Düzenli adet görüyorum ama 37 günde bir adet oluyorum???

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve EU1 tarafından 8 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

8 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

Arkadaşlar selam..Benim adet gördüğüm her günü takvimde işaretleme alışkanlığım var..
    29 yaşında evli bir bayan olarak ( henüz çocuk sahibi olmamış biri olarak), hep 30 günde bir adet görürken son altı aydır hep 37 günde bir adet görüyorum.. Çok düzenli, sekteye uğramıyor ama son altı aydır iki adetin arası tam tamına 37 gün.. Ve iki adet ortasında sol ya da sağ yumurtalığımda şiddetli bir ağrı oluyor. Sanırım yumurtlama dönemimi hissedebiliyorum. Başka da bir şikayetim olmuyor.. Sizce bunda bir anormallik var mı? Doktora git demeyin lütfen çünkü şimdiye kadar hiç kadın doğumcuya gitmedim. ???

2. 8 Temmuz 2008
  3. EU1

EU1 Guest

adet günleri 21 günden az ve 35 günden fazla sürerse bu yumurtlamanızın olmadığını gösterebilir doktora git demeyin diyorsun ama canım bence en kısa zamanda git derim ağrım oluyor demişsin bu başka bişeyde olabilir kist türü bişey ihmale gelmez tatlım öpüldün

4. 11 Haziran 2010
  5. durumm_98

durumm_98 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    ben 12 yaşındayım 2 kere adet oldum şimdi 3 aydır olmuyorum bundan öncekilerdede böyleydi neden olabilir.

6. 11 Haziran 2010
  7. htcvlkn

htcvlkn çıkmaz yolda yol aramakta Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım senin daha yaşın çok küçük adetinin düzene girmesi zaman alır biraz.
    annenle ya da başka bir büyüğünle konuşmadın mı hiç ?

8. 12 Haziran 2010
  9. mxixz mxixz

mxixz mxixz Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    cnm benım aynen senın yasadıgın durumu yasadım ben

adetlerım cok duzenlıydı 30 gunde gelırdı takvım alıskanlıgı benımde vardır herseyı not ederım

neyse 6/7 ay ole oldu 39 gunde gelmeye basladı doktora gıttım kıstım oldugu ortaya cıktı megerse yumurtam catlamıyormus oda kıste cevırıyormus her ay

tabı adetımle atıyorum bıraz sancılı oluyordu aynen kasın agrılarım oluyordu acılen doktora gıt derım

10. 12 Haziran 2010
  11. dejavu_one

dejavu_one ''Allah'' de, gerisini bırak.. Pro Üye

Beğenildi:
    3.939
    Ödül Puanları:
    238
    29 yaşında bir bayan olarak kadın doktoruna gitme zamanınız gelmişte geçiyor. Öncelikle sizin bir muayeneden geçmeniz gerekiyor, rahmin durumu, yumurtalıklarınız incelenecek sonra hormon testleri yapılmalı.. reglinizin 3. günü hormon sapmalarında da regli gecikiyor ve hamile kalınamıyor. En önmelisi de smear testi bu yaşa kadar yaptırmamak büyük risk öncelikle onu mutlaka yaptırmalısınız korkmayın hiç çekinecek birşey yok... Kendi başınıza halledilecek konular değil bunlar.. Beklemekle çözüme ulaşmazsınız.. Muayene olacaksınız ve birşey varsa tedaviye başlanacak niye boşuna bebek diye bekleyesiniz ki.. Belki de çok kısa bir zamanda gelecek bebeğiniz ertelemeyin..

12. 29 Şubat 2012
  13. erika

erika Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    canım bebek istiyosan mecbur gidiceksin doktora düşünki hamile kaldın ozamandamı gitmiceksin bunun kontrolleri var doğumu var seni anlıyorum bende senin gibiydim doktora gitmek bana işkence geliyordu adetlerim düzensizdi sonra gittimki çikilota kisti çıktı lütfen git ve ilerde pişman olma doktora gitmek kötü bişey değil zaten 1kere gitsen daha sonra alışıyosun ayrıca 35günden fazla sürüyorsa bu bi düzensizliktir malesef