Ece Ülker - İnce Çizgilerde (2009)

Konusu 'Albüm Tanıtımları' forumundadır ve Adivar tarafından 20 Şubat 2009 başlatılmıştır.

  20 Şubat 2009
  Konu Sahibi : Adivar
 1. Adivar

  Adivar Popüler Üye Üye

  Katılım:
  27 Haziran 2007
  Mesajlar:
  6.280
  Beğenildi:
  43
  Ödül Puanları:
  148
  [​IMG]
  Ece Ülker “ İnce Çizgilerde ”

  2001 yılı Şubat ayında müzik direktörlüğünü Vedat Sakman'ın yaptığı 'Önce Şubat Bitti' adlı ilk solo albümünden sonra ECE ÜLKER’den ikinci albüm: ‘’İNCE CİZGİLERDE’’ nihayet müzik marketlerde. 2009’un en naif şarkılarının yer aldığı albümün stüdyo çalışmaları iki yıl sürdü.

  Müzik dünyamızın tek kadın doktor yorumcularından olan Ece Ülker on sekiz yaşından bu yana şarkı yapmayı kendini ifade biçimi olarak görmektedir. Kendini ‘şarkı yazarı’ olarak tanımlamakta, söz ve müzikleri kendisine ait olan ‘piyano şarkıları’nı kendine özgü tarzıyla sunmayı amaçlamaktadır. Türkçenin şarkılarda doğru ve güzel kullanılmasına önem vermekte ve özellikle Türkçe sözlü şarkılar söylemekten keyif almaktadır.

  Yapımcılığını Hakan Eren’in yapmış olduğu ve Ossi Müzik etiketiyle 2009 Şubat’ında müzik marketinde yerini alan ikinci solo albümünde söz ve müzikleri kendine ait on bir yeni çalışması bulunmakta . Müzik direktörlüğünü Can Kesmez’in yaptığı albümde düzenlemeler ise Osman İşmen, Yıldıray Gürgen ve Emre Bayar’a ait.

  -----------------------------------------

  ECE ÜLKER kimdir..

  1970 Stuttgart Almanya doğumlu. 1988’de Özel İzmir Amerikan Lisesi'nden, 1995’te İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. Aile Hekimliği ihtisasını Haydarpaşa Numune Hastanesi'nde 2002 yılında tamamladı. Halen Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Aile Hekimi olarak görev yapmaktadır.

  Müzik yaşamına ilkokulda önce akordeon daha sonra piyano çalarak başladı. Ortaokul ve lise yıllarında klasik piyano eğitimine devam etti. Klasik müzik eğitiminin yanısıra o yıllarda Türk Halk Müziği dalında ses eğitimi çalışmaları oldu. 1984-1986 yıllarında İngiltere Kuzey Galler'de düzenlenen Eisteddfodd Uluslararası Müzik Yarışması'nda Türk Halk Müziği dalında Türkiye'yi temsil etti.

  İstanbul'da tıp fakültesi yıllarında, klasik piyano ve şan eğitimine Timur Selçuk'la ve dünyaca ünlü soprano Belkıs Aran'la devam etti. Yine üniversite yıllarında Melih Kibar ile reklam müziği çalışmaları yaptı ve Beyaz Güvercin, Altın Anten gibi amatör beste yarışmalarında yer aldı. Ayrıca bu yıllarda amatör fakülte orkestrası ile konserler verdi.

  1994 'te ilk profesyonel çalışmasını Melih Kibar'ın müzik direktörlüğü'nü yaptığı Defne Samyeli'nin solo albümüne kendisine ait bir bestesini vererek gerçekleştirdi. Müzik marketine beste verme yönündeki ikinci deneyimini ise 1998’ de Zuhal Olcay'ın ‘İhanet' adlı albümüne bir şarkı vererek gerçekleştirmiş oldu.

  1998’de ilk single çalışmasını Raks Tempo Müzik Şirketi'nin çıkardığı, Türkiye'de ilk amatör karma albüm olan 'Dokuzda Dokuz' adlı albümde sundu. 'Aşk Zamanı' adlı bu şarkıyla ilk video klip çalışmasını gerçekleştirdi.

  2001 yılı Şubat ayında müzik direktörlüğünü Vedat Sakman'ın yaptığı 'Önce Şubat Bitti' adlı ilk solo albümünü piyasaya çıkardı. Albüm tanıtımı bünyesinde 2002 yılında biri İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde diğeri ise İzmir'de olmak üzere iki solo verdi ve İstanbul’da değişik mekanlarda canlı performans sergiledi.
  Yayın Tarihi 19/02/2009