ebru şallı nın hamilelikte sağlıklı ve güzel kalmak kitabını aldım

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve sevdes tarafından 9 Aralık 2009 başlatılmıştır.

9 Aralık 2009
    Konu Sahibi : sevdes
  1. sevdes

sevdes Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar ebru şallının kıtabını aldım ve yutuyorum nerdeyse,
    hani basında hep eleştiri konusu oldu belkı şu an ben yazdığımda bile birçoğunuz bana tepki gösterir ama bence faydasız
    okuduklarımdan paylaşmak isterim sizinle
    1-kitapta herşeyi açık ve güvenilir bir şekılde yansıtmıs hazırlarken ve kendısı hamılelık sürecınde yanında uzmanların olduğu bir grup kadın doğumcu diyetisyen (gülgün uzun),spor eğitmeni maya center ve...
    2-ay ay gitmiş her ayda ilk olarak genel bilgiler bebeğin gelişimi ne olacağı,annedekı değişiklikler bedenen ve ruhen sonrasında kendisinşn yaşadıkları bu süreçlerde ,sonrasında uzmanlardan bilgiler soru cevap şeklinde sorulabılecek bütün konular ve benım okuduğum bilgiler daha ayrıntılı işlenmiş
    sadece kendı yasadıkları degıl diğer olabılecek herşeyle ılgılı bılgı sunmus bence yanınızdan ayırmayacağınız bır kıtap
    şahsen ben de hamıle olduğımu öğrendıgımde doktoruma bu kıtabı gösterecem örnek besın programı vermıs gayet pratık ve guzel
    kendısınden açık bı sekılde bahsetmıs çevresındekılerın bıle şaşırdığı ,iştahlı olması onu da şaşırtmıs ama önune geçememiş (ilk defa hayatında boyle bırsey yaşadığını,diyetısyenıne gıttıgınde dıyetısyenı vucut analızınde onun yağlanması gerektiğini bunun süt olması için gereklı oldugunu ögrendıgınde çok tepkı göstermıs çunku bu zamana kadar 1 gr yağdan korkan ınsan karşısındakı kısıden yağlanması gerektiğini öğrenıyor ama bebeği için ona uygun beslenme programıyla bunu gerçekleştirmiştir.
    ılk 3 ay her turlu ıhtımale karşı spor yapmamış,ki zaten ılk 3 ayda metabolızma hızı çok artıyor sonrasında normal sevıyeye ınıyormus,fıl gıbı yedıgını ama ilk 3 ayda hıc kılo almadıgını bulantı kusma olmadıgını,ama 3.ayın sonunda metabolızma da alıştıgı ıcın kılo aldıgını farketmıs ve doktorundan onay alarak spora başlamış hafıf tempolu yürüyüşşler yüzme ve hamılelık egzersızı(spor salonunda hoca eşiliğinde)ve doguma kadar devam etmıs
    toplamda 7 kılo almış bebeği 8,5 aylıkken doğmuş(doğum yoluna gırdıgı ıcın doktoru beklememiş)2.300 kg dogmasına ragmen premature degılmıs bütün organları gelısmıs kuvezde kalmamış,doğumdan 10 gun sonra da yıne hafıf tempoda yürüyüşüne başlamış
    ben kısaca özetledım daha ayrıntlısı kıtapta ,insanların tepkısı bu ne canım dalga mı gecıyor para kazanmak için kıtap basıyorlar reklam olsun dıye
    ama bence guzel bır annenın ağzından ay ay yaşadıklarını anlatmıs uzmanlarla desteklı ben tavsıye ederım.

Asimisa bunu beğendi.
  2. 9 Aralık 2009
  3. CANLARIIM

CANLARIIM Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    BEN BEĞENDıM YAZDIKLARINIZI GERÇEKTEN DE GÜZEL BıLGıLER..Teşekkürler paylaştığınız için...

4. 9 Aralık 2009
  5. sevdes

sevdes Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    ben teşekkür ederim canım
    çoğumuz bu forumlarda birçok konuda bilgi sahibi oluyoruz,diğer kadın sitelerine göre paylaşım ve güncellik olarak kadınlar külübü harika
    burdan yöneticilere teşekkürlerimi iletmek istiyorum...

6. 9 Aralık 2009
  7. elif_sena

elif_sena gobusume mutluluk kondu .. Üye

Beğenildi:
    34
    Ödül Puanları:
    148
    bende almayi dusunuyorum
    hem kendisi guzel ve saglikli kaldi hemde saglikli bir bebek dunyaya getirdi .. bende suan hamileyim kesinlikle 10 kilodan fazla almak istemiyorum .. fransada yasiyorum cevremdeki tum fransiz arkadaslarim 5,6 kiloyla dogum yaptilar hemde cok saglikli ve normal kilolu bebeklerle
    cevremdeki tum turk bayanlar ise en azi 15 en fazlasi 28 kilo aldi .. ve geriye kalan cipciliz cocuklar kilolu anneler oldu
    kimse yanlis anlamasin yazdiklarimi hamilelikte rejim yapin demiyorum kimseye ama en azindan saglikli beslenebiliriz ...

