e yaramadnz hissettiiniz anlar..

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Vendetta tarafından 10 Eylül 2009 başlatılmıştır.

10 Eylül 2009
    Konu Sahibi : Vendetta
  1. Vendetta

Vendetta ............... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    artık dayanamıyorum.. ailemden km.ce uzakta yaşıyorum, üniversite sonrasında da 4 yıl boyunca onlardan ayrı başka bi şehirde yaşıyodum ama en azından sadece aramızda 100 km. vardı şimdiyse bu uzaklığın kat kat fazlası var.. ülkenin en kuzeydoğusunda sayılırım hiç bilmediğim tanımadığım bi yer ve insanlar..farklı bi yere alışmak öyle zor ki alışmaya alıştım sanırdım ama pek becerememişim hala zorlanıyorum..
    17 yaşımdan 25 yaşıma kadar hayatım öyle hızlı ve dolu dolu geçti ki o zamanlarda günleri yoğunluktan şaşırırken şimdiyse hiç bişey yapmadığımdan hergün birbirinin aynısı gibi geldiğinden şaşırıyorum.. ha p.tesi ha cuma farketmiyo yani..
    şimdi ewde vakit öldürüyorum saçma sapan, tv den nefret eden ben boş boş tv izliyorum, ewlenirken çeyizim bile yoktu doğru düzgün ama şimdi vakit geçsin diye elişi bile yapıyorum ama o da sıkıyo, ew temizliği en fazla 2 saatimi alıyo, ve eşimin çoğu vakti işte geçtiğinden ev bile kirlenmiyo, netten italyanca derslerine başladım ama nereye kadar yardımcı olabilir ki o da yetmedi briç öğrenmeye çalıştım o da aynı hüsranla sonuçlandı, komşularımla bi merhabam bile yok hepsi yaşlı bu 6500 nüfuslu ilçenin yerlileri ve bu yüzden biriyle konuşmuş olmam diğer 6499unun haberdar olması demek ayrıca şiveleri farklı olduğundan pek anlamıyorum zaten.. yakınlarda eşimin iş yerinden biri daha ewlenmiş bizim yan bloğa taşındılar ama eşiyle de pek görüşemiyoruz pek kafa dengim diil ama buna da şükür tabii.. buraya ilk geldiğimiz dönemde tam 46 gün boyunca eşimden başka bi yüz görmemiştim tv.deki ana haber bültenlerindeki amcaları ve marketteki asık suratlı kasiyeri saymazsak tabii:) o zamanları düşününce hele, çok şükür bu günüme..
    sözün özü bana akıl verin lütfen bu 4 duvar arasında bi işe yaradığımı düşünmüyorum bi şeyler yapmam lazım bi uğraş bulmam lazım kendime, gitgide kendime olan güwenim azalıyo, yavaş yavaş kayboluyo gibiyim..

2. 11 Eylül 2009
  3. tugceeeee

tugceeeee ****AŞIK**** Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    aynı durumdayım canım bu yüzden seni çok iyi anlıyorum.yanlız olduktan sonra nerde olduğunun hiçbir önemi yok inanki.Neyle uğraşırsan uğraş birgün bitiyo.Ne el işleri,ne danteller,ne şallar,ne kitaplar,neleeerrrr neler geldi geçti elimden.Hepsi bitiyo birgün uğraşacak bişey kalmıyo.Ama şimdi burdayım ve bütün vaktimi burda değerlendiriyorum.Burda herkes beni anlıyor,iyi arkadaşlarım var.Yani diyeceğim en güzeli KK da vakit geçrmeka.s

4. 11 Eylül 2009
  5. Vendetta

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    kesinlikle haklısın canım iyiki KK var 3 gündür zaman nasıl geçiyo anlamıyorum .. sanırım dediğin gibi neye başlarsan başla en fazla 1 hafta sonra ya bitiyo ya da sıkılıyosun:)

6. 11 Eylül 2009
  7. busra58

busra58 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çok sıkıcı bi durum ama belediyenin açtığı kurslar fln vardır illaki o kurslara fln gidin yada başka uğraşlar bulun bişeyler yapın öyle zaman geçmez ki..Allah yardımcınız olsun :Saruboceq:

8. 11 Eylül 2009
  9. dove

dove Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    küçük yerlerde yapacak hiç bir şey yok malesef.
    çarşıya çıkarsın şehrin bi ucundan diğer ucuna 15 dk da biter.
    sinema ayda 1 belki gelir, tiyatro vs. ancak rüyada......

şehrin yerlileri olmayanlar da vardır mutlaka, öğretmen, hemşire vb. kesimden. Belki kendi kültürünüze memleketinize yakın birileri vardır onların içinde. Ortak bir şeyler bulabilirsiniz. Onlarla tanışmaya çalışın.

evde zaman geçirmek için, sınırsız internet ve online film siteleri diyorum bir de :KK66:

10. 11 Eylül 2009
  11. koalaa

koalaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    benide aranıza alın kızlar
    cinnet geçirecem müge anlıda yada 3. sayfa haberlerinde okursunuz birgün benide
    antalyada ilk öce eşini sonra kendisii öldürdü diye

12. 11 Eylül 2009
  13. Vendetta

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    öyle kurs verebilecek bi yer var mıdır araştırmadım doğrusu en kısa zamanda onunla ilgilenicem hiç olmazsa zamanımı geçirebilecek bi kaç uğraş bulabilirim..
    dove'nin de dediği gibi en fazla 15dkmı alır burda şöyle bi tur atmak ayrıca tiyatroyu falan bırak sineması yok artvinin ki ben ardanuç'tayım.. en yakın sinema hopa'da sanırım:) burdaki memurların çoğu da ne hikmetse (en azından sağlık sektörü öyle) yine buralılar:) ayrıca sınırsız internet sayesinde ve özellikle sizlerle çok hızlı geçiyo zaman şu bi kaç gündür.. ve sürekli film izliyorum artık filmlerden sıkıldım dizilere başladım prison break'i tekrar izledim şimdi the 24'e başlıcam..burda kalıcı olmadığımı düşünerek teskin ediyorum kendimi ama bazen 1 kaç sene öncesini çok özlüyorum hiç olmadı deniz görebilsem bıktım dağ görmekten yaf:)

14. 11 Eylül 2009
  15. Egem

Egem Yokluk içinde Cumhuriyeti kuranların torunuyuz. Pro Üye

Beğenildi:
    9.435
    Ödül Puanları:
    238
    canım halk eğitim merkezine git. bir kursa başla en azından değişiklik olur. 1-2 kişiyle tanışırsın.çok samimi olmasanda birileriyle konuşmak sana iyi gelecektir

16. 13 Eylül 2009
  17. EU3

EU3 Guest

offfffffff arkadaşım offfffff yazdıklarını okuyunca sanki beni anlatmış bu kız dedim aynen çok sosyal bir hayattan asosyal bir hayata geçiş yaptım
    bebeğim var vakit geçiyor ama yetmiyor
    bebeğim dışında bomboş hissediyorum kendimi
    tek bir arkadaşım bile yok
    kendimi salak gibi hissediyorum
    bu durumu nasıl atlatıcam bilemiyorum alışılmıyor

18. 13 Eylül 2009
  19. Lotus

Lotus kimse olmadı senin gibi.. Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    bulunduğun yeri aydınlatmakla başlayabilirsin işe...
    bilinçli bir insansın... tanımadığın insanlarla tanışırsın... güzel arkadaşların olur...
    ne biliyim... üretken insan neden işe yaramasın ki...
    neler yapabilirsiniz düşünün bir..sonrada uygulayın... yarı memleketimde yaşıyorsunuz...
    güzeldir Artvin... ülkenin kuzeydoğusu deyip geçmeyin ülkemin en aydın insanları oradan çıkar...