Egede doğum yapan yada yapacak olan varmı?

Konusu 'Doktor ve Hastane Tavsiyeleriniz' forumundadır ve ayse48 tarafından 5 Haziran 2009 başlatılmıştır.

5 Haziran 2009
    Konu Sahibi : ayse48
  1. ayse48

ayse48 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    Arkadaslar aranızda ege universitesinde doğum yapan yada yapacak olan varsa bılgılerını paylasabılırmı nasıl memnun kaldınızmı?

2. 7 Haziran 2009
  3. simlamutlu

simlamutlu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    108
    Ben egede doğum yapmışdım doktorum oranın doçentiydi özel muaynesine gidiyordum doğumada o girdi egede oldu doktorum girdiği için onun için para ödedik özel oda tuttum v.s.Ne sormak istiyorsun tam anlayamadım eğer doğumuna doktorunu sokmazsan asistanlar giriyor doğuma aklıma gelenler bunlar.

4. 4 Eylül 2011
  5. vom

vom Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    41
    Ailemden bircok insan Ege Universitesi Hastanesinde calistigi icin yukarida cevap yazan arkadasin dedigini duzeltmek istedim. Ege Univ Hastanesinde hicbir doguma sadece asistanlsr girmiyor. Mutlaka uzman doktor+asistanlar oluyor. Selektif sezeryen yapilmiyor. Sadece tibbi olarak gerekli ise sizi sezeryene aliyorlar. Sterilizasyonu cok iyi ve her cesit donanim mevcut. Komplikasyon durumunda hizli bir sekilde durum hocalara ve daha kidemli uzmanlara eskale ediliyor, yani acikta kalmiyorsunuz. Ozel bir hastaneye gittiginiz takdirde tek bir uzmanin elindesiniz. Ayrica Ege'de 24 saat cocuk doktoru olur ve doguma da girer. Vogu ozel hastanede boyle bir luksunuz yok. Eksileri ise odanin daha az luks olmasi ve doktorunuzu secme sansiniz olmamasi, ki bunun da buyuk bir eksi oldugunu dusunmuyorum cunku doktorlarin hepsi ayni egitimden gecerek(10-12 yillik bir egitim) oraya geliyor ve hepsi ayni prosedurleri izliyor. Zaten dogum normal fizyolojik bir olay oldugu icin dogum yaptiranin dunyanin en iyi doktoru olmasi gerekmiyor(beyin amelyati degil sonucta)

6. 8 Eylül 2011
  7. cerensevda

cerensevda Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    benimde nerdeyse 3 yaşında kızım var..doğumu egede yaptım..aylık muayeneme oraya gidiyordum...özel olarak ama şimdi özel muayene kalktı hastane içinde.. şimdide oraya gitmek isterim(4,5 aylık hamileyim.) ama nasıl oluyor.doktor seçme sanşımız kalktı galiba..direk poliklinkleremi gideceğiz.. şimdiki uygulamalar nasıl..bende ege üniversitesınden memnun kaldım.. şimdi muayene için bile gitsem çok beklemek sıra almak zor geliyor açıkçası..
    o nedenel sgk anlaşması olan hastaneleri tercih ettim..ama egede doğum yapmak tabiki özel hastanelerede göre daha güven vericidir bana göre..

8. 24 Eylül 2011
  9. vom

vom Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    41
    Poliklinikten sira alip gidiyorsunuz. Sabah erken gidip Beklemek istemiyorsaniz sira ve randevuyu internetten alabilirsiniz. Bildigim kadariyla poliklinik sirasini sadece bir defaya mahsus aliyorsunuz ve doktorunuz sonraki randevulariniz icin "su gun su saatte gel" diye kendi veriyor.
    Akrabalarimin ve tanidiklarimin ozel sigortalari var, yani isteseler dogum icin 5000 TL alan Kent Hastanesinde de dogum yapabilirler. Yine de Ege'yi tercih ediyorlar. Zaten diger hastanelerde komplikasyon olursa aninda sizi Ege'ye sevk edecekler. Onun icin bence de en dogrusunu yapmissiniz orayi secmekle.
    Ege Universitesinde dikkatimi ceken sey ise hastalarin doktorlara hemsirelere ve diger calisanlara karsi son derece terbiyesiz davranmasi. Doktorlar mumkun oldugunca alttan alip iyi davranmaya calisiyor ancak insanlar cok suistimal ediyor. Hastalarla hirlikte sira beklerken. su sekilde konusmalara sahit oldum "zaten doktor icerde yatiyor, hasta bakmak istemiyor, butun gun 5 kisi bakti!" sonra insanlar birbirine rahatsizligini anlatiyor ve digerleri de o rahatsizligi gidermek icin kocakari ilaclari oneriyor. Madem doktora guvenmiyorlar neden hastaneye gelmisler anlamak zor. İste oyle insanlarin bence gidip 5000 3000 para verip ozel hastanelerde dogurmasi lazim. Mustahaktir, cunku canla basla calisan insanlara guvenmeyip anca para verince hizmet aldiklarini saniyorlar.