Duvaklı Ya Da Duvaksız Saçlar İçin Aksesuar Önerileri

Konusu 'Gelinbaşı ve Gelin Tacı' forumundadır ve chikuleta tarafından 19 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

  19 Ağustos 2009
  Konu Sahibi : chikuleta
 1. chikuleta

  chikuleta nişanlı:) Üye

  Katılım:
  17 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  206
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  DUVAKLI YA DA DUVAKSIZ
  SAÇLAR İÇİN AKSESUAR ÖNERİLERİ

  *SADELİK VE DURU GÜZELLİK İÇİN;
  Düğünlerinde bile sade ve duru güzelliklerini kaybetmek istemeyen gelinler, doğal aksesuarlarla güzelliklerine şıklık katabilirler. Doğal gelinlerin en gözde aksesuarlarından biri ise rengaren taze çiçeklerdir...

  * ASİL VE KLASİK GÜZELLİK İÇİN;
  Klasik ve asil güzellikten vazgeçmeyen gelinlerin gözdesi topuz ve tepesine katılacak hareket topuzunuzun can damarıdır. Taç, toka ve ışıltılı taşlar gibi bir çok alternatif aksesuarı kullanabileceğiniz topuzunuzun tepesine dilediğiniz kadar hareket verebilirsiniz.Duvak kullanmayı düşünüyorsanız, topuzunuzun tepesinde ki fazla hareketten uzak durmalısınız.
  [​IMG]
  *PRENSES GÜZELLİĞİ İÇİN;
  Yeni saç modelleri deneyerek risk almak istemiyorsunuz. İri dalgalı hareketlendirilmiş açık saçlarınızın üzerine takacağınız, özenle seçilmiş, ışıl ışıl tacınız sizin bir prenses gibi görünmenizi sağlayacaktır.
  [​IMG]
  *İDDİALI VE ROMANTİK GÜZELLİK İÇİN;
  Saçlarınız orta boy ve ne yapacağınızı bilemiyorsunuz. İddialı ve romantik bir görünüm tam size göre. Ensenizde toplatacağınız saçlarınızda kullanacağınız tüylü aksesuarlar sizin hem iddialı hem de romantik görünmenizi sağlayacaktır.

  *BUKLELİ GÜZELLİK İÇİN;
  Kuaförünüzün saçlarınıza vereceği bukleler içinde gelinliğinize uygun inci tokalar ve renkli, ışıltılı taşlar güzelliğinize güzellik katacaktır. Buklelerinizi at kuyruğu olarak toplatıp modern ve şık bir görünüme sahip olabilirsiniz.
  [​IMG]
  *MASUM VE ÇOCUKSU GÜZELLİK İÇİN;
  Sarı ve kızıl tonlarında saçlara sahipseniz. Taç aksesuarıyla, saçınızı sararak arkaya doğru yüksekten toplanmış görünüşünüz çocuksu bir etki bırakacaktır sizi görenlerde. Ya da sık dalgalı yaptırdığız saçınızın aralarına serpiştirilmiş minik çiçek veya boncuklar sizi masum bir çekiciliğe saracaktır.

  *ÇILGIN VE FARKLI GÜZELLİK İÇİN;
  Özellikle kısa saçlı gelinlere yakışacak. Dağınık ve hareketli bir saç görünümünün içinde, çarpıcı renk ve modelde seçilmiş iri bir toka aksesuarı, sizin çılgın ve farklı olduğunuzu ifade edecektir. Çılgınlığınızı gizleyip sadece farklı görünmek istiyorsanız, yine dağınık model verilmiş saçınıza takacağınız taç ile farkınızı fark ettireceğinize emin olabilirsiniz.

  UNUTMAMALISINIZ Kİ;

  *Unutmamalısınız ki; kabarık bir saç modeline eklenen duvak kötü bir görünüm alır ve eşinizin boyuna oranla daha uzun durma ihtimaliniz de vardır.
  [​IMG]
  *Unutmamalısınız ki; duvağınızı yüzünüzü örtecek bir şekilde planlıyorsanız, saçlarınız geride olmalı. Saflığı ve duruluğu vurgulamak için tül duvağınız yeterli olacaktır.
  [​IMG]
  *Unutmamalısınız ki; duvağınız ve saç aksesuarlarınız gelinliğinizle uyumlu olmasının yanı sıra düğün mekanına da uyum sağlamalıdır. Sıcak veya rüzgar gibi dış etkenler aksesuar ve duvağınızın bozulmasına neden olabilir.
  [​IMG]
  *Unutmamalısınız ki; kuaförünüze provaya giderken duvağınızı mutlaka yanınızda götürmelisiniz. Saçınıza uygulanmasını istediğiniz aksesuarlarıda dilerseniz siz temin edebilirsiniz. Ve onları da almalısınız.
  [​IMG]
  *Prova yapılmış bir gelin saçı süslemesinin avantajını yaşamak istiyorsanız, mutlaka en az 2 gün önce provaya gitmelisiniz. Unutmamalısınız ki; prova yapılmış duvak ve aksesuar süslemesi saç ile birlikte en fazla 1 saat alır.