Dvt hastas olan var m?...

Konusu 'Kardiyoloji - Kalp ve Dolaşım Sistemi Hastalıkları' forumundadır ve FIRDEWS tarafından 27 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

27 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : FIRDEWS
  1. FIRDEWS

FIRDEWS Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    arkadaşlar derin ven trombozu hastası arkadaşlar varsa bilgi paylaşımında bulunabilirmiyiz..
  2. 12 Kasım 2009
  3. melek.acar

melek.acar Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Merhaba;

Yazın bana da DVT teşhisi konuldu, ayaklaşık 3 ay boyunca günde 1 defa kendime iğne yaptım. Son venografi de çok şükür tamamen geçtiği görüldü.
  4. 1 Aralık 2009
  5. 2kuzu

2kuzu Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    ben 2001 yılında geçirdiğim dvt nin etkilerinden tam anlamıyla kurtulamadım hemen tedavi görmeme rağmen tabi 2 meleğiminde katkıısıyla venöz yetmezlik kaldı bende bide pimpirikli oldum senedir varis çorapsız gezmedim hiç
  6. 26 Ocak 2010
  7. mhtap

mhtap Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    doğum sonrası oldu bende 4 ay iğne kullandım.Çok zaman geçmesine rağmen ağrılardan tam anlamıyla kurtulmadım çünkü toplar kalınlaştığı için işlevini tam yapmıyor.Pıhtı eriyor ama damarda kurusu kalabiliyor oda ağrı veriyor.Allah hepimize şifa versin çok zor bir hastalık
  8. 9 Şubat 2010
  9. FIRDEWS

FIRDEWS Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    arkadaşlar peki aranızda genetik test yaptıran oldumu,yani pıhtılaşmadan dolayı olan bir hastalık bu pıhtılaşmanın sebebi araştırıldımı sizde?birde gebelikte neler yapılıyor?
  10. 31 Aralık 2010
  11. ygozde

ygozde Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    gebeliğimin 13.haftasındayım. dvt tanısı konuldu.Allah kimsenin başına vermesin.bacağımda şiddetli ağrı ve şişlikle doktora gittim.çok zor bi hastalık tuvalet ihtiyacı dışında ayağa kalkmak yasak.3 gün hastanede yattım.eve çıktım ama tıkanıklık geçene kadar evdede hep yatıcam.gebeliğimin sonuna kadar ve lohusalık dönemindede kan sulandırcı iğne tedavisi uygulanacak.ve gebeliğin sonuna kadar varis çorabı giyicem.bütün gebelere tavsiyem en ufak şikayetinizde doktorunuza haber verin.gebelikte normalden daha fazla hormon salgılandığı için sıkıntı yaşayabiliyoruz.
  12. 20 Ağustos 2011
  13. ruhide

ruhide Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    kızımın doğumunun 27.günü bacağımda şişlik oluştu.üzerine basamadım ve morardı.

hastanede hiç kalkmadan heparin ve comadin alarak 8 gün yattım.2 buçuk yıl varis çorabını çıkarmadım.bir dr un tavsiyesine uyarak çorabı giymeyi bıraktım ve şu an damarlar iyice belirginleşti.

sonraki yıllar beslenmemi düzenleyerek hastalığı büyük oranda iyileştirdim(3-4 yılda)
    beslenme düzenimi bozup kilo alınca hastalık tekrarlamaya başladı(7 yıl aradan sonra)

sorduğunuz gen tahlilini yaptırdım.genetik olmadığını öğrendim.fakat bir sebep söylenmedi bana.

dvt yle yaşamak oldukça zor.Allah hepimize şifa versin...
  14. 1 Mayıs 2013
  15. Tiramisu35

Tiramisu35 Kocam♥Oğlum♥Kızım♥Bebişim Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    28
    Özel Mesaj At
    kızlar ne gibi belirtiler yaşadınız da doktora gittiniz anlatır mısınız lütfen?
  16. 27 Mayıs 2013
  17. aysekartal

aysekartal Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Özel Mesaj At
  18. 10 Eylül 2013
  19. dvt

dvt Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    bugün hastalığınım 28. günü , yumurtalık kisti için kullandığım doğum kontrol hapının neden olduğu düşünülüyor. sol bacak karından aşağıya ana toplar damarım komple tıkalıydı. şimdi diz altında biraz açılma olmakla birlikte kasık bölgemde hiçbir açılma yok. bu süreçte yaşadıklarım gerçekten çok can sıkıcı. tatilde başıma gelen bu olay nedeniyle bir tatil beldesindeki kalp damar cerrahına gittim ertesi gün yaşadığım şehirdeki üniversite hastanesine geçtim. kan sulandırıcılarla tedavime başladılar. şu an evde aynı tedaviyi alıyorum. bu konuda internette araştırıp bulduğum 3 ünlü hekim var, 2 si katater ile damar içine girilerek bu pıhtının açılabileceğini söylüyorlar ama bu ilk 2 hafta da iyi sonuçlar verirmiş ayrıca akciğere emboli atma riski varmış. bu müdahaleyi öneren 2 doktorunda oldukça sosyetik semtlerde muayenehanesinin olması ve forumlarda bu hastalıktan bu müdahale ile düzeldiğini anlatan kimsenin olmaması beni şüphelendirmekte. kendi doktorum 6 ay 1 yıl içinde düzeleceğini belirtmekte ama net bir cevap vermemekte. şu an sol bacağım 20 dakika ayakta kalmakla şişiyor. banyo sonrası ayakta kaldığımda renk değişimi oluyor. şiddeti eskisi kadar olmasa da ağrılarım hala devam etmekte. dizimi kırıp eğilmem yada kasığımı sıkıştıracak hareketler yapmam mümkün olmuyor. oldukça hareketli bir yaşantının ardından tüm günümü evde yatarak geçirmeye başladım. hayatım alt üst oldu. benzer hastalığı yaşayan bir kaç kişi destekleyici bitkisel tedaviler önermekte. kullandığım kan sulandırıcının diğer tüm ilaçlarla hatta yeşil besinlerle olan etkileşiminden dolayı alternatif tedavi yöntemlerinden çekiniyorum. bir enzimden bahsediliyor internette yurt dışı satış sitelerinde var, önümüzdeki hafta elime ulaşmış olacak, tedavim sırasında yaşadığım değişiklikleri ve hastalığımın durumunu zaman zaman burdan paylaşacağım. hepimize geçmiş olsun. gerçekten zorlu ve uzun bir süreç. doktorumun verdiği örnek şöyleydi: ''bacak atardamarından kurşunlansan açar ,diker vb toplar kapatırız işin biter. ama dvt bu tarz bir hastalık değil, bunun için bir sihirli değnek yok elimizde, bu hastalık uzun dönem tedavi ve sabır gerektiriyor.''