Duyun Erkekler duyun "Kadın ve Melek"

Konusu 'Tekrar Konular' forumundadır ve umudayolculuk01 tarafından 25 Haziran 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  25 Haziran 2009
  Konu Sahibi : umudayolculuk01
 1. umudayolculuk01

  umudayolculuk01 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  22 Haziran 2009
  Mesajlar:
  936
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  Kadın ve melek

  Bir melek gibi, sevgi vermek için gönderilmiş dünyaya. Karşılık beklemeden sevmenin, fedakarlık yapmanın, şefkatin ne demek olduğunu öğretmek için. Bıkmadan anlatmak üzere, sabretmek üzere, her türlü kabalığa, aşağılanmaya, alay edilmeye, yalanlara, ikiyüzlülüğe dayanmak üzere gönderilmiş. Dayanıklılığı, ne kadar anlayışlı olduğu ve kararlılığı test edilsin diye dünyada kadın.
  Bu melek, aşkın kılığına bürünüp gelmişse kapınıza, dünyada sizden daha şanslı bir erkek olamaz. Ama görmeniz gerekiyor, anlamanız gerekiyor. Kapıya gelen herhangi biri gibi davrandığınız an meleği küstüreceğinizi ve onun bir başka kapıya doğru yola çıkacağını bilmeniz gerekiyor. O melek, aşkı sunmaya bu kadar hazırken siz burun kıvırırsanız, bir başka meleğin de kapınıza uğrama olasılığını yok denecek kadar azaltırsınız.
  Kapınıza gelen o kadını, hayatınızın sonuna kadar bir melek olarak yaşatmayı başarırsanız ne mutlu size. Ama bu hiç de kolay değil. Kırılgan, alıngan, ilgisizliğe tahammül edemeyen, dünyanın merkezi olmak isteyen, sevgiye her daim aç, zaman zaman yırtıcı bir kaplan gibi saldırgan olduğunu unutmamalısınız. O, size her şeyini vermeye hazır ya, sizden de aynı şeyi bekleyecektir. Bir erkeğin bunu yapabileceğini de bilir. Yapamayacağınız şeyi istemez zaten. Ama yapabilecekken yapmamanız halinde er ya da geç size bunu ödetecektir.
  Hayır, klasik bir intikamdan söz etmiyorum. Bir kadının hesap sorma yöntemi ya da öç alma yöntemi erkekle-rinki gibi dümdüz bir şey değildir. Onların her şeyi ince ince hesaplayan, planlayan beyinleri öyle kusursuz bir kurgu yapar ki, siz bir şeylerin değiştiğini anladığınızda ne yazık ki çok geç olur. Kadının, isteyip de elde edemeyeceği hiçbir şey yoktur dünyada. Hayatınızı isterse, onu da ele geçirir. Direnemezsiniz bile.
  Bir melek, kötülük yapamaz bilirsiniz. Kadının yaptığı da . kötülük değildir aslında. Ama nasıl ki kendisi, dünyada çok şey için sınava giriyor, sizden de beklediği onun için bazı sınavlar vermeniz ve o sınavlardan da başarıyla çıkmanızdır. Bir kadının koşulsuz desteğini alan erkeğin sırtının yere gelmesi mümkün değil. Emin olun, hayatınız hep iyi yönde değişecektir. Onun zengin ruhu, yaratıcılığı, hayal gücü, size, tahmin edemeyeceğiniz dünyaların kapısını açacaktır. Bir melek varsa hayatınızda onu melek olarak yaşatmak için çaba gösterin.


  (mehmet coşkundeniz)
   
 2. 9 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : umudayolculuk01
 3. Ally

  Ally Vadideki Zambak Üye

  Katılım:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  2.072
  Beğenildi:
  23
  Ödül Puanları:
  148
  "Kapıya gelen herhangi biri gibi davrandığınız an meleği küstüreceğinizi ve onun bir başka kapıya doğru yola çıkacağını bilmeniz gerekiyor."

  Katılıyorum. Güzelmiş gerçekten, teşekkürler :enbuyukkk:
   
 4. 9 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : umudayolculuk01
 5. umudayolculuk01

  umudayolculuk01 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  22 Haziran 2009
  Mesajlar:
  936
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  rica ederimmm (=
   
 6. 7 Ağustos 2009
  Konu Sahibi : umudayolculuk01
 7. talin

  talin Popüler Üye Pro Üye

  Katılım:
  20 Haziran 2007
  Mesajlar:
  4.253
  Beğenildi:
  19
  Ödül Puanları:
  148
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.