Düşükten sonra yapılan araştırılmalar sonucunda bişey çıkmazsa

Konusu 'Duyuru : Maalesef bebeğimi kaybettim : (' forumundadır ve eylulmavi tarafından 23 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

23 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : eylulmavi
  1. eylulmavi

eylulmavi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    arkadaşlar ben gecen ay düşük yaptım.ilk hamileliğimdi allahım inşallah tekrar böyle bişey yaşatmaz.drum korunmanıza gerek yok dedi.ben hem çok istiyorum bebek hemde çok korkuyorum.bebeğim 8 haftalıkken kalbi durdu kürtaj oldum.kürtaj sonrası bebeğim genetik incelemeye gitti sonucunda bişey çıkmadı yani bebegin kromozom sayısı normal.eşim ve bizdende kan alındı ama daha sonuç çıkmadı.düşüklerin en çok nedeni olarak bu kromozom anomalileri gösterilirmiş ve araştırılmazmış.ama benim bebeğime bakıldı ve bişey çıkmadı.acaba başka bi nedenmi var ve bu neden tekrarlayan düşüklere neden olurmu yoksa hiçbir nedende olmayabilirmi bilgisi olan varsa lütfen yazsın internette araştırmaktan kafayı yiyeceğim artık

2. 24 Ağustos 2010
  3. qwert

qwert Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    bu testleri düşükten ne kadar sonra yapıyorlar
    bana bir buçuk ay beklememi söyledilr
    bide sonuçlarını bekliyeceğim
    çok uzun bir süre değilmi sizce

4. 24 Ağustos 2010
  5. gxuxlxuxm12

gxuxlxuxm12 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim 2.ci gebelik kaybından sonra yapıldı. Kayıptan 1 hafta sonra kan aldılar incelemeye gitti. Kromozomlara bakıldı. Kan pıhtılaşmasına bakıldı benim bidiğim. Bilmedin bi kan test daha söyledi ama aklımda kalmadı. Sonuçlarımda bişey çıkmadı. Bursada Osman Develioğlu'na gittik. Testleri gösterdik. Burdaki doktorumuz eksik baktırmış tahlillere. Gizli şekere bile bakılmamış düşünün artık. Tekrar yapılıyor testler. Yani eksik olanlar. Fakülteye yönlendirdi ayrıca. Şu ana kadar hiç ücret ödemedil. Muayne dışında. Oysa burdaki doktorumuza 500 lira ödedik testler için. Benim size diyeceğim mutlaka konusunda uzaman bi doktora görünün.

6. 24 Ağustos 2010
  7. qwert

qwert Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    benimde bu ikinci düşüğüm
    bir buçuk ay beklememi söyledi
    bide sonucunu bekliyeceğim
    vakit kaybı
    gibi geldi

8. 24 Ağustos 2010
  9. dilay8

dilay8 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    geçmiş olsun canım moralini bozmak istemem her insanın vücudu farklı tabii. bende 3 düşük yaptım ikisi 8. haftada kalp atımı durması sonucu oldu diğeri 18. hafta. her türlü tahlil yapıldı birşey çıkmadı tıpta %50 neden bulunamıyormuş düşüklere... benim düşüklerim tekrarlıyor sebebini ise tıp bulamıyor maalesef...

10. 24 Ağustos 2010
  11. eylulmavi

eylulmavi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    canımcok gecmis olsun inan bisey diyemiyorum su anda sana ben bi kez yasadım dünyam yıkıldı sankii allahım bir daha yasatmasın insallahh cok zorrr.peki düsükten sonra bebeklerin hic genetige gittimi canım onların kromozomlarına bakıldımı

12. 24 Ağustos 2010
  13. eylulmavi

eylulmavi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    kürtaj sonrası bebegimiz genetige gitti onun sonucunu alırkende esim ve benden kan aldılar.bebegin sonucu 1ay cıktı bizim alınan kanlarımız icinde biray sonraya gün verdiler sonuc icin. pıhtılasma testinide ben kendim istedim yaptırmak onada 1 ay sonraya gün verdiler. bunlar genetikle ilgili oldugu icin uzun sürüyormuss bu kadar. bence sende zaman kaybetmeden yaptır zaten sonuc icin bi okadar bekliyoruz

14. 25 Ağustos 2010
  15. fiona

fiona Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    Benimde malesef iki düşüğüm var.2.düşükten hemen sonra araştırılmaya başlandı.Yani beklemeye gerek yok benim bildiğim.Kan tahlillerim yapıldı.Toxo ve rubella gibi düşüğe neden olan hastalık varmı diye bakıldı.Kanda pıhtılaşma var mı diye trombofili Paneli testleri yapıldı.Eşimden ve benden kan alınarak kromozom analizi yapıldı.Hepsi bir ay içinde çıkıyor.Hatta kromozom sonucu 20 günde çıktı.Benim birtek pıhtılaşma testinin sonucu kaldı.Onuda 2 güne alacağım.Diğer testlerimin hepsi temiz çıktı.İnanın temiz çıkmasına sevinemedim çünkü tedavi edilebilir bir sebeb çıksaydı içim daha rahat edecekti.Şimdi yeniden denemeye çok korkuyorum.Düşmese bile 9 ay bozuk bir psikolojide olacağım kesin.İnşallah hepimiz sağlıkla alırız kucağımıza.

16. 25 Ağustos 2010
  17. hpt_honey

hpt_honey bebişim gıvış gıvış maşlh Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    benimkilerede bakılıyo daha bende bi ay çnce düşük yaptı daha önceside ikisi boş gebelik çıktı bakalım sonuç ne çıkcak molalimiz çöktü

18. 26 Ağustos 2010
  19. eylulmavi

eylulmavi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    evet insan bisey cıkacak diyede üzülüyo cıkmasada bu sefer neden deyip duruyorsun korkuyosun bakalım bende ne cıkacak sonucları cook merak ediyorumm