eczacının yaptıgına bakarmısınız!!!

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve zeynepb tarafından 24 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

24 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : zeynepb
  1. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    dun doktorum folık asıtı kesıp multıvıtamıne baslamıstı. receteyı aldım eczaneye gıttım verdı ılacları ewe geldı kullandım bende. bugun tesadufen recetedekı ılacın ısmının benım kullandıgımla aynı olmadıgını farkettım. doktora gıttım bunu verdı dedım meger muadılını vermıs bana recetede olanı degıl. doktorda kızdı bunu ısteseydım bunu yazardım gebelıkte kafasına gore muadıl ılac verılmez doktor kesıldıler basımıza yoksa yok desınler dedı yenı bı recete yazdı gıt degıstır dedı bana. gıttım bende eczaneye sınırlendım bagırdım eczacı kıza yoksa yok deyın hamıleyım ben ya farketmeseydım ve uzun sure kullansaydım napıcaktınız dedım? kem kum ettı hala sınırımı alamadım ama... bundan sonra her recetenın uzerını okıcam alıp ıcmıcem daha kotu sonuclarda dogurabılırdı bu :eek:klava:
    sımdı multıbıonta dıye bı multıvıtamıne basladım...

2. 24 Temmuz 2009
  3. office

office Hem kibirli, hem batının çok hayranı <3 ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    38.036
    Ödül Puanları:
    463
    al işte aynısı geçen hafta benim başıma geldi. doktorum bana bir mide ilacı yazdı hamilelerin kullanabileceği. sakın muadilini alma dedi sıkı sıkı. eşimi yolladım eczaneye gitti, geldiğinde mide ilacının muadilini vermişler. çok sinirlendim neyse ki almamıştım daha.
    insan hamile bir bayana (ki defterimde hamile olduğum belirtilmiş) muadil ilaç verirken en azınan sorar verelim mi bu yok diye. offf insan canı ne kadar ucuz :eek:klava:

4. 24 Temmuz 2009
  5. Borzo

Borzo Mucizemmm Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106

Muadil ılaç uygulaması olduğu için şuan eczanelerde,Bu tip olaylarla Karşılaşılabiliyor..
    Ben Eşdeğer ilacın kullanılmasınada karşıyım.
    Dr Hangisini yazmış ise mutlaka o ilacı alın derim.
    Prospektüsüne kadarda okuyun.

6. 24 Temmuz 2009
  7. gonulll

gonulll Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4.252
    Ödül Puanları:
    163
    normalde eczacıların sorması lazım muadıl ıstermısınız dıye.,
    bunlar sormayanlardan.
    sızde ılaclarınızı alırken muadıl ıstemıyorum dıye belırtın en iyisi arkadaslar...

8. 24 Temmuz 2009
  9. pretty_angel

pretty_angel Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Ben oldum olası bakıyorum, reçeteyle verileni karşılaştırıyorum. Hiç sorun olmadı henüz ama ne olur ne olmaz insan işi. Özellikle hamilelik döneminde daha da dikkatliyim.

10. 27 Temmuz 2009
  11. ay_she

ay_she Herşey değişti...Herşey.. Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    198
    ya hep yapıyor bu eczacılar aynı şeyi yaa sinir olmamak mümkün değil

ben geçen gebelik testi yaptırmıştım medicana bahçelievlerde orada kız kolumdan kan almıştı

1 hafta oldu hala morluğu geçmedi ve bordo bir kısım türeyip büyümeye başladı

meğer damarımı patlatmıuş :eek:klava: bembeyaz kolda kocaman damarı göremeyip patlatan o kasapa

ne yapayım bilmıyorum bulantım var başım ağrıyo iş yerındeyım ayrıca o salak kız yuzunden

kolum feci şekilde ağrıyoo of of offf :eek:lmaz: :eek:klava:

12. 27 Temmuz 2009
  13. tigerboxer

tigerboxer 14 AĞUSTOS 2009 Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    geçmiş olsun arkadaşlar .malesef olası durumlar..hamileyede yapmışlar ya pes dedim yani çok sinirlendim.bu sekilde olayları hep duyuyorum birkaç kez emekli sandığı ya da ssk bunu ödemiyor eşdeğer olan bu var demişlerdi yanımdakilere duymuştum..tanıdık eczaneden almak gerekiyor aslında ilaçlarımızı insanlara güven olmuyor herkes çıkarcı herkes :KK43:

14. 27 Temmuz 2009
  15. SEVCAN_84

SEVCAN_84 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    eczacılar Şımdı kampanya baŞlattılar doktorun yazdıĞını deĞıl eŞdeĞer ılaÇ verıyorlar akıllılar...

16. 27 Temmuz 2009
  17. Sezen

Sezen O, Artık Anne:)) Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    ilaç firmalarıyla anlaşmamı yapıyor bu eczacılar bilmem

18. 27 Temmuz 2009
  19. gonulll

gonulll Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4.252
    Ödül Puanları:
    163
    eczacıların yada ılac fırmalrının yaptıgı bır sey degıl bu.
    dr nın yazdıgı pahalı bır ılac ıse onun esdegerı olan ılac daha ucuz ıse sen dr nın yazdıgı olacı alırsan aradakı farkı odeyeceksın.esdeger ılacı alırsan ayrıyetten bır fark parası odemek zorunda kalmıyorsun.sadece katılım payını oduyorsun.
    kanun boyle.2 sene oldu bu kanun cıkalı.hatta ılk zamanlar drnın yazdıgı ılacı alırsan recetenın arkasına kendı ıstegımle aldım yazan kase basılıp ımza atılıyordu altına suan o devam edıyormu bılmıyorum.
    bazı hastalıklarda esdeger uygulamaması olması gerekıyor fakat bunu bılen yok.haberlerde de cıkmıstı tansıyon ılaclarının yazılanının verılmesı gıbı..
    eczacının yaptıgı bırsey degıl yanı sız kendınız ben esdeger ılac ıstemıyorum dıye receteyı verırken soylemenız gerekır...