Düsünün ki ...

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve PastelBoya tarafından 18 Nisan 2010 başlatılmıştır.

18 Nisan 2010
    Konu Sahibi : PastelBoya
  1. PastelBoya

PastelBoya Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Düsünün ki hayatınızda cok deger verdiginiz bir insan var .. Temiz kalpli ,kin beslemeyen biri ,güler yüzlü sırdass .. Gercekten cok seviyorsunuz belki de bir abla,bir kardes gibi.. Ama oda sizi cok seviyor hal ve hareketlerinden anlamamanız imkanısızz!! söyle de bir yönü var bazı insanlara haddinden fazla deger veriyor .. Karsısındaki de bir hata da bulundugun da üzülüyor ,kırılıyor ama gelsin naber ? desin hemen yelkenler foraa ..:eek:

Bu kadar iyi niyet sart mı sizce?? Sonucta hakedene hakettigi sekilde davranmak gerekmez mi?

Ve aynı zaman da bu iyi niyetli kisi kendisini cok seveni de sürekli hataları olan insanı da esit tutuyor .. Bir baskasına karsı da evinde afedersiniz agzınıda mıcsalar .. Olsun kötü degiller deyip savunuyor ..

Cok uzattım sadede geliyorum yani bu vatandas böyle davrandıkca bana göre insanlar ona karsı ne hata yaparsa yapsın onu ciddi'ye almıyorlar nasıl olsa bir halini hatrını sorarız unutur gider diyorlar .. Normal mi böyle hemen yumusayan insanlar !!

Benim fikrim normal degil ..:1no2: nedeni ise herseyi görmezden gelen insana yanlıs yapmaktan, kırmaktan korkmazlar ..Nasılsa alınmaz ,darılmaz der gecerler ..:kızgın:

Ve bu kisinin herkesi esit seviyede görmesi sevmesi bana cok sacma geliyor ama öylee.. Onu gercekten seven,sayan kırmamak icin on kere düsünen insana saygısızlık oluyor bana göre .

Bir arkadasımdan cok duyuyorum son zamanlarda bunu .. O kisiyi cok sevdiginden asırı düsünüyor kızım bosver ne yapabilirsin ki diyorum ama yookk!! onun icin üzülüyorum diyor .. Birde onu o degmeyecek insanlarla bir tutmasına üzülüyor .. :1closedeyes:

Bu konuda ne düsünüyorsunuz KK'nın güzel bayanları size göre nasıl olmalı bu tip iliskiler ..:1rolleyes:

Son düzenleme: 18 Nisan 2010
  2. 18 Nisan 2010
  3. Pazza

Pazza nam-ı diğer Lucita Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    konuyu yazsaydın keşke, daha açıklayıcı olurdu :)

pek bişey anlamadım şahsen...

4. 18 Nisan 2010
  5. PastelBoya

PastelBoya Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Konu yok ve soru basit ..

Hayatınızda cok sevdiginiz bir insan var gercekten cok seviyorsunuz ve cook iyi ..siz veya bir baskası da olabilir kötü bile davransanız yüzüne iki kere güldügünde yumusuyor ..

Ama sizde onu cok seviyorsunuz hep iyiligini istiyorsunuz baskalarıın üzmemesini istiyorsunuz bir ablanız bir arkadasınız olabilir bu kisi ..

O kisi iy niyeti yüzünden onlarca hatası olanı onu gercekten düsünen insanıda cok seviyor ..

Bu hic hatası olmayan kırmamak icin on kere düsünen bir kisiye saygısızlık olmuyor mu ? dedim gayet acık yani ..sengözlerimebaksanab

6. 18 Nisan 2010
  7. rxuxyagibixsxeker

rxuxyagibixsxeker Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    normal değil ama nasıl değişebilirki

8. 19 Nisan 2010
  9. PastelBoya

PastelBoya Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0

İnsan bir yerden sonra dur demeyi ögrenmeli. Bende böyleydim bir ara dogum günüm unutulur ..aa olsun canım benim icin hic önemli degil derdim .. Hep unutulurdu sonrasında ..

