düzenli adet olurken, korunmayı bıraktıktan sonra adetleri düzensizleşen var mı?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve benkibele tarafından 28 Mart 2008 başlatılmıştır.

28 Mart 2008
    Konu Sahibi : benkibele
  1. benkibele

benkibele Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaslar ben de cocuk sahibi olmak istiyorum. 4 ayı gecti. ama onceden nadiren o da 2-3 gun geciken adetlerim, kounmayı bıraktıktan sonra oyle bir duzensizlesti ki. once 40 gun oldu. sonra 22 gun. sonra 32. sonra 45 sonra 21. oncden 32 gunde bir olurdum.
    cok strs yaptım bu 5 ay. acayip hormon dengem bozuldu. aynı sekilde olan var mı?

2. 28 Mart 2008
  3. EU1

EU1 Guest

ama güzelims en zaten cvb vermişsin bu soruya vucudun denge kurmaya çalışıyor açıkcası ve sen hamile kalmak istedikçe sana bu şekilde tepki veriyor ve sana şunu da söylemek istiyorum hamile kalmadan önce bir jinekologa git ve smaer yaptır ayrıca bir muayene ol bak bakalım bir engel var mı enfeksiyon gibi mesela saglıklı bir şekilde hamile kalabilmenin ilk yolu dr a gitmektir saglıklı olursun ve rahat olursun canım benim ve lütfen hamile kalacagım stresine girme allahın dediği zamanda oluyor çünkü sen beynini ve ruhunu rahat tut sakin tut sevdiğin şeyleir yap allahın izniylede inşaallah kavuşursun melegine ...... :))

4. 28 Mart 2008
  5. benkibele

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    canım tesekkuler. yazdan buraya gelmeden once gittim. smear, kan ve idrar ultrason hatta kızamıkcık vs bakıldı. temiz. stresten kaynaklandıgını dusunuyorum.umarım oyledir. bu ay son. son kez kullanacam yumurtlama belirleme testlerini ve ısı olcumu isini. oldu oldu. olmadı bundan sonra ugsrasmayacam.

sadece merak ettim benim gibi olan var mı diye?

6. 28 Mart 2008
  7. EU3

EU3 Guest

canım bende korunmayı bıraktıktan sonra adetim düzensizleşi 2,5 yıl bebeiş olmadı sonra klomen diye bir ilaç sayesinde hamile kaldım hormaonlarla ilgili bir sorun bende pko vardı

8. 28 Mart 2008
  9. benkibele

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    benim sormak istedigim pko oldugun nasıl ortaya cıkıyor? kan tahlili mi? ultrason mu? alttan detaylı ultrason mu?

10. 28 Mart 2008
  11. benkibele

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaslar hadi yok mu baska kimse bebek istedikten sora adtler duzensizlesen? yalnız mıyım?

12. 28 Mart 2008
  13. EU1

EU1 Guest

arkadaşım ben spiralle korunuyordum,30 günde 31 günde bazen 34 günde bir adet görüyordum..spiralimi çıkarttırdım,çıkarttıralı da bir yıl oluyor bir yıldır da 28 günde bir adet gördüm..asla günlerim şaşmadı yani..şuan yedi haftalık hamileyim..yani anlatmak istediğim,ben korunmayı bıraktıktan sonra adetlerim düzene girdi..önceden de bariz bir düzensizliğim yoktu ama 28 günde bir görmeye başladım yanii..

14. 29 Mart 2008
  15. Missy

Missy CANIM OĞLUM Pro Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    153
    kibele canım bende korunmayı bıraktıktan sonra düzensiz adet görmeye başladım. 4 ay oldu korunmayalı 40 gün geciktiği oldu erkende oldu ara kanama şeklinde bile oldum ama ben geçen ay dkt a gittim bütün tahliller yapıldı ve ciddi bi sorunum olmadığını öğrendim. sadece hafif bi ilthabın var dedi dkt.. bence bi doktra görün istersen hem için rahat eder hem sağlığımız çok önemli canım herşeyi erkenden bilmek çok faydalı..

16. 30 Mart 2008
  17. benkibele

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar baska yok mu benim gibi olan. simdi pko'luları okuyorum. hep adet duzensizliği sikayeti ile ogrenmisler pko'lu olduklarını. Allah'ım korkuyorum.

18. 30 Mart 2008
  19. benkibele

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim de stresten diye dusunuyorum. bir yanım bu ay son kez yumurtlama testlerinden kullan sıcaklık olc diyor. diger yanım bu ay tamamen oluruna bırak diyor. ama benim yumurtlamalarım duzensiz oldugu icin oluruna bırakamıyprum. ne yapacagım sasırdım. iyice stres yaptım istemesem de.