Ecopirin,dekort,ve Euthyrox Hamileliğinde Kullanan Var Mi?

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve EU1 tarafından 13 Ekim 2007 başlatılmıştır.

13 Ekim 2007
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

Kizlar Dr Um Bana Bu Ilaçlari Verdi Tiroid Hormonlarim Veerkeklik Hormonum Biraz Yuksek çiktigi Için Sizlerden Hiç Bu Ilaçlari Kullanan Oldu Mu Lütfen Cvp Yazin Ben Apartmanimd Aki Eczaci Bana Bu Ilaçlarin Gebelik De Kullanilmamsi Gerektiğini Söyledi Ama Bnm Dr Um Verdi Madem Kullanilmamasi Gerekioyr Nedne Verdi Demi Ama Aklim Karişti Ne Yapayim Yaniaraştirdim özellikle Ecopirin I Gebeliğin Son 3 Haftasinda Kullanilmamsi Gerekiyormuş Kesinlikle Ya Neyse Kullanan Varsa Bir Zahmet Yazsin Da Içim Biraz Rahatlasin......

2. 13 Ekim 2007
  3. murgiz

murgiz kuşum ardam Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    euthyrox kullanıyom canım bende hashimato troidi çıktı.yani bi çeşit guatr diyeyim.tshım yüksek t3-t4 normal çıkınca daha ayrıntılı araştırma yapıldı bu hastalık çıktı.sabah 2 tane atıyom bunun kesinlikle zararı yok kullanmasam zararı oluyo.kullanman gerek bu ilacı kullanmazsan tehlike olur canım

4. 13 Ekim 2007
  5. EU1

EU1 Guest

saol içimi rahatlattın

6. 13 Ekim 2007
  7. murgiz

murgiz kuşum ardam Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canım euthyrox dan kesinlikle korkma canım sentetik hormondur.hormon eksikliğin varsa vucut bu hormonu dışardan almaya ihtiyaç duyar.özelikle hamilelikte bu hormonlar çoçuğa geçtiği çin kullanman gerekir..ama belli sürelerde dozu ayarlamak için kan verip hormonların normal olmuşmu bakılması gerkir,ona göre dozu ayarlanır canım diğer ilaçlarıda araştır ama dr vermişse zararı yok diye vermişsin eğer aklında bi şüphe varsa özellikle üniversite hastanelerinde endokronoloji bilim dalı var oradaki doktorlara gidebilirsin..buarada senin tsh mı tek yüksek çıktı yada tshın yüksek t3-t4 ün düşükmüydü merak ettim ya ben bu konuları çok araştırdım bunla ilgili bana aklına takılanı sor canım ve bu ilaca hemen başla seninkinin dozu ne bide ben 50 liğinden 2 tane atıyom

8. 14 Ekim 2007
  9. EU1

EU1 Guest

CANIM ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM HAKLISIN HAYATIM BNDE ARAŞTIRDIM EGER DR UM BU İLAÇALRI VERMESEYDİ DAHA SALAKÇA OLACAKMIŞ BAŞLADIM BENDE İALÇALRIMA ŞÜKÜRLE ROLSUN SAOL YA DR LAR DAHA İYİ BİLİR HANGİ AKILLI DR HASTASINI ATEŞE ATAR DEMİ YANİ BAŞLADIM CANIM KULLNMAYABENDE 50 MG OLANINDAN GÜNDA 1 ADET SABAH KULLANIOYRUM BEBEGİMİN SAGLIGI HERŞEYDEN DAHA ÖNEMLİ BENİM İÇİN DR UM BUNLARI UYGUN GÖRMÜŞSE VARDIR BİR BİLDİĞİ HAYATIM OGÜN O KADAR ÇOK HEYECANLIYDIM Kİ TEK BİLDİĞİM ŞEY ŞU:HORMONLARIMIN DR UM TARAFINDAN BEGENİLMEDİĞİ FSH IMDA HİÇ BEGENİLMEDİ SEVMEDİ DR UM DEGERLERİMİ İLAÇ VERDİ O KADAR SAOL SEN BENİM İÇİMİ RAHATLATTIN DİLERİM BİZLER BEBEKELERİMİZİ KUCAGIMIZA ALIRIZ SAGLIKLA HERGÜN ONA 50 ADET AYATEL KÜRSİ OKUYORUM ELİM KARNIMIN AT TARAFINDA ÇOK GÜZEL İBİŞEY DAH BUGÜN TAM 5 HAFTALIK OLDUK TEVZESİ

Melekdua bunu beğendi.
  10. 14 Ekim 2007
  11. murgiz

murgiz kuşum ardam Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    oy yerim ben onu.canım hiç bişiyi kafaya takma allaha sığın.bende sürekli dua ediyom veren allah alan allah allah bize herşeyin hayırlısını versin canım inş sağlıkla kucağımıza aldığımızıda birbirimize müjdeleriz..buarada en iyisini yapmışın ilaca başlayarak drunu diğer azından okudum onun sayesinde hamiş olmuşun güven önemli tabi drun dediklerini harfi harfine uygula gerisini allah bilir

Melekdua bunu beğendi.
  12. 14 Ekim 2007
  13. murgiz

murgiz kuşum ardam Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    buarada bizden başka bu sorunu olan yok kıı herhal

14. 14 Ekim 2007
  15. EU1

EU1 Guest

GALİBA KIZ TEK İLAÇ KULLANAN GEBELER BİZİZ

16. 9 Eylül 2008
  17. imera

imera Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba,bende aşırı derecede kemik erimesi çıktı doktor her an kırılabilir gençsin şu an anlayamıyorsun dedi.bu denli neden erime olduğunu araştırmaya koyuldular ve tiroidime baktılar kalsiyum fosfor kaçağı var sanırım ve bana da euthyrox ilacı verdiler.hala araştırıyorlar 24 saatlik idrardan bakıcaklar birde.bende yan etkisi varmı bu ilacın die merak ettim mesela kilo aldırıyormu nede olsa hormon ilacı.bilgisi olan arkadaşlar beni aydınlatırsa memnun olurum. tüm hastalara acil şifalar diliyorum...

18. 5 Aralık 2009
  19. nuris

nuris Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim de testosteronum yüksek sanırım bu tiroid den kaynaklanabilirmiş tüylenme problemim falan da var testosteronu düşürmek için hangi ilaçları veriyorlar yan etkisi var mı şuan sivilcelerim için roaccutane kullanıyorum ama sanırım hormonlardan dolayı fayda etmeyecek cilt doktorum bu tedavin bitsin sonra kadın doğuma görün dedi ama kafam karıştı hormonda sorun varsa roaccutane kullanmak ne derece mantıklı sizce?