmayacak anlamına gelmiyor biz allah yardım ederse bütün kötü ihtimalleri ortadan kaldırmalk için tanı yöntemi ile tüp bebeğe karar verdik.ben tam anlamasamada bizimde 6 taneden fazla olursa 1200 dolar 6 dan az olursa 1 tanesi 120 dolar falan gibi bir hesap yaptılar.sen ne zaman başlıyorsun.Benim bu gün adetimin 6.günü yarın ultrasona gireceğim tekrar.beni haberdar edermisin.

Son düzenleme: 26 Ekim 2009
  6. 27 Ekim 2009
  7. DEBA

DEBA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    86
    ArkadaŞlar aranızda hıÇ dÜŞÜk yapmaktan bıkıp tÜp bebek yapan yokmu

8. 18 Mart 2010
  9. kirei

kirei Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    benimde 6 düşüğüm var ve tüp bebeğe başladık hakkımızda hayırlısı olsun inşallah
    pgt sonucunu heyecenla bekliyorum
    bu şekilde sağlıklı gebelik yaşayan varmı?

10. 18 Mart 2010
  11. ozlem80

ozlem80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    pgt basliginda cok arkadas var benim okudugum pgt yoluyla saglikli gebelik elde edilen. oraya bakmanizi tavsiye ederim.debacim kanda pihtilasma faktorlerine baktilar mi sende? dusuklerde ilk bakilan budur. belki yapilmistir ama ben yine de yazmadan gecmek istemedim. ozelikle ilk sekiz haftaki dusuklerde kromozom hatasi degilse bundan supheleniyor. 11. haftada bebegimi kaybettigimde bana bakildi, temiz cikti ama iyiki yaptirdim sonradan cok kadinda bu sorun nedeniyle kayip oldugunu ogrendim. benim de bebegime yapilan kromozom genetik tani temiz cikmisti. doktor bazen boyle bilemeiyoruz neden oldugunu dedi. kalp damar sistemindeki ufacik bir hatada olmus olabilir ve bunu anlayamayiz diye acikladi.

12. 22 Temmuz 2015
  13. kalp77

kalp77 Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Arkadaşlar bu tüp bebek tedavisini görürken mutlaka psikolojik bir tedavide görmek gerekiyor.Bemim ilk denemem başarısız geçti biraz psikolojimde kötüydü zannederim.Şimdi 2,denememi yaşam koçu Mine Cüca psikolojik olarak bana yardım etmeye başladı.İnanın kendinizi bu konuda daha iyi hissetceksiniz.Mutlaka deneyin tavsiye ederim.