Eflatun Mendil

Konusu 'Yaşanmış Gerçek Aşk Hikayeleri' forumundadır ve CimcimeCeyda tarafından 4 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

  4 Temmuz 2007
  Konu Sahibi : CimcimeCeyda
 1. CimcimeCeyda

  CimcimeCeyda Aktif Üye Üye

  Katılım:
  12 Haziran 2007
  Mesajlar:
  136
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  Anadolunun bir köyünde, eski zamanlarda birbirini çok seven gizli gizli buluşan iki genç varmış. Evlenmeleri için hiçbir engel yokmuş aslında. Aileleri iyi anlaşırlarmış ama haberi yokmuş kimsenin daha. En yakın zamanda Mustafa ailesine açılacak ve Hatice'yi istemeye gideceklermiş. Karşılaştıklarında bakışırlar beraberken evlilik hayelleri kurarlar gece gündüz birbirlerini düşünürlermiş.

  Fakat birgün köy meydanında bir grup genç birbirlerine girmiş. Bu kavga esnasında Mustafa'da ordaymış. İki kişi bıçaklanarak yaralanmış. Kazayla da olsa Mustafa birini yaralamış o kargaşada. Jandarma gelmiş Mustafa ve bir kaç tane daha genci götürmüş. Mahkeme kararıyla Mustafa 2,5 yıla hüküm giymiş.
  Hatice günlerce ağlamış ardından. Her gün mektup yazmışlar birbirlerine. Sonra Hatice'nin mektupları kesilmiş birden. Ama Mustafa yazmaya devam etmiş bıkmadan usanmadan bir yıl boyunca her gün mektup yazmış hiç mektup almamasına rağmen. Bir gün Hatice'nin evlendiğini öğrenmiş. Gelip istemişler ve babasıda vermiş Hatice'yi başkalarına. "Demek o yüzden mektup yazmadı" diye düşünmüş Mustafa. Çıkmasına bir hafta kala son mektubunu yazmış.

  "Haticem, evlenmişsin duyduğuma göre. O yüzden bana mektup yazmıyorsun biliyorum. Beni unutmuşsundur bile belkide. Eğer bu mektubu okursan ve beni unutmamış hala seviyorsan, geldiğim gün köy meydanında ortadaki ağacın bir dalına eflatun bir mendil bağla."

  Sonunda Köyüne gelmiş Mustafa. Münübüs köy meydanında durmuş. Mustafa iner inmez başını kaldırarak ağaca bakmış tabi. Ve ne görsün? Köy meydanındaki bütün ağaçların bütün dallarında eflatun mendil bağlıymış...
   
 2. 20 Ağustos 2007
  Konu Sahibi : CimcimeCeyda
 3. CitlembiK

  CitlembiK Bir kalbe girmek nasip, kalmak marifet... Üye

  Katılım:
  23 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  3.154
  Beğenildi:
  1.172
  Ödül Puanları:
  188
  yani???? nedemek şimdi bu??
   
 4. 25 Eylül 2007
  Konu Sahibi : CimcimeCeyda
 5. maytap80

  maytap80 varmı aşktan öte? Pro Üye

  Katılım:
  15 Eylül 2007
  Mesajlar:
  8.747
  Beğenildi:
  26
  Ödül Puanları:
  148
  ne demek olcak emin olamamış bütün ağaçlara bağlamış ...aşk işte bu.........