düzensiz adet gören arkadaşlar nasıl hamile kaldınız...

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve nur_45 tarafından 31 Ekim 2009 başlatılmıştır.

31 Ekim 2009
    Konu Sahibi : nur_45
  1. nur_45

nur_45 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar benim adet düzensizliğim var bebeğim olsun istiyorum doktora gittim hormon testi yaptı tüm değerler normal çıktı ultrasyon muayenesinde de bişi çıkmadı kist falan görünmüyor dedi....en son 13 eylülde adet oldum şuan göbeğimin altında şişlik var ve afedersiniz ama acaip gaz problemim ne düşünmem gerektiğini bilmiyorum...bilgi ve tecrübelerinizden yardım bekliyorum

2. 31 Ekim 2009
  3. erkans35

erkans35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadasım aynı durum bende de var en son eylül 3 de adet oldum hala yok degerlerimde senin gibi normal bişeyde yok bu düzensizlikle nasıl olcak bende bilmiyorum

4. 31 Ekim 2009
  5. iLayda

iLayda su perisi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım aynı sorun bende de vardı.
    doktora gitmiştim. polikistik over teşhisi koymuştu bana.
    insülin direnci var dedi ve bir ilaç verdi. o ilaçtan sonra adetlerim düzene girdi.
    sonra yumurta takipleri falan yaptırdım ama sonuç alamamıştım malesef. bir kere hamile kaldım gerçi ama düşük yaptım malesef.
    en son dr değiştirdim, iğneli aşılama yaptıracaktım, bütün hazırlıklarım tamamdı,
    kendimi aşılamaya hazırlamıştım, adet olmayı bekliyordum. ama adetim gecikmişti
    ben de yine düzenim bozuldu sandım ama olmaz ya yine de bir gebelik testi yaptırayım kanda ona göre gerekirse adet söktürücü içerim falan demiştim. ama hamileymişim.
    mucize gibiydi gerçekten. doğum yaptım şu an kızım 6 aylık.
    Allah sizlere de en kısa zamanda nasip etsin inşallah.

6. 31 Ekim 2009
  7. nur_45

nur_45 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    amin inş.....ya benim adetim uzun süre olmayınca ben maydanoz suyu içiyordum adetimi söktürüyordu...bu ay o da fayda etmedi....

8. 31 Ekim 2009
  9. nur_45

nur_45 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba arkadaşım senin de göbeğinin alt ksımında şişlik ve gaz problemin var mı...

10. 31 Ekim 2009
  11. iLayda

iLayda su perisi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    maydanoz suyu, vücuttaki ödemi ve toksinleri atıyor diye duymuştum sanki. bitkilerle uğraşan prof lar var ya saraçoğlu ve maranki onlar öyle söylüyordu.
    ama adet düzenlediğini duymamıştım. hatta gebelik şüphesi olanlar maydanoz suyu içmesin ve çok maydanoz yemesin derler rahmin kasılmasına ve dolayısıyla düşüğe neden oluyormuş.

adet düzenlemek için sitede daha çok soğan suyu içenleri duymuştum ben. hatta soğanı kabuklarıyla falan kaynatıp içiyorlardı. iltihap falan varsa onları da atıyormuş galiba. bir araştır istersen. bir de civan perçemi ve aslan pençesi de bu amaçla kullanılıyor diye biliyorum. bunları da burada okumuştum. sanırım alternatif tıp kısmında. bir oku istersen.
    ama tabi öncelikle bu adet düzensizliklerinin altında yatan tıbbi nedeni bulmak ve ona göre çözüm aramak gerekli. gerçi dr a da gittim bişey yok demişsin ama tek doktorla kalma istersen. 1-2 doktora daha gitsen daha iyi olur diye düşünüyorum.

12. 31 Ekim 2009
  13. nur_45

nur_45 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    doktor bir arkadaşımın tavsiyesiyle içiyordum ben maydanoz suyunu geçen zamanlarda işede yaramıştı ama bi daha araştırmak lazım tabi doktora gitcem ama korkuyorumm::uhm:

14. 4 Kasım 2009
  15. mhmt

mhmt batuhanım.... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    malesefff aynıı sorun bende de düzensiz geliooo mafoldumben ooofffffffffff akannehir dr gitmiştim degerler normal hiç bi sorun yok yumurtalıkara filan baktı .ama başkalarından duyduguma göre düzensiz beslenmekten strestende düzensiz olur demişlerdii .. diyetizseye başaldım düzenli beslenmeye filan başladım .. 1 2 ay düzene girdii sonra yinee bozulduu ... ::KK43: ben anlamıorumm sorun nerde ?

16. 5 Kasım 2009
  17. nur_45

nur_45 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ben hala hasatlanmadım arkadaşlar geçende kasıklarımda acip bir ağrı oldu hastalanacağım zannettim:KK43:ama hastalanmadımmm....bu durum beni çok stresli yaptı ya

18. 5 Kasım 2009
  19. erkans35

erkans35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86