Duvarları Kırmızıya Boyayın Yatağınız Aşk Dolsun

Konusu 'Dekorasyonda ip uçları, püf noktaları' forumundadır ve lavender tarafından 2 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

  2 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : lavender
 1. lavender

  lavender Popüler Üye Üye

  Katılım:
  26 Haziran 2009
  Mesajlar:
  783
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  108
  Kırmızı
  Fiziksel gücün hareketin ve canlılığın rengidir. İhtirasın ve cinsel aşkın temsilcisidir. İştahı kabartır. Özellikle yatak odası dans stüdyoları ve diskotekler gibi hareketin yoğun olduğu yerler için uygundur.

  Turuncu
  Dışa dönük ve heyecan verici bir renktir. Sağlık canlılık yaratıcılık güven ve cesareti temsil eder. Mutluluk verir. Mutfakta çocuk odalarında yemek odası ve koridorlarda sıcaklık yaratır. Büro çalışma odası ve yatak odası için uygun değildir.

  Sarı
  Parlak neşeli ve sevecendir. Umut aşılar. Ama zihinsel karışıklığa da yol açabilir. Çalışma odalarında kullanılmamalıdır zihni bulandırıp karışıklığa yol açar. Dinlenme amaçlı ortamlar için önerilmez.

  Yeşil
  Paylaşımı ve cömertliği temsil eder. Güven ve huzur verir. Açık tonları mutfak için uygundur. Koyu tonları zemin döşemesinde fayanslarda kullanılabilir. Avlu giriş gibi alanlarda kullanıldığında huzur verir.

  Mavi
  Sakinliği güven ve sadakâti temsil eder. Barış sevgi ve şifa sunar. Yatak odaları ve meditasyon mekanları için açık tonları uygundur. Soluk maviler yatıştırıcı bir yönlerinden dolayı çocuk odaları için idealdir.

  Mor
  Asaleti itibarı ve kendine güveni temsil eder. Yaratıcılık hoşgörü ve düşünce gücü verir. Morun açık tonları olan lavanta leylak ve orkide yatak odaları ve çalışma odalarında kullanılır.

  Beyaz ve siyah
  Beyaz enerji sistemini dengeler ve temizler. Yaratıcılık duygularını açığa çıkartır. Birlikte kullanıldığı diğer renklerin gücünü artırır. Siyahın ise son derece ağır bir enerjisi vardır. Aşırılıkları dengeler ama tek renk olarak kullanılmaması iyi olur.

  Alıntı