Duvar Panelleri

Konusu 'Sorular, Sorunlar, Tavsiye ve Öneriler' forumundadır ve EU1 tarafından 19 Ekim 2007 başlatılmıştır.

  19 Ekim 2007
  Konu Sahibi : EU1
 1. EU1

  EU1 Guest

  Dekoratif duvar panelleri
  Evlerde, ofislerde, restaurantlarda, cafe ve barlarda, sahne ve fuar dekorlarında ve bunlar gibi birçok alanlarda kullanılabilir.

  İç mekanlarda yaratıcı çözümler sunar. Montajı kolay, hızlı ve ekonomiktir. Yüzeyi 3 boyutlu (kabartmalı) olup, gerçek etkisi yaratır.
  Darbelere, aşınmaya, rutubete, güneş ışınlarına dayanıklıdır. Uzun ömürlüdür. Ahşap esaslı olup, ısı ve ses yalıtımına katkıda bulunur.

  Haşere, böcek barındırmaz ve üretmez. Sağlığa zararlı maddeler içermez, salgılamaz. Yangını desteklemez. Isıya dayanıklıdır. Gerekirse plaka malzemelere (sunta,MDF vs..) preslenebilir. Ön yüzeyi suya dayanıklıdır, silinebilir.

  Dekoratif Duvar Panelleri ahşap malzemeler olduğundan, genel kural olarak ortamla nem dengesini bulması için uygulanacağı alanlarda tercihan 48 saat, minimum 24 saat dik olarak bekletilmelidir.

  Uygulanacak yüzey aşırı rutubet alıyorsa, ilk olarak bunun kalıcı olarak giderilmesi gerekir. Montajı karkas üzerine yapılacak ise yüzeyin, karkasları monte edecek durumda olması yeterlidir. Montajı yapıştırılarak yapılacak ise yüzeyin temiz, kuru ve gönyede olması gerekir.

  Başlıca montaj/uygulama şekilleri
  Karkas üzerine yapıştırma-çakma
  Kullanılacak karkaslar minimum 4.5 cm eninde - 1.5-2 cm kalınlığında olmalıdır. Karkaslar dik olarak tipik 40 cm aralıklarla panellerin birleşim yerlerine karkas gelecek şekilde dübel ile duvara vidalanmalı vida başları karkasa gömülmelidir. Tavan ve tabandan 2 cm hava dolaşım boşluğu bırakılmalıdır. Paneller karkasların üzerine 25 cm aralıklarla ve panelin köşe duvar tarafından başlayarak diğer tarafına doğru çakılmalıdır.

  Direkt yüzeye yapıştırma
  Yapıştırılacak yüzey iyi temizlenmiş ve kuru olmalıdır. Yüzey duvar ise kalkmış sıva vs.. var ise bunlar temizlenip tamiratı basitçe yapılmalıdır. Yapıştırıcı olarak en sağlıklısı çift bileşikli poliüretan bazlı tutkallar kullanılmalıdır. Diğer yapıştırıcı çeşitlerini firmamıza danışabilirsiniz. Paneller yan yana uygulandığında desenler birbirlerini tamamlar. Gerekirse ek yerleri ve çivi başları ahşap rötuş macunlarıyla rötuşlanabilir.
   
 2. 26 Ocak 2008
  Konu Sahibi : EU1
 3. EU1

  EU1 Guest

  sadece bir kac örnek
  [​IMG]
   
 4. 26 Ocak 2008
  Konu Sahibi : EU1
 5. EU1

  EU1 Guest

  [​IMG]...................
   
 6. 26 Ocak 2008
  Konu Sahibi : EU1
 7. EU1

  EU1 Guest

 8. 26 Ocak 2008
  Konu Sahibi : EU1
 9. EU1

  EU1 Guest

 10. 26 Ocak 2008
  Konu Sahibi : EU1
 11. EU1

  EU1 Guest