düşükten önce ve sonra yaşadıklarımız

Konusu 'Duyuru : Maalesef bebeğimi kaybettim : (' forumundadır ve yamukprenses tarafından 18 Mart 2010 başlatılmıştır.

18 Mart 2010
    Konu Sahibi : yamukprenses
  1. yamukprenses

yamukprenses Çoban torunu,yörük kızı,gururlu... ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    12.263
    Ödül Puanları:
    288
    merhabalar arkadaşlar,öncelikle hepimize Allah sabır versin ve birdahaki sefere bebeklerimizi kucağımıza almayı yüce Rabbim nasip etsin İnşaallah.ben 10 gün kadar önce 16 haftamın içindeyken düşük yaptım,balgamsı hafif bir kanamayla başladı herşey,hemen ertesi günü kontrole gittiğimde ultrasonlarda birşey çıkmadı,sonrasında doktor alttan muayehane etti ancak canım çok acıdı ve sonrasındada yürüyerek eve döndüm,o akşam gece uykumdan sancıyla uyandım ve acile gittik,ultrasonda yine birşey çıkmadı,kan ve idrar tahlili yaptılar,doktor normal dedi,serum verip sabah taburcu ettiler.özel doktorum öğlen tekrar ultrason istedi ve yine herşey normal çıktı,bu arada ağrım geçmişti ancak akşam saat 9 gibi tekrar sancılandım ve bu sancı yarım dakika geliyor yarım dakika duruyordu ve en sonunda dayanılmaz hal alınca yine acile gittik,nöbetçi doktoru beklerken wc'de küçük tuvaletimi yapıp yatağıma dönerken ayakta önce suyum boşaldı,sonra kan,doktorda narkozla uyutup aldı yavrumu.doktor antibiyotik ve rahmin toparlanması için ilaçlar verdi,kullanımda.dün kontrol için doktora gittim ve nedenini sordum,birsürü neden olabilir dedi geçiştirdi,düşünmekten delirmek üzereyim arkadaşlar sizce neden düşük yapmış olabilirim ben,kabızlık sorunum vardı,acaba sebep bumu,yoksa doktorun alttan muayehanesimi,yada sonrasında dinlenmek yerine eve yürüyerek döndüğüm içinmi,yada vs.. vs..anlamadığım birgün önce sancım varken tahlillerim ve ultrasonum temiz çıkıyor,öğlen sancım geçiyor,akşama düşük yapıyorum,başından buna benzer olay geçiren varmı acaba,birde düşükten sonra vücudunuzda ne gibi değişiklikler oldu acaba,kanamanız kaç gün sürdü,ne zaman eşinizle ilişkiye girmeye başladınız,ilk kontrolde alttan muayehane oldunuzmu(benim doktorum sadece karından ultrasonla baktı,yeterli dedi,birşey yok dedi geçti) vs..lütfen yazın,beni yalnız bırakmayın.mafoldumben

2. 18 Mart 2010
  3. yamukprenses

Beğenildi:
    12.263
    Ödül Puanları:
    288
    hiç düşük yapan arkadaşımız yokmu?

4. 20 Mart 2010
  5. nalan_nalan

nalan_nalan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Ben yaptım 2006 senensinde. Bende belirti vermedi aslında. Bir gece önce kayınvalidemlerdeydik kalkarken karnıma hafif bi sancı girdi ve geçti.

Ertesi sabah kalktım tuvalete gittim tam tuvalet kağıdını uzattım ve şoka girdim bacaklarımdam çeşmeden boşalır gibi kan akıyo banyonun zemini kan gölü oldu resmen. Şoka girmiştim hem dizlerim titriyordu hemde dişlerim birbirine çarpıyordu ne yapacağımı şaşırdım.

Biraz kendime gelince kendimi küvetin içine attım ve suyu açtım. Ben yıkadıkca kan akmaya devam ediyo. Akıl işte su tutmayla geçermi kanama hiç ama insan ne yaptığını bilmio o anda maalesef. Eşimi aradım ve çok sakin bi ses tonuyla kanamam olduğunu söledim hemen geldi ve hastaneye gittik altımda 5 tane pedle.

Ultrasona aldılar hemen kalp atışları görülmedi almamız gerekebilir falan dediler orada koptum zaten deli gibi ağladım. Dopplere soktular orada kalp atışı çok hafifi göründü. Ben sürekli ağlıyorum ama. Doktor progestan verdi ama kendinizi alıştırın dedi.

Progestanı kullandım kanamam bir kaç gün sonra durdu ama sonra tekrar başladı. Hemen hastaneye gittik. Kalbi durmuş hemen almamız lazım dediler inanmadım aldırmam dedim hemen başka bi hastaneye gittim. Onlarda aynı şeyi sölediler zaten hep 2 doktor birlikte baktılar. Bu defa mecburen aldırdım çünkü gerçekten hiç kalp atışı yoktu.