Sürekli mi unutuluyor dogum günüm bende unuttum:jeyyar:
    Ben kutladım o kutlamadı mı darıldıgımı belirttim .. Hataları mıoldu gücendim küstüm özür diledi .. Yani kesinlikle insanın kendisiyle alakalı olması gerekenleri sırf arkadaslarımla aram acılmasın diye görmezden geldim ama üzülen ben oldum ..:1closedeyes:

Kisi karsı tarafı ne kadar pohpohlar hatalarını görmezse aa bu nasılsa hep aynı der istedigi gibi oynar ..sengözlerimebaksanab

10. 19 Nisan 2010
  11. Sarissa

Sarissa uyudun uyanmadın olacak.. Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    148
    bu anlattığın karakterde bir insan ancak mevlana ya da onun öğretisinde olan biri olabilir sanırım.
    ha tabii uzak doğu felsefesinde de var aynı mantık.
    "sana taş atana sen gül at."
    uygulayabilin varsa ve bu onu rahatsız etmiyorsun bırakın devam etsin
    siz niye dert ediniyorsunuz ki.

12. 19 Nisan 2010
  13. joey

joey just breathe Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    eminim o kişideki iç huzuru hiç birimizde yoktur.
    ne mutlu ona ki, biri ona kötülük yaptı diye tüm hayatı boyunca onu aklının bir köşesinde saklayıp boş yere kafasını meşgul edip kalbini nefretle doldurmuyor.
    önemli olan bu iyiliğinden zarar görmemesi. şahsen etrafımda böyle bir insan olsa, kötü olana da bana da aynı değeri veriyor diye düşünmem. ne kadar iyi bir insan diye mutlu olur saygı duyarım.

14. 19 Nisan 2010
  15. _laylaylom_

_laylaylom_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    148
    bundan 2- 3 yıl öncesine kadar insanları kırmamaya çalışırdım üzülen ben olsamda...
    ama artık onlar beni kırmamaya çalışsın demeyi öğrendim...kimseyi de hak etmediği
    bir şeyle pohpohlayamam hiçbir zaman böyle biri olmadım zaten ..hak edene de hak ettiği değeri vermeyi öğrenince daha huzurlu
    olduğumu anladım...
    dediğin doğru pastelboya çok sevdiğimiz arkadaşımız olsada kırldıysak eğer onun yüzünden ;
    söylemeliyiz en azından konuşup içimizde biriktirmemeliyiz..
    zaten gerçek bir arkadaş dost kırmakdan çekinir ama olduysa böyle bir şey belki farkında
    olmadan oldu ya da sonradan oda üzüldü demekdir.

16. 19 Nisan 2010
  17. katikula

katikula Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    12.565
    Ödül Puanları:
    288
    Beni anlatmışsın.
    Kızsam da gelip konuşsa yumuşuyorum ah hayal insanlar hakkında kötü düşünmüşsün diyorum.
    Çok kötü bir huy tedavi olmam lazım bu kötü hayat şartlarına bakınca...
    :1no2:

18. 24 Nisan 2010
  19. PastelBoya

PastelBoya Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Arkadasım problemi benim degil diye bahsetmistim ..Görmediniz herhalde .Ayrıca o insan üzülmüyor demedim üzülüyor ama olsun deyip geciyor tabiki lafta .. Hatta bir keresin de bu bol hataları olan kisinin tesadüfen resmine bakmısta ne yaptım ben ona bak su kadar zaman oldu .. Yüzünü unuttum demis .. Oturmaya cagıranda sürekli kendisi zaten ..

Ama gercekten böyle düsünen insanın sucu yok ..Hatta kendi de diyor hep iyi davranıyorum görmezden geliyorum ama nedense üzülen ben oluyorum neden ? diyor ..:sm_confused:

Aslında cevap basit !! Taviz verdiginden .. Sonucta coooookkk kötü bir sey yapmadıktan sonra naber dese hemen eskisi gibi olmaya calısır .. Karsı taraf zamanla farkedecektir bunu bir saatten sonra da artık kullanmaya baslayacaktır .. En ufak seylerden darılmalar belki kendi haksız olsa da haklıymıs gibi davranmalar ama isi düstügün de hicbirsey olmamıs gibi karsı taraftakinin samimiyetinden,iyi niyetinden faydalanmak ..

Son düzenleme: 24 Nisan 2010