düzenli yürüyüşler yapamamasına rağmen normal doğum yaptım diyenler!

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve mhrmh tarafından 31 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

31 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : mhrmh
  1. mhrmh

mhrmh her canlı bir mucizeee Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    kızlarr oturduğum yer, çıkıp saatlerce yürüyüş yapmama uygun değil,trafik,arabalar,kalabalık beni çoook yoruyo...yürüyüş yapmanın normal doğuma gerçekten çook faydası vardır mutlaka ama biraz yürüyünce de ayaklarım şişio..iki arada bi derede kaldım.benim durumumda olan var mı..bunlara rağmen normal doğum yapabilen var mı...???

2. 31 Ağustos 2009
  3. eternallife

eternallife Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ewt bende merak ediyorum lütfen varsa yazsın paylaşsın
    41, haftam ve hala sancım bile yok lütfen paylaşın

4. 31 Ağustos 2009
  5. mehay

mehay CANIM OGLUM Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    198
    bak bende marak ettim simdi...merak edenlerin hepsi evde miskin miskin oturanlar sanirim-tatlicadiarzu-

6. 31 Ağustos 2009
  7. hale1903

hale1903 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    meraba ben 38+5 günlük hamileyim.benım hamılelıgım cok hareketlı gectı.yuruyus yapmayada yerım müsayit ama artık yerımden bıle kıpırdayamıyorum en ufak bır yuuyusumde belım kırık gıbı agrıyo yolun ortasında karnım kasılıyor ve sancı gırıyor.yanı bırı benı o an gorse dogum yapıyorum sanar unku sancı gelınce sankı oramdan bişeler cıktı cıkacakmıs gıbı oluyo egılmek zorunda kalıyorum elım karnımda oluyor dık duramıyorum buda etrafta yanlıs anlasılıyo yanı benım bırakın yuruyus yapıp dogumu kolaylaştırmamı evde bıle kalkıp suyumu getıremıyorum hemen kramplar gırıyor..cok faydalı oldugunu duymustum ama yuruyusun ama ben malesef yuruyemıyorum :KK43: ama arkadasım sana tek tavsiyem yuruyus yapamıyorsan bıle evde hareketlı olmaya calıs inan bır bardak suyunu mutfaktan senın alman bıle sana faydalı olur.ben onu bıle yapamıyorum..aksıne aşırı kilomda yok.sadece sancılarım cok...allah hepımızı sağsalim kurtarsın inş.herkese hayırlı ramazanlar dılerım...

8. 31 Ağustos 2009
  9. mhrmh

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    halecim bu arada ben de maraşlıyım aslen...seni şimdiden anlıyorum 34 teyim ben de...benım de ayaklarım balon gibi oluo..evde geziniyorum kendi çapımda bi de alışverişe cıkınca yürüyüş yaptım sayıyorum...etrafımdaki herkes de kzııo böyle olmaz kızım doğumun zor olur,senin bol bol yürümen lazım diyip iice sinirimi bozuyorlar...ee söylemesi kolay gel de yürü....

10. 31 Ağustos 2009
  11. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    Ben normal doğum yaptım ama
    deli gibi ürüdüm desem yalan olur,
    sabahları sitede 3 tur yapıyordum,bir de akşamları eşimle
    yürüyorduk,bence kendinizi yormadan,sıkmadan
    yürüyün derim,hareketsiz kalmaktan da vücudunuzda
    ödem olur,en azından yürüyerek,terleyerek o ödemi atabilirsiniz diye düşünüyorum...
    bütün hamilelerin Allah yardımcısı olsun...
    sevgiler...

12. 31 Ağustos 2009
  13. hale1903

hale1903 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hemşerim valla haklısın demesı kolay gelde yuru :) ama onlarda ıyılıgımızı dusunuyorlar ama elinde 5 kiloluk bı karpuzla bı ınsan ne kadar yuruyebılırkı degılmı ama.bizimkıde o hesap zaten aldıgımız kılolar yeter bıde cocuk tasıyoruz ıcımızde hepsını toplasan zor oluyor tabıkı yurumemız.yaa öle yada böle doguracaz bı sekılde bıımkıde yuruyussüz olsun :)) allah insana taşıyamayacagı yuku yuklemezmiş bıze dogumda yardım eder inş.öpüldün canım..

14. 31 Ağustos 2009
  15. mhrmh

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    haklısın canım...ben inşllhh şuraya doğru düzgün yürüyüş yapamadım ama güzel güzel doğurdum yazmakkk istiyoruumm:))...ayy ne biliyimm çok zorr...:teytey:

16. 31 Ağustos 2009
  17. kiyymet

kiyymet Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    mrb arkadaşlar
    bende 7.5 ay önce normal doğum yaptım tam 25 kilo almıştım ve yürüyüş yapamıyordum
    oturduğum yerde yürüyüş alanına gitmek için epey yol gitmek gerekiyo sadece evde ev işleri
    birde market alışverişiydi hareketim markete de zaten özel arabamızla gidiyoduk
    doğumumun çok kolay olduğu soylenemez ama çok zor bi doğumda değildi
    hastaneye gittim ve 2 saat sonra doğum gerçekleşti
    ben yine yürüyüş yapamıyorum çok fazla
    yine sadece ev işleri bi fazlası kızımın bakımı
    işte bu kadar hareketle 25 kilodan 5 kilo fazlam kaldı :nazar:
    hepinize kolay hayırlı doğumlar diliyorum

18. 1 Eylül 2009
  19. dilek_recep

dilek_recep Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben günün 18 19 saati uyuyodum gün geliyo evde koltuktan bi tuvalete gidiyodum okadar üşenci olmuştum ama dogumum çok rahat geçti ve kolay oldu 2 3 ıkınmada dogurdum oglumu :KK70: korkmayın sadece inanın herşey istediginiz gibi gider