düzensiz uykulara birlikte çare bulalım

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve Sezen tarafından 23 Ocak 2010 başlatılmıştır.

23 Ocak 2010
    Konu Sahibi : Sezen
  1. Sezen

Sezen O, Artık Anne:)) Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar 1 eylülde doğum yaptım ama hala bebeğimin düzenli bir uykusu yok yeni yeni gündüzleri düzen oluşturmaya başladık ama maalesef düzenli olan gece uykumuz gitti sabah 10 gibi kalkıyoruz bidaha 12 gibi filan uyuyo hiç direnmiyo iki sallıyorum hemen uykuya geçiyo ve 2 ye kadar filan uyuyo tekrar 5 gibi uyumak istiyo yine direnmeden uyuyo

sonra akşam 9 a kadar uyutmamaya çalışıyorum gece uykusuna yatsın diye yine uyutorum ama 1 saat uyuyup hemen uyanıyo ve başkada uyumak istemiyo 12 de filan ağlaya ağlaya uyutuyorum üstelik yatagında sallanmak istemiyo ayağımda sallıyorum başka türlü uyumuyo yatagına yatırıncada hemen uyanıyo vwe gece boyunca ağlayarak uyanıyoruz

sizler nasıl uyutuyosunuz belirli bi saatleriniz varmı

2. 23 Ocak 2010
  3. nilim

nilim Popüler Üye Editor

Beğenildi:
    107
    Ödül Puanları:
    153
    benimkide 29 eylul dogumlu gunduzleri uykusuna karismiyorum kendi istedigi zaman uyuyor gecede 10da yatiyor yani odamiza gidiyoruz 1 saat emiyor oynuyor ole uyuyor sabahta 9.30 10.30 arasi uyaniyor 2 hafta oldu alistirali boyle gidiyor ek gidalara gecice gunduzleri duzene sokucam cunku yemek saatleri duzenli olmali

4. 27 Ocak 2010
  5. palet

palet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ya aynene bziimde öyle geceleri saat 12 de bi başlıyor saat başı kalkıyor:S gece uykusuna 8/9 arasında yatıyor sonra 11 ya da 12 da uyanıyor ve bi daha hep saat başı kalkıyor:S emiyor uyuyor ama saat gece 4 veya 5 te kalkıyor gaz sancısıyla bir iki saat debeleşiyoruz en son saç kurutma makinasıyla uykuya dalıyor artık fön makinasınbdan nefret ediyorum ama napalım başka yol bulamadım :S

6. 27 Ocak 2010
  7. daphneIsLife

daphneIsLife ..hem uzak hem yakın.. Pro Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    UYUMAYI ÖĞRENMEK
    Uykuya dalmanın kendiliğinden olan bir şey olduğunu, bunun herhangi bir beceri gerektirmediğini düşünebilirsiniz. Bedenimizin ve zihnimizin uyku ve uyanıklık durumumuzu düzenlemekten sorumlu olduğu doğrudur, ama bebeğinizin geceyi yardım almadan geçirebilmesi için bir takım önemli beceriler edinmesi gerekir. Bebeğinizin tek başına uyumayı ve uyuduktan sonra da uyanmadan hafif uykudan derin uykuya geçmeyi öğrenmesi gerekir. Bu becerilerin gelişmesi zaman alır ve bebeğin bütün geceyi uyuyarak geçirmeyi öğrenmesi her zaman kolay olmaz. Bazen tam olarak yerleştiğini düşündüğünüz alışkanlıklarda bile sorunlar çıkabileceğini unutmayın ve bebeğinizin uyku konusunda uzmanlaşması için gerekli üç unsuru hatırlayın: Rutin, Düzen, Güven Verme.

8. 27 Ocak 2010
  9. daphneIsLife

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Uyku saati etkinlikleri

NEREDEN BAŞLAMALI

Sakin ve değişmeyen bir uyku düzeni kurmanın ilk adımı bebeğinizi sakinleştiren nesneleri ve alışkanlıkları belirlemektir. Sevdiği bir müzik, bir battaniye ya da onu sakinleştiren ilginç bir dönence var mı? Uykuya dalarken çeşitli sesler duymaktan hoşlanıyor mu, yoksa sessiz bir ortamda daha mı rahat? ışlerinizi düzene sokup banyoyla başlayan bir süreç belirleyin. Banyoyu sakince geçirilen anlar, beslenme ve bebeğinizi hâlâ uyanıkken yatağa koyma adımları izlemelidir. Bebeğinizi kendi kendine uyumaya teşvik edin; çünkü geceyi tek başına geçirebilmesi için bu yeteneğini geliştirmesi gerekir. Kendi kendini avutma yöntemleri bulması için ona zaman tanıyın; hatta bu, uyumadan önce bir süre ağlamasına katlanmanızı bile gerektirebilir. Ayrıca, gece duyduğunuz ilk mızlamada yataktan kalkıp bebeğinizin yanına koşma isteğinizi de bastırın. Bu şekilde yeniden uykuya dalabilmek için sizin yardımınıza ihtiyacı olduğunu düşünecek ve kendi kendine uyumayı kesinlikle öğrenemeyecektir.

10. 27 Ocak 2010
  11. daphneIsLife

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    paylaşayım dedim kızlar bir yazı buldum.. allah hepsine guzel uykular versin inş. çok zor uyumayan bebek..

12. 27 Ocak 2010
  13. palet

palet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    saoll ama yine de insan artık dayanamıyor hepsini deniyoruz:S her geçen gün değişik bişeyler yaşatıyor bize minik oğlum, bakalım ne zaman düzeleceğiz?

14. 28 Ocak 2010
  15. omerfarugunannesi

omerfarugunannesi kocam ve oğlum.. Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Benim oğlum gündüzleri 2saat uyanık kalıyor, uykusu geliyor, yarım saat- 1 saat arası uyuduktan sonra yine aynı 2saatten sonra tekrar uykusu geliyor. Sallamadan uyutamıyorum. Gündüz uykusu genelde hafif oluyor, ufak bir sese uyanabiliyor. 2 saate kadar uyanmaması icin tek yol, ara ara kucagımda sallamaya devam etmek. Gece uyuması icin de 9bucuk 10dan sonra mümkün oldugunca gec uyutmak. Genelde 12bucugu buluyor. Gece en az 1 en fazla 3kere uyanıyor. Sabah 9gibi de uyanıyor. Gece her uyandıgında emerek uyuyabiliyor, gündüzleri de sallayarak. Kurabildiğim tek düzen bu. Başka da bir yol bulamıyorum. Beterin beteri var.

16. 29 Ocak 2010
  17. Mozijiku

Mozijiku Editör Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    Konu içerik sebebi ile Bebek sağlığı ve hastalığı topiğine taşınmıştır.

18. 29 Ocak 2010
  19. esin58

esin58 2 kız anasi:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    valla kizlar biraz daha büyüdükten sonra düzene giriyor ama ozamanda dişler uykusuzluk yapıyor..benim kızım şimdi 13 ayını bitirdi..hala yeni yeni anca düzene giriyor diyebilirim..gece 12.30 gibiuyur mememde sonra sabah 11 e kadar uyanmadan uyur..11 den sonrada akşam 4 e kadar durur 4 tede uyur akşam 7 ye kadar..bukadar ben gündüz sürekli uyusun istemiyorum sizgündüz baya uyutuyorsunuz inanin biraz onla vakit geçirin gecede hemen pat diye uyur..ama inanin ben çok uykusuzluk çektim şu dişlerden..öyle böyle düzelecek ama insan da uykusunu alamayınca zombi gibi oluyor