Ebeyim ama bebek sahibi deilim ve ok istiyorum:((

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve firstNimbus tarafından 5 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

5 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : firstNimbus
  1. firstNimbus

firstNimbus Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    merhaba kızlarrr.benim derdim şu ki;yedi yıllık evliyim ve altı yıldan beride bebeğimiz olsun diye uğraşıyoruz ve bunu çevremizdeki insanlardan da saklamadık yani yok daha istemiyoruz henüz düşünmüyoruz yalanlarının arkasına sığınmadık hiç.dediğim gibi ben ebeyim gerçi şuanda laboratuvarda çalışıyorum ama asıl mesleğim ebelik ve işyerimdeki bütün hastaların sorularına ve sorunlarına içtenlikle cevap veriyorum ama bu işi en az benim kadar iyi bilenler veya çevresinde benden başka sorularını sorabilecek sağlıkçılar olduğunu bildiğim insanlar da gelip niye özellikle bana hamileliklerindeki eften püften şeyleri soruyorlar onu anlayamıyorum işte.bazen diyorum ki düşünememişlerdir benim üzülebileceğimi ama bir değil beş değil.kimseyi kırmakta istemiyorum bir ben mi kaldım soracak diye ama hep ben kırılıyorum.ne yapayım ben böyle durumlarda hiçbirşey yokmuş gibi davranıp sorularını mı cevaplayayım yoksa uyarayım mı onları????(böyle olunca da bak bizi kıskanıyor diye düşünecekler diye korkuyorum çünkü kıskanmıyorum allah isteyen herkeze vede bana da versin inşallahhhh)

2. 5 Ağustos 2009
  3. nidam034

nidam034 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bugun kandıl duanın en güzeli tanımadıgını kişiye ettigin duaymış..bugun senin için dua edecegim..ve burdaki tüm arkadaslarımdan senın için dua istiyorum..ve senın durumunda olanlar içinde..allahım inşallah sanada anne olma duygusunu en kısa zamanda yaşatır..:Saruboceq:

4. 5 Ağustos 2009
  5. firstNimbus

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    çok teşekkür ederim.çok duygulandım.inşallahhh duaların kabul olur ne diyeyim.yani herşey hakında tümmm duaların.....

6. 5 Ağustos 2009
  7. susamuru78

susamuru78 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    An geliyor senin gibi oluyorum bende an geliyor toparlanıyorum
    Biliyorsun yolumu yarıladım sayılır...
    Elimden bişey gelse bişeycik bile gelse yapardım bizim gibi hasret çekenlere....

Varsada yapabileceğim birtek dua etmektir tüm kalbimi açarak
    Rabbim öyle büyük ki
    Elbet bizlerinde duasını duyacak....
    Sevgiyle kalopuyorumnanaktan

8. 5 Ağustos 2009
  9. KuzuYasin

KuzuYasin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.023
    Ödül Puanları:
    163
    Canım senin kırılganlığını hassasiyetini anlayabiliyorum .. Ayrıca çok üzüldüm..
    Kendimi bir an senin yerine koydum

Hemşire olsaydım ve arkadaş çevrem durumumu biliyor olsalardı eğer
    eften püften şeyler için soru sormalarını yadırgardım senin gibi ..
    CADIARZU

Acaba çok mu soğuk kanlısın !! Üzüntünü fazla dışa vurmuyorsan yüzün güleçse
    o yüzden de belki çekinmeden sorabileceklerini düşünüyor olabilirler..

Bir de ne yazık ki insanoğlu bir tuhaf olmuş .. bencil- umursamaz- nispet yapmayı sever duruma gelmiş. kötükedihüso

*** Canım İnşallah canı gönülden dilerim ki
    Sende muradına kavuşursun ... İnşallah Rabbim sana da hayırlı evlat nasip etsin..

Üzülme ..

10. 5 Ağustos 2009
  11. firstNimbus

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    evet çoğu zaman kendi durumumla ilgili şakalar yaparım aslında ama bilirler hepsi ne kadar çok istediğimi.....geçtiğimiz ocak ayında tüp bebekle hamile kakdım fakat dış gebelik oldu ve ameliyatla aldılar bebeğimi.tam raporum bitti işe döndüm başka bir hemşire arkadaş günü geçmiş tahlil yaptırmaya geldi bana hamile çıktı o kadar üzüldü ve ağladı ki yanımda dedimki hiçmi istemiyordunuz neden doğru düzgün korunmadınız yok dedi istiyoruz aslında ama bir iki ay sonra istiyorduk bu ay olmasını istemiyordum.bu ve bunun gibi birçok olay işte.ben mi fazla abartıyorum yoksa inadına mı yapıyorlar anlamıyorummmmm.

12. 5 Ağustos 2009
  13. Allah tez vakitte bebeğini sağlıkla kavuştursun sana.herşey vakit meselesi canım.
    arkadaşlarına gelince belki ebe olduğun için soruyolardır.diğer türlü düşünsek bile sen gönlünü ferah tut.ne soruyolarsa cevapla boşver arkandan konuşulmasın kıskandı diye

14. 5 Ağustos 2009
  15. EU1

EU1 Guest

oyyyy canım benim.
    allah sana en kısa zamanda hayırlı sağlıklı bir evlat nasip etsin.
    dularım seninle.

16. 5 Ağustos 2009
  17. irem naz

irem naz Canım OĞLUM Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    rabbim bu berak kandilinin yüzü suyu hürmetine,seninde yüzünü güldürür inşallah...:Saruboceq:
    ümitsizliğe kapılmak yok vakti zamanı gelince inşallah o da olacak..
    bencede ebe olduğun için soruyorlardır sen yinede sorduklarını cevapla..

18. 5 Ağustos 2009
  19. firstNimbus

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    tümm dua eden arkadaşlardan allah razı olsun.çokk sağolun ama benim kızıp kırıldıklarım zaten sadece ebeyim diye çevrelerinde benden başka soru soracak insan bulunmayanlar değil ki.... benim anlayamadığım çevresinde en az benim gibi on kişi varken ve de benim durumumu biliyorken ısrarla gelip bana soranlar.....