Aradan kaç sene geçti ama hala aklıma geldikce yada bi filmde düşük sahnesi görürsem ağlıyorum. Dediğim gibi ağrım olmadı ama çok yoğun bi kanamayla düşük yaptım ben hastane odası kan içinde kaldı muayene esnasında. Allah bebeğini kaybeden bütün annelere sabır ve bir sonraki bebişlerini sağlıklı bir şekilde kucaklarına versin. :Saruboceq:

6. 20 Mart 2010
  7. CLeOpaTRa

CLeOpaTRa Mina ile Yasir'in Annesi Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    bende daha önce 2 kez düşük yaşadım canım
    Allah kimseye yaşatmasın çok zor bi durum qerçekten
    benimde 2 düşüğümün nedenini sorduğumda dr birçok sebep olabilir demişti
    2. düşüğümü yaptıkdan bikaç ay sonra hemen hamile kaldım
    o yüzden üzülme ve meraklanma canım
    alttan muayne etmeside qayet normal
    bu senin düşük sebebin olamaz, kabızlık probleminde düşük nedeni olcağını sanmıyorum
    ilk qebeliklerin çoğunda qörülebilen birşeymiş
    vücut kabul etmeyip dışarı atıyormuş
    bir sonraki hamile kaldığında dr sana coraspin verecektir kesinlikle
    eğer kan pıhtılaşmasından dolayı yaptıysan düşüğünü
    coraspin senin kan pıhtılaşmanıda enqellicektir ve bir daha düşük yapmazsın inş.
    Rabbim qönlüne qöre versin Allah kimseye yaşatmasın

8. 21 Mart 2010
  9. ktg

ktg bir bedende iki kalp Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    153
    cnm sebepler bahane nasip degilmiş bnde cok sey aradım sundan bundan oldu die ama bnm cevremde suan 15 tane hamile var ve biri 8 . ayında 8 aydır sıgara içiyo bir agır agır masaları kaldırıyo biri ne bulsa yiyo kısaca hepsinnide bebişleri iyi allh nasip edecek istedigin kadar korumaya calıs olmayınca olmuyo bnm haziranda dıs gebelik oldu ve hala hamile kalamdım o günden beride kendimde deglm ne zamn hamile görsem ne zamn bebek gorsem aglıyorum gecmiyo acı her adet olusumda aglama krizleri elden gelen bişi yok neler ormüştün neler hazırlamıstım ama o gelmiyo hersey güzel olsun esiniz istedigi kadar sizinle ilgilensin olmuyo hep bi yanm eksik mutlu olamıyorum

10. 21 Mart 2010
  11. yamukprenses

Beğenildi:
    12.263
    Ödül Puanları:
    288

12. 12 Nisan 2010
  13. bennu beyzam

bennu beyzam Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar okuyunca çok üzülüyorum çünkü bunu yaşamayan bilemez bende 3 yıl önce hamile kalmıştım ailede benimle beraber herkes hamile kaldı en iyi şartlarda bendim kontrol için gittiğim de kalp atışı olmadığı söylendi çok ağladım üzüldüm eşimde çok üzüldü bebeğim alındı ailede herkes karnı burnunda dolaştıkça ben kahroldum epsi doğurdu ben hamile kalamıyorum bir türlü daha neler yapmadımki en sonu iyi bir doktor buldum inandım güvendim tedavi ile hamile kaldım rabbim mükafat verdi bana ve hepsinde daha güzel bir kızım oldu martta tekrar hamile kaldım 6 haftalık ikinciye hamileyimnormal yoldan hamile kalamayan ben bu ay 2 defa ilişki ile hamile kaldım kızımda çok sorun yaşadım devamlı yattım bunda çok rahatım şimdilik sıkıntım yok gerisini allah bilir şuna kesinlikle inanın 4 yıldır bu kulüpte yazıyorum okuyorum stresli hiç kimse hamile kalamadı ne zaman stres yok olursa ozaman hamile çok kolay kalınıyor burda dr hiç bebeğin olmaz dedikleri arkadaşlarımız vardı normal yoldan hamile kaldılar rahat olursanız hamile kalırsınız uğraş bulun tatildede haimile kalan arkadaşlarımız oldu allaha emanet ediyorum

14. 13 Nisan 2010
  15. selda28

selda28 Guest

merhaba arkadaslar bende 2 düşükten sonra 17 haftalıkda suyu bitti diye 3 ay önce erken dogum yaptım simdi 5 haftalık hamileyim ama bunada birşey olur diye korkuyorum allahım inşall
    a bu bebişimi bana bagışlar inşalla allahım herkesi hayırlı ve saglıklı yine bebişlerini kucagına almayı nasif eder hayırlısıyla

16. 8 Mayıs 2010
  17. medanur

medanur Guest

slm arkadaslar bende gecen sene dusuk yasadim iki bucuk aylikti karin agrisi bel agirisi oldu bende ve ben dusuk sancisi oldugunu anlaiymadim hafif kanmayla doktora gittim bebegimin bugumedigini haftaya gel bakalim yine bugumemisse alicaz dediler tabi ben kabul etmedim asla aldirmam dedim sonra eve geldim sabaha karsi bir sanci sonra kanamam oldu hemen acile gittim acilin kapsindan iceri adima ttim bebegimin pedime dusutugunu hissettim o anda aglmaya basladim cok zor bir hafta oncede bos gebelik yasadim7 haftalikti oda dusukle bitti allah hakkimizdan hayirlis versin hepinize gecmis olsun arkadaslar