Duvar Süslemesi

Konusu 'Aksesuarlar ve Süsleme' forumundadır ve DE-mates tarafından 11 Mart 2007 başlatılmıştır.

11 Mart 2007
    Konu Sahibi : DE-mates
  1. DE-mates

DE-mates Guest

Cocuk odasi icin cok hos olur diye dusundum,el silerinden hoslananlar icin ideal ilk basdakini yapmayi denemeyi dusunuyorum sahsen .

2. 6 Ağustos 2007
  3. EU1

EU1 Guest

Duvar Süslemeleri

--------------------------------------------------------------------------------

Kapı pencere boyamak, genelde erkek işi olarak düşünülür. Merak etmeyin, bu işi erkeklere kaptırmayın, elinize boya fırçasını alın, kolları sıvayın filan demiyeceğiz size. Ama, evinize biraz canlılık getirmek için veya sadece değişiklik olsun diye sizlerin hanım olarak yapabileceğiniz bir kaç tavsiyemiz var. Bunun için de eh, birazcık fırçaya filan ihtiyacınız olabilir belki.

Rengarenk Yapraklar

Oturma odanızın veya salonunuzun duvarlarını rengarenk yapraklarla canlandırmak isterseniz, bu projemiz size uygun düşecektir. Şekli hoşunuza giden büyüklü küçüklü bir kaç yaprak toplayın. Odanızın duvarlarına uygun düşecek renk tonlarında bir kaç renk küçük kutu duvar boyası edinin. Küçük bir fırça yardımı ile yaprakların alt taraflarını boyayın (damarları iyice belli olsun diye alt tarafı boyuyoruz). Daha sonra duvara, boyalı tarafı bastırarak yaprağın izinin iyice çıkmasını sağlayın. Göreceğiniz üzere, yaprakları baskı malzemesi olarak kullanıyoruz. Bundan sonrasında zevk size kalmış. İster bütün duvarınızı değişik renklerde ve değişik büyüklüklerde yapraklarla donatırsınız, ister tavana yakın kısımlarda veya pencere altı hizasında bordürler oluşturursunuz. Kolay gelsin.

Çocuk Odaları İçin

Aynı işlemi çocuk odaları için de yapabilirsiniz. Çocuk odalarında başkaca kullanabileceğiniz bir yöntem de şablonla baskı yöntemi. Kağıda çocuğunuzun da hoşuna gidebilecek bazı şekiller çizin. Mesela yıldızlar, araba veya ev silüetleri, harfler, rakamlar, ağaçlar, çiçekler, kız çocukları için kalpler… (Şekillerinize detay vermenize gerek yok, zira sadece dış hatlar gerekli.) Çizdiğiniz şekilleri kağıttan keserek oyun. Şeklin kendisini değil de, oyulmuş kağıdı bant yardımı ile duvara yapıştırın. Eski bir bulaşık süngerini boyaya batırıp, duvara yapıştırdığınız oyuk kısma bastırarak, süngeri sürmeden boyayın. Veya fırça ile de
    boyayabilirsiniz. Yapıştırdığınız kağıdı duvardan çıkarın. Duvarın başka bir yerinde farklı bir boya kullanarak işlemi zevkiniz ölçüsünde devam ettirin.

Eğer uzunca bir merdiveniniz varsa, belki tavana ay ve yıldız şekilleri bile boyayabilirsiniz.

4. 22 Kasım 2007
  5. kumral ada

kumral ada Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bunları ne amaçla ve nasıl kullanacaksınız merak ettim hoş duruyor bence de baştaki 2 resim güzelmişşş

6. 25 Kasım 2007
  7. dj_oznur_0106

dj_oznur_0106 sweet_lady Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    [​IMG][​IMG]

[​IMG][​IMG]

[​IMG] [​IMG]

[​IMG][​IMG]

8. 25 Kasım 2007
  9. dj_oznur_0106

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    [​IMG] [​IMG]

[​IMG] [​IMG]

[​IMG] [​IMG]

10. 1 Ocak 2008
  11. iremsu

iremsu MaBel Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    beceremeyeceği bildiğim için hiçç uğraşmayacağım bu sefer
    daha önce çok denedim ama olmuyo :KK43: beceremiyorum

12. 3 Ocak 2008
  13. dj_oznur_0106

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    evet kızlar yapmak zordurr..cok hoş görünüyoo.begendiğine sewindim... teşşekürler

14. 2 Şubat 2011
  15. avil

avil herks önce kendine baksın Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    slm
    arkadaşlar duvar saati ve tablolar tavandan kaç cm ölçülerek takılmalııdr? bunun bir ölçüsü var mı acaba?

16. 14 Şubat 2011
  17. MATMAZEL87

MATMAZEL87 kızını büyütmekte... Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    148
    cokkk ciciler:KK51: