duzdolabimdaki koku icin yardim

Konusu 'Püf Noktaları' forumundadır ve AsiMavi tarafından 5 Nisan 2010 başlatılmıştır.

5 Nisan 2010
    Konu Sahibi : AsiMavi
  1. AsiMavi

AsiMavi ♥♥..hosgeldin BeHiCeM..♥♥ Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    148
    kizlar buzdolabimi surekli temizlememe ragmen icini biraz doldurunca hemen bir koku basliyor.zannedersem yiyeceklerin kokusu.kötü bir koku degil ama genede hoslanmıyorum.yaptıgım tatlım vs.varsa hemen dolabın kokusu siniyor.yerken hos olmuyor.sizce ne yapmalıyım bu koku icin tsk.

2. 5 Nisan 2010
  3. ecce_

ecce_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım bir cay tabagına bır yemek kasıgı kadar kahve koy granul (nescafede olur).. görüceksin kokudan eser kalmayacak :KK66:

4. 8 Nisan 2010
  5. AsiMavi

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    148
    tsk canim deneyecegim mutlaka.ama nescafem var sadece

6. 8 Nisan 2010
  7. doddy

doddy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Canım dolabının tam soğuttuğundan emin misin?

No frost buzdolabıysa tavsiyem temizlik yapmadan evvel fişini çek ve kapılarını aç, 1-2 gün kalsın. No frost buzdolaplarında soğuk havanın geldiği yerler buzla tıkanabiliyormuş. Bu da alt kısmın soğumasını engelliyor.

Bunun dışında buzdolabının arkasında motorun üzerine veya buzdolabının en altında eriyen buzun sularının toplandığı bi kap var. Ben her dolabı silişimde onu da yıkarım. Bi kontrol et istersen, o kirlendiyse koku yapıyor olabilir.

Buzlanma halledilirse ve yeterince soğuk olursa koku kalmaz canım. Bir de koyduğun yiyeceklerin ağzını kapamaya dikkat edersin. Benim arkadaşımın başıan gelmişti bu buzun tıkaması olayı, alt kısmı soğutmadığı için çöp gibi kokuyordu.

8. 10 Nisan 2010
  9. melip

melip Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canımcım bi çay tabağına vanilya döküp koyabilirsin veya bir kaseye sütte olabilir... denemeni öneririm

10. 10 Nisan 2010
  11. Ssilan

Ssilan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    733
    Ödül Puanları:
    148
    Biz tatildeyken benim dolabım bozulmuştu ve etler vs. erimiş kanı akmışaralarına sızmıştı.Berbat bir haldeydi yani.Elbette temizledik falan ama o deepfreez kısmında aralardan sızan kokuya çare bulamadık.Servis temizliyormuş ona sordum artık olmaz dedi.Bu plastik aksamlar çekmiş kokuyu dedi.Sonra gelelim servisin bana tavsiyesine :
    -Küçük kaselere sirke ve içine de sünger parçaları koydum.Deepfreez kısmına normal raflara vs..2-3 günde bir yeniledim süngeri sirkeyi.Yani inanın yanına yaklaşılmıyordu kokudan.Veee dolabım kurtuldu :)))
    Sizlere de tavsiye ederim.

12. 18 Nisan 2010
  13. AsiMavi

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    148
    ilginc bir yontem canim.hic duymadim.ama benimki cok agir bir koku degil.zannedersem aksamdan kalan yemekleri koydugum icin koku oluyor.aslinda agizlarinida kapatiyorum ama

14. 18 Nisan 2010
  15. sengulderman

sengulderman Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Kızlar küçük bir bardağa süt koyup dolabınıza koyun kesinlikle koku falan olmuyor. Haftada bir değiştirin yeter ben çözümü bu şekilde buldum.

16. 18 Nisan 2010
  17. Tontirik

Tontirik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    101

buzdolabı tekrar temizle ve buzdolabının filtresini degiştir.yetkili servislerde satılıyor.eger garantisi varsa cagır servisi ücretsiz takıyorlar
    buzdolabınada agzı acık yemekelr koyma.cürüyen sebze meyve olmamasınada dikkat et

18. 18 Nisan 2010
  19. greeneyes3543

greeneyes3543 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    tamamını okuyamadım blki bnm önerimi daha önce yazan olmuştr ama ben bi kaseye veya bardaga agzı acık süt koyup buz dolabında tutmak tüm kokuyu yok ediyomus dye okumustum ben denedim ise yarıyo