Düzgün bacaklar için yüzme ?

Konusu 'Soru-Cevap Bölümü' forumundadır ve angelnr* tarafından 21 Mart 2009 başlatılmıştır.

21 Mart 2009
    Konu Sahibi : angelnr*
  1. angelnr*

angelnr* Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    53
    Ödül Puanları:
    108
    Merhabaa,
    Benim derdim biraz farklı sanırım genelden. OLdukça zayıfım yani etrafımdaki herkesin dikkatini çekecek kadar ve özellikle bacaklarım,ayak bileklerim filan fazla ince. Hem kilo almak için bir diyet uygulamak hem de yüzmeye yazılmayı düşünüyorum. Sporun da kas yapma da vücudu yapılandırma da faydalı olduğunu biliyorum. Ne önerirsiniz ? Yüzme doğru tercih midir, başka şeyler de yapmam gerekli mi ?a.s

2. 29 Mart 2009
  3. angelnr*

angelnr* Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    53
    Ödül Puanları:
    108
    yok mu arkadaşlar bu konuda fikri,bilgisi ya da paylaşcağı bi şeyler olan ? :KK43:

4. 29 Mart 2009
  5. Catharsis

Catharsis Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    4.947
    Ödül Puanları:
    163
    yüzme kas gelişimini etkiler ama bu senın su an kı yapına da baglı.suan yeterince sıkı bacaklara sahıpsen yuzme kas dokunu arttırır ve daha dolgun gözukursun. ama yag dokun fazla ıse (spor gecmısın yetersizse) önce incelme olur ancak uzun vadede kas kütlesi olusturabılırsın vucudunda.bunun için de sabır gerekli elbet :) tabi diger vucut unsurların da önemli mesela 1.70ten daha uzun bır bayansan dolgun gözukme sansın daha azdır .yanı daha cok calısman gerekır. bunun için voleybolcu kızlar kanıt olabılır. boyları daha uzun oldugu ıcın tenıscılere nazaran daha ince gözukurler. cunku tenıscı bayanların boy aralıgı 160-170 cıvarıdır genelde.
    uzman değilim ama yardımcı olmaya calıstım. bu arada yuzme dısında tenis, kosu,yürüyüs,jimnastık gıbı sporlarda da verım alacagını sanıyorum.
    hadi kolay gelsın..