Düz lise mezunlarının telafi eğitimi alarak meslek lisesi diploması alması

Konusu 'Lise' forumundadır ve minni tarafından 17 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

17 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : minni
  1. minni

minni Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar bu konuda bilgisi olan var mı? varsa lütfen bilgi verir misiniz? hangi okullar veriyor şartları nedir? yardımcı olursanız çok sevinirim... ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

2. 17 Temmuz 2008
  3. karakedibu

karakedibu Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım hala gecerlimi bilmiyorum ama kız meslek lisesi veriyordu.2002 yılında ben almıştım.dersşerini görüyorsun sınavına girip obölümden mezun olbiliyorsun.ben o sen devam ettim tatilde evlendim ve gittiğim yerde gece eğitimi verildiği için ve ben o memleketi bilmediğim için devam edemedim.yanlız 2 yıllık bile üniversiteye gitmiş olmayacaksın.hala devam ediyormu bilmiyorum ama varsa banada bildir canım..............:)
    hatta benimle birlikte cocuk gelişimi bölümüne devam eden arkadaşlarım ceşitli okullarda görevdeler şuanda hemde öğretmen olarak.

Son düzenleyen: Moderatör: 17 Temmuz 2008
  4. 17 Temmuz 2008
  5. ruya35

ruya35 ...I wİsH I kNeW... Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    mesleki açıköğretim lisesine kayıt yaptır.sadece meslek derslerini alırsın elinde iki diploman olur..

6. 17 Temmuz 2008
  7. karakedibu

karakedibu Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu olabilirmiki acaba bunda yaş sınırı varmıki??????????????

8. 17 Temmuz 2008
  9. gzellergzeli

gzellergzeli Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar yanlış bilgi;bilemediklerimizi yazmayalım lütfen

ben 2004te düz lise den mezun oldum daha sonra 2006da eylül ayında çok proglamlı bi liaden telafi egitimine başladım bilgisayara programcılığı için.. 2008 ocak ayında mezun oldum 1.5 yılda diplomamı aldım sadece meslek derslerini göruyorsun türkçe matematık felan görmuyorsun.. ve diplomanı aldıgında diplomanda 3 yıl egitim görmüştür yazıyo çükü zaten düzliede turkçe matematık gördün yanii buyılda üniversiteye geççiş yapıoyrum allahın izniyle geçiş oluyor yani anım.. örnek olarak benım yani kendim:dance:

şunuda söylıyım açıkögretiden girersen 3 yılı buluyor eger düz lise ilsen telafi eigitimine gir 1.5 yılda alırsın siplomanı geçiş te yapabilirsin yani..

10. 17 Temmuz 2008
  11. gzellergzeli

gzellergzeli Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    şunuda söylıyım benımde 2 diplomam var elimde 1 cisi fes olmuyor yani 2sinide kullana biliyorsun.. yaş sınırıda yok..

12. 17 Temmuz 2008
  13. KapicininBitliKizi

KapicininBitliKizi MANKEN GIBI GACIYIM Üye

Beğenildi:
    2
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    ya kzıalr bende merak etım bısey sormal ıstıorum bende acık ogretımden lıseye devam etmek ıatıyorum ben lıse 1 den sonra bıraktım yanı ıkıncı donem hocamız yuzunden oda sımdık acık ogretıme kayıt yaptıracagım sızden hem fıkır hemde bılgı sıtıorum acık ogertımde meslekı okullar varmı daha arstırmadım ama ben okuldan dıplamamı alsam nereye bas vura bılırım yanı okul ıcın devam etmemk ıcın ben duz lısede okuordum ama ben meslekı ıokul ıstıorum yanı ben resım dersı almıs bırısıyım elımde yatıor ben sıtılıst olmak ıstıorum sıtılıstlık okullarıda arastırdım cok pahalı aylık unutmadımsa 2 bım ytl ıstıorlar yanı 2 mılyar onuda verermemm nereye bas vura bılırım baska uzun oldu amam kusura bakmayın topıcı gorunce daldım

14. 17 Temmuz 2008
  15. karakedibu

karakedibu Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım bu telafi eğitimi acaba okul kıyefetlerini giyerk okula gider gibimi oluyor.ve hersene varmı acaba

16. 18 Temmuz 2008
  17. minni

minni Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    dün akşam internette özel bir meslek lisesi vardı adını verebilir miyim bilmiyorum. turizm ve otelcilik üzerineydi. aradım bir bayanla konuştum. 6.500 ytl + kdv dedi. haftada 6 ün gidiliyormuş. yani çalıştığım için ben gidemem. birde fiyat çok yüksekti. bildiğiniz ist. da olan başka meslek okulları var mı?

18. 18 Temmuz 2008
  19. ruya35

ruya35 ...I wİsH I kNeW... Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    arkadaşım verdiğim bilgi yanlış değil bende böyle okudum.normal okulda eğitim alıyorsunuz sadece meslek derslerini..
    örgün meslek liselerinden mezun olanlardan hiçbir farkın olmuyor.
    ben 3 yıllıkta okudum 2 yıl okul bir yılda uygulama ve staj..
    www.maol.meb.gov.tr bu siteden istediğiniz bilgiye ulaşabilirsnz..