Efe Alp'im Doğum Günü Hediyem

Konusu 'Duyuru : Müjdeeee bebeğim oldu :)' forumundadır ve elifcino tarafından 2 Ocak 2009 başlatılmıştır.

2 Ocak 2009
    Konu Sahibi : elifcino
  1. elifcino

elifcino Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.494
    Ödül Puanları:
    188
    oğlumun doğum öyküsünü yazmakiçin 21 gün kadar geç kaldım biliyorum ama ancak fırsat bulabiliyorum.. biraz ayrıntılı yazıyorum çünkü ben de ayrıntılı doğum hikayelerini okumayı pek bi sevmiştim.

hamileliğimin son iki ayında 2 ayrı doktora birden gidiyordum, doktorumun biri bebeği erkenden almaya niyetlendi, araya bayram tatili girecekti, bayramdan önce bizi aradan çıkaracaktı sanırım, o nedenle ona olan güvenimizi kaybettik ve memleketimdeki doktorumun yönlendirmesiyle hareket etmeye karar verdim.

bu nedenle doğumdan iki hafta kadar önce memlekete gittim. ilk haftaki kontrolümde her şey normaldi, bebeğin suyunun son bir buçuk aydır az olduğu söyleniyordu ama doktorum suyunun 70 kadran olduğunu, 50 kadranın altına düştüğünde problem olacağını söyledi.

bir hafta sonra tekrar kontrole gittiğimde doktor ultrasonda her zamankinden fazla inceledi. bebeğin suyu 50 kadranın altına inmiş, bebek sıkıntıya girmiş, hemen bu akşam acil sezeryan yapılacağını söyledi. şok oldum... eşim yanımda değildi ve kendimi hiç de iyi hissetmiyordum.. doktordan ayrıldığımda hakkaten salak salak yürüdüm bi süre. sonra sırasıyla eşime, anneme, arkadaşıma ve aralık annelerimizden ademele haber verdim. eve gidip duş aldım ailecek hastaneye gittik, eşim de hemen hastaneye geldi. önce serum takıldı, sonra sonda takıldı, sonra narkozu verdiler..
    uyandığımda odadaydım, oğlum da yanımdaydı :)) doktorum ameliyattan çıktığında eşime " eşinizin kontrolü tam zamanına denk gelmiş, bebek için bir gün geç kalınması bile çok kötü sonuç verirdi" demiş. zaten bebeği 2 saat küvözde tutmuşlar.

oğlum 2850 gr, 49 cm doğdu teyzeleri..

emzirme problemi yaşadık, göğüs ucum hiç yok, silikon göğüs ucunu da oğlum tutmadı, bir süre mamayla, şimdi de hem benim sütüm hem de mama takviyesiyle besliyoruz.

problem bitmedi :çok üzgünüm: iki hafta ailemle kaldım, kendi evime henüz yeni geldim, ama kaloriferler bozulmuş, ev buz.... çıktık, karda kıyamette eşimle ev aradık, bulduk bir iki gün içinde taşınıyoruz, her gün dua ediyoruz efe hasta olmasa diye, elektrikli soba yakıyoruz sürekli.. inşallah oğlum hasta olmadan bu badireyi de atlatıcaz..

2. 2 Ocak 2009
  3. Kancicegim

Kancicegim Aysima´nin Annesi:) Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    Allah anali babali saglikla büyütsün insallah.
    aman soguklara dikkat et canim bebegin de sen de hastalanmayin sakin...
    Allah korusun..

4. 2 Ocak 2009
  5. pempe_panter

pempe_panter Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Allah korumuş meleğini canım.İnşallah yeni evinizde sıcacık mutlu bir aile olursunuz

6. 2 Ocak 2009
  7. ilkim_1983

ilkim_1983 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim allah yardımcınız olsun,sıkı sıkı giydir,kafasını açık tutma sakın.bişi olmaz ferah tut içini.doğumunda hayırlı olsun sağ sağlim aldın sende kucağına.sağlıkla büyüt efeni canım.

8. 2 Ocak 2009
  9. serpilla

serpilla Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım Allah yardımcımız olsun bebeklerimizi korusun inşallah..Allah evlatlarımızla bize uzun güzel sağlıklı huzurlu bir ömür versin inşallah..başka ne ister ki insan hayattan..

10. 3 Ocak 2009
  11. lora

lora buyrun benim!!! Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    allah anali babali buyutsun cnm saglikla buyut bebsiini isallaahhhh

12. 3 Ocak 2009
  13. kelebegim

kelebegim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    allah analı babalı büyütsün canımtam zamanında gelmiş efe bebek rabbim sağlık versin inş .

14. 3 Ocak 2009
  15. edolina

edolina Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    Ah canım beniiim.Neler yaşamışsınız öyle.Umarım oğluşun hastalanmadan sıcak evinize taşınırsınız.İleride ona anlatacak ilginç anılar olarak kalacak bütün bunlar ama yaşarken çok sıkıntılı oluyor tabii ki.

Sana da oğluşuna da maşallah:nazar::nazar:
    Allah analı babalı büyütsün.
    Sağlıklı büyüsün inşallah.

Herşeyin çok daha iyiye gittiği haberlerini bekliyorum canım.

Öpüyoruz kızımla mis kokulu oğlunu ve senia.s.

16. 3 Ocak 2009
  17. doru

doru Bayboram minik meleğim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Allah analı babalı büyütsün, tüm mutluluklar bebeğinle senin olsun

18. 3 Ocak 2009
  19. nurgunhan

nurgunhan 2. melegini bekliyor :) Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    148
    cnm çok sevindim Rabbim analı babalı büyütsün inşallah..oğlumla öpüyoruz mis kokulunu