Düşüklerinin sebebi bulunamamış arkadaşlar buyrun...

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve Nargile tarafından 9 Eylül 2008 başlatılmıştır.

9 Eylül 2008
    Konu Sahibi : Nargile
  1. Nargile

Nargile Haktan&Beren Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    88
    Ben Bir yıl içinde 2 düşük yaşadım ve şuan tahlillerimin yapılması için reglimi bekliyorum.Henüz birşey çıkmadı bende PKO vardı bununda sebep olabileceğini söylüyor doktorum ama kesinleşmiş değil.Sizlere düşükten sonra hangi tahliller yapıldı ve sonuçlarınız neler doktorunuz hangi tedavileri uyguluyor burdan deneyimlerimizi paylaşlım....

2. 9 Eylül 2008
  3. nedirya

nedirya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    pko nedir bende düşük yaptım pıhtılaşma testleri yapıldı sorun çıkmadı ama o dönem gribal enfeksiyon geçirmiştim ondan olabilir dedi doktorlar birkaç şehir ve epey doktor dolaştım hepsi aynısını söyledi şimdi yine hamileyim ve inşallah bir sorun olmaz yüreğim kuş gibi şimdilerde

4. 9 Eylül 2008
  5. Nargile

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    88
    Polikistikover canım yumurtalıklarda oluşan kistler ve hormon dengesizliği.Aslında herkeste belirtileri farklı seyrediyor.Ama eğer sende de olsaydı doktorlar mutlaka farkederdi.Allah kucağına almayı nasip etsin bitanem...

6. 9 Eylül 2008
  7. Sersoy

Sersoy www.ebruhane.blogcu.com Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşlar çok geçmiş olsun Allah bir daha aynı acıyı yaşatmasın. sizleri yürekten anlıyorum, bende 5 kayıp yaşadım..acı tecrübelerimden size nacizene bir tavsiye vereyim... tabiki düşüklerin sebebi araştırın ama bunu çok fazla kafanıza takmayım ben bir çok dr la bu konuyu görüştüm hepside prof. yada doc. ti ve hepsinden de aynı cevabı aldım anne adayının düşüğe sebeb olacak bir rahatsızlığı yoksa düşüklerin nedenini tama olarak bilemiyorlar buna biyopside dahil.. yani biyopsi yaptırsanız bile sebebini tam olarak anlıyamıyorsunuz malesef... tekrarlayan düşüklerde en önemli test genetik araştırmadır. böyle bir sorununuz varsa yaptırmanızı tavsiye ederim. birde şunu unutmayın Rabbim kadını öyle mükemmel yaratmışki embiyoda oluşan kursurları beden kabul etmiyor ve bir süre sonra vucuttan atıyor tum düşükleri tıp böyle açıklıyor... ben 5 kayıp yaşadığımı söylemiştim bunlardan biri aşılama ile olmuştu.. eşimin morfoloji bozukluğu vardı yani genetik problemlerden dolaı olmuştu kayıplar.. dr lar tüpbebekten başka çareniz yok diyordu hatta onda bile şansızmızın çok çok düşük olduğunu söylediler... Ama Rabbimin mucizeleri bitmiyor en son düşüğümden 1 ay geçmeden doğal yolla hamile kaldım şimdi 5 haftalık... uzun lafın kısası Rabbim ol dedikten sonra oluyor.. kendinizi üzüp sterese girerek hamilelik süresini uzatmayın derim... sevgi ve dua ile....

8. 10 Eylül 2008
  9. HAZAL01

HAZAL01 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    geçmiş olsun canım bende bir buçuk ay önce 5 haftalıkken düşük yaptım adetin 3.günü yapılan hormon testlerini yaptırdım sonuçlar normal hormnlarımla ilgili bi problemim yok düşen parçayı patolojiye gönderdik araştırılsın diye sonuca göre enfeksiyon yüzünden düşmüş bebeğim sonucu dün öğrendim öğrendiğimden beri kendimi o kadar kötü hissediyorum ki hamile kalmadan önce biliyordum idrar yollarımda iltihap olduğunu tedavi olsaydım belki düşmezdi

10. 10 Eylül 2008
  11. umut_sevgim

umut_sevgim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    146
    Gecmis olsun canim oncelikle bende 3 dusuk yaptim bi suru tahliller 20 gun sonra cikacak son tahlilim onlari alip dr gidicem bakalim ne olacak sonuc igneler falan kullandim ama nafile yine dustuu demekki hakkimizda boylesi hayirlimis rabbim isteyen herkese saglikli ve hayirli bebisler nasip etsin........

12. 10 Eylül 2008
  13. Nargile

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    88
    Rabbim sabrının selametiniversin canım.Umarım bebeğine sağlıkla kavuşursun........

14. 10 Eylül 2008
  15. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    101
    Ödül Puanları:
    198
    ben bir kayıp yaşadım.14 haftalıkken kaybettim bebeğimi..
    şimdi tekrar hamileyim.araştırılmadı..
    dokttorum coraspine ve innohep iğneye başladı.inşallah bunu sağlıkla kucağıma alırım..:Saruboceq:

16. 10 Eylül 2008
  17. Nargile

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    88
    İnşallah hayırlısı ile kavuş bebişine canım.Rabbim bizlerede nasip etsin inşallah....

18. 10 Eylül 2008
  19. nilnehrinevuranay

nilnehrinevuranay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende ayın 6'ında kaybettim 4 haftalıkmış cuma gidicem tekrar hcgye bakılcakmış yine sonra neler yapılcak bilmiyorum hormon idrar testlerim yapılmıştı bakalım ne dicekler cuma günü