Dzlemi sac nasl uzun sure korunur?

Konusu 'Düz Saçlara Özel' forumundadır ve YildizlarVeGece tarafından 19 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

19 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : YildizlarVeGece
  1. YildizlarVeGece

YildizlarVeGece Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaşlar sacınızı nasıl düzleştiriyorsunuz?

kuruttuktan sonra düzleştirmeden once krem falan suruyormusunz?
    ya da düzleştirdikten sonra sprey kullanıyor musunuz? kalıcılık için.

yıpranmaması için sıcaktan korumak için koruyucu falan neler kullanıyorsunuz?

ben saclarımı düzleştirditen sonra etkisi cabuk geçio kafamçokkarıştı saclarım omuzlarımda ucları kıvrılmaya başli ofisfisfis

2. 19 Temmuz 2008
  3. -xixxsxxixk-

-xixxsxxixk- Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim saclarım eskiden pısara gibiydi sonra kabarmaya yeryer sacma bi dalgalanmaya basladı ama genel olarak düz o nedenle düzleştirince baya bi süre kalıyo yani kabarmıyo ucusmuyo.. arkadasımın sacları ise inanılmaz kıvırcıktı bi nemli ortam olsun fönü hemen bozulur kıvırcık olurdu.. sonra ütü yapmaya basladı ardından düzleştirici falan derken bukleleri gitti ve simdi sacını düzleştirdimi uzun zaman bozulmuyo.. sac düzleştirmek sürekli bu sekilde kullanmak istemeyenler için sorun olabiliyo sac zamanla düzleşebiliyo bukle dalga kalmıyo.. eger fönden sonra uzun süre muhafaza etmek istiyorsan ve sacların kıvırcık yada dalgalıysa fönden önce sacını kremliyerek yıka ardından fön.. sonrasında briyantin gibi bişeyle yada cok hafif spreyle sabitleyebilirsin diye düşünüyorum..

4. 19 Temmuz 2008
  5. Demet

Demet Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    saçının uçlarında kırık varsa o yüzden de sonradan bozuluyo olabilir sağlıklı saçta bozulma olmuyo çünkia.s.

6. 19 Temmuz 2008
  7. ezgi35

ezgi35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet kesinlikle katılıyorum. kırıklı saçlarda fön çabuk bozulur uçları kıvrılır ve karışır.

8. 21 Temmuz 2008
  9. osge01

osge01 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    çok katlı kesımlerde de çabuk bozuluyor ayrıca sıcak havaya saç dayanmıyo anında kabarıyo

10. 14 Aralık 2008
  11. cil_lek

cil_lek böcükk Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    nemli havaya da kesinlikle dayanmıo o kadar özenle düzleştirdiğim saçlarım 20-30 dk sonra hiç düzleştirmemiş gibim karamn çorman kabarık üstleik saçlrım düz ama nie böle anlamıorm katlı kesim ondanmı ecebe

12. 14 Aralık 2008
  13. EU1

EU1 Guest

canım saç sertleştirici sprey al. fönden sonra saçına sık. o bayaa idare ediyo...

14. 12 Ocak 2009
  15. Hayalimsi_n

Hayalimsi_n Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    ben saclarimi duzlestirdikten anca iki gun sonra bozuluyor oda yikadigimda. hic bir sey kullanmiyorum sadece sampuan ve ardindan sac kremi kurutup duzlestiriyom ama dumduz sanirsam makineden cunku senin sorununu ben daha once kullandigim makinemde cok yasadim fonlerdim aradan 10 dak gecmez eski haline gelirdi. bence sen kaliteli bi føn makinesi al

16. 10 Mayıs 2010
  17. Nothing529

Nothing529 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Ben saçımı düzleştirmeden önce saç spreyi sıkıyorum.ardından düzleştirmeye başlıyorum.Bunu yapmamı arkadaşım söylemişti. ama bence faydası olmuyor..

Benimde aynı ilk düzleştirdiğim zaman yarım saat sonra saçlarımın uçları içe doğru kıvrıklaşıyor..
    Ne denediysem deneyim..olmuyor.. :/

18. 5 Ağustos 2010
  19. PamSecreT

PamSecreT Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    kesinlikle. benim saçlarımın uçları aşırı derecede kırık ve düzleştirdikten bir süre sonra saçlarımın kırık olan yerleri kıvrılıyor sadece diğer yerlerinde bi değişme olmuyo düz duruyo uzun süre. ayrıca kullandığın düzleştirici makinesininde payı var arada. yüksek v da kullanırsan uzun süre düz kalır:teytey: