Ebeyim ama aynı zamanda gebeyim varmı sorusu olan?

Konusu 'Aralık Anneleri' forumundadır ve ttuluk tarafından 18 Kasım 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    18 Kasım 2008
    Konu Sahibi : ttuluk
  1. ttuluk

ttuluk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar yıllardır doğum hastanelerinde görev yaptım.Doğumda Allah yar bizde yardımcı olarak çalışıyoruz.Şimdiye kadar herşey çok basitti işimdi sonuçta bilemezdim hamişlerin nasıl hissettiklerini sadece doğum bitince bebeği mıncıklamaya bayılırdım.Fakat bende gebeyim nasipse aralık annesi olucam varsa merak ettiğiniz sorular yardımcı olmaya çalışırım burdan hepinizi öpüyorum.:1hug:

2. 18 Kasım 2008
  3. design

design iç savaştayım Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    süper bi konu açmışsın hamile değilim yani aslında 5 gün önce düşük yaptım ve kürtaj oldum.. sana bu konuda sorsam ayıp olmaz değilmi ??

kürtajda içimize temizliyolarya herkes hamile kalmanın daha kolay olduğunu söylüyor bu doğrumu ??

birde neden 3 ay koruma veriyolar merak sadece yardımcı olursan sevinirim.....

şimdiden teşekkürler a.s

4. 18 Kasım 2008
  5. Burcuxoxzge

Burcuxoxzge Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    198
    başlık çok tatlı olmuş ablacım ya...
    evli bile değilim ama yazmak istedim işte.
    hayırlı doğumlar ablacım...:1hug:

6. 18 Kasım 2008
  7. ttuluk

ttuluk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Neden ayıp olsn canımın içi tabiki soracaksın.Şimdi kürtajdan sonra daha kolay hamile kalınır diye bişey yok korunmazsan her zaman hamile kalma şansın yüksektir.Kürtajdan sonra 3 ay koruma verme sebebleride şu hamile kalmamalısın.Çünkü rahim kürtajdan dolayı o kadar zarar görüyor ki eğer hemen bebek olursa onu taşıyabilecek ve gelişmesini sağlayabilecek kadar hazır olmaz bitanem.

8. 18 Kasım 2008
  9. ttuluk

ttuluk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Canım benim teşekkür ederim.Dualarınızı eksik etmeyin bizden.:1hug:

menekse5858 bunu beğendi.
  10. 18 Kasım 2008
  11. design

design iç savaştayım Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    çok teşekkür ederim sağolasın :1hug:
    Rabbim inşallah çok iyi bir hamilelik ve doğum nasip etsin sana .... hayırlı bi şekilde kucağınada almayı nasip eder umarımki.. :Saruboceq:

sen kaç aylık hamilesin bide bişi daha sorucam normal doğummu yapacaksın yoksa sezeryanmı... sen şimdi ikisinide gördün :jeyyar: .. kararın bi çok kişiyi etkilicektir..

12. 18 Kasım 2008
  13. ttuluk

ttuluk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Canım güzel niyetin için çok sağol inşallah hepimiz için herşeyin hayırlısı olur.Ben 36 haftalık gebeyim canım ve kısmetse normal doğum için konuştum doktorumla oda bu kararım için sevindi. Şu anda insanlar normal doğuma korkuyla yaklaşıyor.Fakat buda çevrelerinden çok etkilenmelerinden kaynaklanıyor.Eğer herşey normal gidiyorsa sezeryan olmanın kendine eziyet ettirmekten başka hiç bir açıklaması yok.Boşu boşuna bıçak altına yatmak ve bunun getirdiği bir sürü endikasyona maruz kalmak akıl karı değil.Allah kadınlara öyle bir meziyet vermişki bunu değerlendirmemek olmaz hem bebek için hem anne için.Tabii bu benim fikrim.

14. 18 Kasım 2008
  15. eycik

eycik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    öncelikle hayırlı doğumlar diliyorum.benimde bir sorum var epidural normal doğum hakkında ne dersin?

16. 18 Kasım 2008
  17. ttuluk

ttuluk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    İnşallah hepimiz için hayırlısı olsun.Epidural normal doğumun iyi yanlarının yanında getirdiği bir okadar da problem var.Eğer iyi bir anestezi uzmanı tarafından doğru zamanda uygulanırsa ve anne bilinçliyse sonuç mükemmel.Fakat zamanlama yanlış olursa doğum alabildiğine uzar ve güçleşir. Aynı zamanda anne ağrı hissetmediği için ıkınma problemi yaşar ve bu defa dışardan destek uygulanması gerekir.Eğer doktorunuza güveniyorsanız ve ne olursa olsun pes etmez ıkınırım derseniz güzel bi uygulama derim.

18. 18 Kasım 2008
  19. YAXGXMURCN

YAXGXMURCN ALLAHIM KUZUM SANA EMANET Pro Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    biliyorum erken doğumda görmüşsündür peki senin gördüğün en küçük doğan ve yaşayan bebek kaç kilo veya gram doğdu??? sorumu ilginç bulcaksın biliyorum merak işte ben bebklerimi kaybettim erken doğumla

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.