eczanden açlık-tokluk ölçümü

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve DDderya tarafından 19 Şubat 2010 başlatılmıştır.

19 Şubat 2010
    Konu Sahibi : DDderya
  1. DDderya

DDderya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar merhaba
    59 gr şeker yüklemesinde değerim sınırda çıktı. ancak açlık ve tokluk değerlerim yüksek çıktığı için doktor diyetisyene gönderdi. 1 haftadır diyet yapıyorum bugün tekrar başladım ölçmeye. sabah açlık değerim : 107 çıktı ancak sabah tokluk değeri 156 çıktı. çaybile içmedim. süt peyenir ekmek.. bu değerler ne kadar zamanda düzelir?
    bir de ben eczanede ölçüm yaptırıyorum. sabah kalkar kalkmaz ölçüm yapma şansım olmuyor. sabah uynadıktan 1.5 saat sonra falan açlık değerimi ölçtürmüş oluyorum. ölçüm sabah kalkar kalmaz mı yapılması gerekiyor.

2. 19 Şubat 2010
  3. pengush

pengush Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Kendi olcum cihazini almani oneririm cunku gunde en az 3-4 defa olcmen gerekebilir. Kalkar kalkmaz olcmen daha iyi olabilir cunku hareket ettikce sekerin duser, o 1,5 saat icinde ne kadar hareket ediyorsun bilmiyorum. Cay, eger icine seker koymuyorsan zaten sekerini etkilemez, bosuna caysiz kalip kendine eziyet cektirme. Sut de, peynir de ve de ozellikle ekmek de sekerini cikarir ama mecburen yedigimiz seyler bunlar (ekmek tam bugday ekmegi degil mi?). Ilk lokmadan en gec 45-60 dakika sonrasina kadar yuruyus yapmani oneririm. Bu yedigin porsiyonlar diyetisyenin verdigi olculerde degil mi? Cunku diyetisyenin verdigi olculerin disina cikarsan fazla kalori alirsin ki bu da sekeri yukseltir. Aclik sekerinin 90'i, 1.saat tokluk sekerinin de 140'i gecmemesi gerekir. Diyetisyenin verdigi diyeti harfi harfine uygularsan ve yemeklerden sonra 10-15 dakikalik yuruyus yaparsan buyuk ihtimal seker dusecektir.

4. 19 Şubat 2010
  5. o1nesli35

o1nesli35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim 180 çıkmıştı 50 lik yüklemede, çok moralim bozulmuştu, doktorum diyetisyene yönlendirmedi sadece yemeyeceğim yiyecekleri söyleyerek bir diyet uygulamamı istedi ben de üç hafta dikkat ederek bu değeri 143 e düşürdüm halen dikkat ediyorum yediklerime tekrar şekerim yükselmesin diye

6. 19 Şubat 2010
  7. pengush

pengush Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    o1nesli35, 3 hafta sonra dusurdugun deger (143 olan) yine 50'lik yukleme sonucu mu?

8. 19 Şubat 2010
  9. DDderya

DDderya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    şimdilik sabah ve akşam ölçmemi söyledi doktor ama ölçüm cihazını alsam mı diye de düşünüyorum.diyetisyenin verdği ölçülerde yiyiyorum. çayı şekersiz içemediğim için içmiyorum malesef.
    diyete başlamadığım 2 hafta çnce ölçüm yapmıştım doktor istemişti .o zaman bile tokluk değerim 140 çıkmıştı. anlayamadım..

10. 19 Şubat 2010
  11. pengush

pengush Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    dderya, ben sekersiz cay icmeye gecis doneminde caya bir miktar sut koyuyordum ve cayi da zaten cok cok acik iciyorum. Bir sure sonra sutsuz de icebilmeye basladim. Hala daha, eger yaninda bir sey yemiyorsam sutlu cay iciyorum.

Olcumler icin de, en onemli degerler aclik sekeri ve yemekten sonraki 1. saat degerleri. Ben de ilk 1 ay olcum cihazi almamistim, alinca degerleri gordugumde sok oldum, cok daha iyi degerler bekliyordum cunku cok siki bir diyet yapiyordum. Ilk baslarda epey bir olcum yapip, hangi yemekle, hangi aktiviteyle sekerim ne oluyor iyice ogrendim. Simdi daha az olcuyorum. Ama bunca diyete ve yuruyuse ragmen zorla normal sinirlarda tutabiliyorum. 1. saat 120'nin ustune cikinca canim sikiliyor cunku normalde insanlarin sekeri nadiren 120'yi gecer.

12. 19 Şubat 2010
  13. canan0131

canan0131 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    100luk yuklemendemi yuksek cıktı

14. 19 Şubat 2010
  15. o1nesli35

o1nesli35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    evet cnm doktorum tekrar 50 lik yükleme istedi 143 çıktı .100 lük yükleme yaptırmadı

16. 22 Şubat 2010
  17. DDderya

DDderya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar kusura bakmayın, konuyu açtım kaçtım gibi oldu ama internete her zaman giremiyorum.
    cuma günü sabah açlık 107 , tokluk 156 çıkmıştı. akşam da açlık ve tokluk 98 çıktı. farklı bir eczanede ölçtürdüm ve onların kullandığı cihaz diğerinden farklıydı. farklıydı derken , şekil itibariyle falan. yani markası vs farklıydı sanırım.
    bugün sabah açlık ölçtürdüm 117 çıktı. :KK43: yani yüksek. çıldıracağım. diyetimi de aynen uyguluyorum. şimdi 20 dk sonra tekrar tokluk ölçtüreceğim bakalım ne çıkacak. sizler evde mi ölçüm yaptınız? bu ölçüm cihazını neden aldınız?
    bir de yem eklerden sonra tansiyonum düüyor. elim ayağım kesiliyor. bunun diyetle bir ilgisi olabilir mi? yada şeker ile. çünkü diuyete başladığımdan beri oluyor.

18. 22 Şubat 2010
  19. pengush

pengush Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Deryacim, benim olcum cihazim roche accu go. Laboratuvarda 100 gr yuklemesi yapmadan once parmaktan olcum yapip sonra kan almislardi, onlarinki de bu markaydi, ben de onlar ondan aldiysalar ben de onlarinkinden alayim diye bu modeli almistim. Sporunu da yapiyor musun? Istersen endokrinolugunla bir gorus, cunku degerler yuksek, onun buna iliskin bir tavsiyesi olacaktir mutlaka. Mutlaka mantikli bir aciklamasi ve cozumu vardir, sakin kendini uzme, cunku stres aninda da seker yukselir. Hamilelik sekeri olup da eninde sonunda dusurmeyen kimse yok, sadece doktorunun yonlendirmesine ihtiyacin var.