Edebiyat Arkadalar Ltfen Yardm

Konusu 'Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi' forumundadır ve sEvGi_ tarafından 7 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

7 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : sEvGi_
  1. sEvGi_

sEvGi_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    Arkadaşlar ablam bu yıl 3. sınıf edebiyat öğrencisi ve AlLESe girecek formasyon olmak için...
    Ama bu konuda çok bilgisi yok. yani hangi bölümden girecek ne kadar puan almalı bunlar konusunda bigilerimiz çok yetersiz..
    Bugün gidip ALES hazırlık kitapları alacağız yardımcı olabilir misiniz lütfen çünkü gerçekten yardımlarınıza ihtiyacımız var..
    Bide bu arada Gazi üniversitesinin 6 ayda formasyon verdiği doğru mu??? şimdiden teşekkürler yardımlarınız bekliyoruzz...a.s.a.s.

2. 7 Ağustos 2008
  3. sEvGi_

sEvGi_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    bu sitede hiç edebiyatçı yok muydu??

4. 7 Ağustos 2008
  5. vandi

vandi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    okulu bitince tezsiz yüksek lisans yapması gerekiyor,
    bunun için alese girmesi gerekiyor,
    ekstra dışardan verilen formasyonlar her bölüm için geçerli değil, sadece ingilizcecilere veriorlar,
    ablan alese hazırlanıp ii bi puan almaya baksın,
    zaten daha 3. sınıftaymış,
    görüşürüz

6. 8 Ağustos 2008
  7. nazixsx

nazixsx Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım bende edebıyatcıyım ales sınavından en asagı ama en asagı 75 lamsı lasım oda dıp ıyıse sımdıden dıp ıyı tutsun ılerde benım gıbı pısman olmasın çalışırsa 80 gıbı puan alır gazı unıversıtesı tezsız 1 yıla dustugu halde bu sene turkıyede 1.5 yılda veren unıversıte 6 ay sakasınıda kım yapmıs ama ben bu sene alıyorum oda benım gıbı yapmasın bı sene evde oturdum sımdıden çalışsın bol sans kızlar

8. 8 Ağustos 2008
  9. sxuxveyda01

sxuxveyda01 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76

Naziş hangi üniversitede aldın formasyonu ayrıca kaç puanla girdin bu kadar yorulmuşsun girmek için
    bu arada arkadaşlar şimdiye kadar birkaç üniversite dışında diğer üniversitelerin hepsi 1,5 yılda formasyon veriyordu 1 yılda veren üni. yaz dönemi ile 1 yılda verebiliyordu, ama bu sene gelen bir kanunla artık bütün üniversiteler 1 yılda vermek zorunda üstelik yaz dönemide yok 2 dönemde okul bitiyor... yani hangi üniversiteden alırsanız alın fark etmez

10. 9 Ağustos 2008
  11. sEvGi_

sEvGi_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108

siz hangi üniversitede alıyorsunuz? biz ankarada yada eskşehirde alsın istiyoruz alesten 80 almalı anladığım kadarıyla... bide tezsiz yükseklisans şimdi 1 yılda alınabiliyor mu yoksa hala 1.5 yıl mı??

bilgiler için sonsuz teşekkürlera.s.a.s.:1rolleyes:

12. 10 Ağustos 2008
  13. nazixsx

nazixsx Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    evet ankara ve balıkesırse 80 78 arası olamlı dıp notu ıyı olmalı dıp notuna bakmayan konya var bıde tokat falan &15 bakıyo tesız bu sene 1 yıla dustu hayırlısı olsun adınıza opt

14. 10 Ağustos 2008
  15. berruu

berruu selenim minik meleğim Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    canım ben biraz eskiyim ama bu konuda az da olsa bilgim var .2004 de fırat edebiyattan mezun oldum o zaman les ti şimdi ales olmuş o sınavdan 56 aldım aynı yıl kendi ünv. tezsizine kabul edildim. biz 1 yılda aldık. ve 2005 de de atandımm. zor bi iş değilll. çok gerilmenin anlamı yok. tasarının tek bir kitabına şöle bir bakmştm.

16. 11 Ağustos 2008
  17. sEvGi_

sEvGi_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108

Sevgili Berruu öncelikle sonsuz teşekkürler...a.s. Bişey daha sormak istiyorum ALESte hangi testleri cevaplayacağız? matematik türkçe mi yalnızca?

18. 11 Ağustos 2008
  19. berruu

berruu selenim minik meleğim Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    hem türkçe hem matematik. malum biz sözelci olduğumuz için ne kadar çok matematik yaparsak o kadar çok kişinin önine geçmiş oluruz. zaten matematik çok zor değill.