Asimisa bunu beğendi.
  8. 9 Aralık 2009
  9. safkan

safkan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    bı dr un bu kıtabı tavsıye ettıgını duymustum
    arkadaslar önyargı en tehlıkelı seylerdendır
    bizim ülkemizdede kıskanc ve sırf ...ok atmak ıcın dedıkodu yapan fesat ınsanlar var allah onlara zaten hakettıgını verıyor ama ben bu tıp ınsanlara gııcık oluyorum
    bıkere kadın zengın oldugu ıcın herseyı doktorlara sorarak ve dogrusunu ögrenerek bır hamıleleık gecırıyor
    ve bu ogrendıkelrınıde kıtap halıne getırıp herkesle paylasıyo bunun neresı kotu
    para kazzanır tabıkı herseyın bı malıyetı var ve bızım ınsanımızda herseyın belesıne alısmıs
    kalıtelı herseyın bı fıyatı vardır bunu kalıtelı yasayan ınsanlar bılır ve bence herkes kalıtelı yasamalıdır
    ucuz ve bayat sebzeden 2 kılo alacagına en tazesını ve guzelınden al yarım kılo al bence daha ıyı olur bu sadece bır örnekti
    ben ebru sallıyı taktır edıyorum
    ınsanları spora tesvık ettıgı ıcın
    bı laf ettı dıye ustune cok gıttıler bence haklıydı endamlı bır kadın sısman bır kadından daha guzeldır bunun aksını soyleyen kendınıde kandırıyor demektır
    ayrıca bızım kadınlarımız yası ılerleyınce kendını cok bırakıyor ve kadın oldugunu unutum bayaa bı kılo alıyor ve ccoook itici oluyor bence
    bende bır zamanlar 85 kıloydum ve ne gıysen ustumde sırıtıyorsu
    bunun yerıne spor yapıp saglıklı beslenerek hem saglıklı hemde guzel gorunmek varken bunu basaran kadınları kıskanmak yerıne bence onlarda bıseyler yapsın

10. 9 Aralık 2009
  11. sevdes

sevdes Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    evet canım cok guzel yazmıssın teşekkür ederim kedi uzanamadığı ciğere pis dermiş ya aynen o şekılde ,sonucta çok da pahalı degıl ben hepsiburada dan kargosu da bedava 14,25 tlye aldım kı değmiş gerçekten,su an bulundugum yerde spor eğitmenı dıyetısyen yok,kadın dogum doktoru da bıldıklerını aktarır ama bırebır onlarınkı gıbı olmaz o yuzden bizim için çok faydalı uzaktan da olsa aklımıza takılan soruların cevaplarını bulabılırız...

12. 9 Aralık 2009
  13. fb_qirL

fb_qirL Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    hamılelıgımı ılk ogrendıgım zamanlarda bu kıtabı almıstım ve okumustum halada saklıyorum bence guzel bılgıler var okumanızı tavsıye ederım.

14. 14 Aralık 2009
  15. sevdes

sevdes Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    canım sen de almıssın uyabıldın mı pekı programa sen kaç kıloyla tamamladın sımdı kaç kılodasın daha erken belkı ama merak ettım de

16. 29 Ekim 2011
  17. betulllgultekin

betulllgultekin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    63
    Kızlar kitabı hamile olduğumu doktordan duyar duymaz bende aldım ama Ebru Şall'nın bir emeği yok gibi sürekli uzmanlar yorum yapmış buradaki yorumları okuyarak aldım açıkçası ama konuda uzman kişilerin kitaplarını almak daha faydalı ve Ebru Şallı'nın bebekten çok kilo alırsam ne yaparım endişesini taşımış hatta 8. aya girerken spor yapmaması yönünde uyarı almasına rağmen spora devam etmiş ve bebeği 8.5 aylıkken dünyaya gelmek zorunda kalmış sanırım kadınlarda doğumdan sonra bak kilolarımı verdim formuma kavuştum gibi bir kompleks yaratıyor bu durum. Ama bu kitabı almak isteyenlere tavsiyem bence değmez int. araştırma yapmak ve konuda uzman kişilerin kitaplarını almak sizin için bence daha faydalı olacaktır...

18. 29 Ağustos 2012
  19. mert

mert Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    ben de hamileyim ve ebru şlallının bu kitabını ben de okumak istiyorum .ama ne kitapçılarda ve markeltlerde hatta internette bile bulamıyorum.
    elinde olan ve bana satmak isteyen olursa diye burdan sormak istedim.
    ilgilenen varsa bana mesaj ile ulaşabilir mi