eğer aileniz izin vermezse sevdiğinizle evlenmeyi göze alır mısınız

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve kaderim_48 tarafından 12 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    12 Eylül 2008
    Konu Sahibi : kaderim_48
  1. kaderim_48

kaderim_48 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben göze aldım..eşimle evlenmek için her şeyi göze aldım..aldım derken ailemi atmadım..ailem benim için çok önemliydi..kaçmadım da..razı oldular ama onaylamadılar..
    sebep: annemle babamın ayrılmasına sebep olan eşimin babasıydı..boşanmalarına neden olan adamı dünür olarak kabul edemediler..eşimin annesi babası da eşim 9 aylık iken ayrılmış..yani eşim babasıyla hiç yaşamamış..sadece hüviyette babaydı..ben annemi-babamı ikna etmek için çok uğraştım..babasının yaptığını eşimin ödemesini istemedim..
    ben annemle yaşadığım için düğünümü annem yaptı...babam gelmedi..kırgındı..çok sevdiğim için her şeyi göğüsledim..ama zamanla çok acılar çektim..çok depremler
    yaşadım..evliliğimi bitirmeyi çok düşündüm fakat çocuklarımın benim çektiğim acıları çekmemesi için her şeyi katlandım...çocuklarım için çok fedakarlık yaptım çokkkkkk
    pişmanda değilim..
    siz olsaydınız aileniz izin vermese de evlenmeyi göze alır mıydınız?:eek:klava:

Son düzenleme: 12 Eylül 2008
  2. 12 Eylül 2008
  3. EU1

EU1 Guest

benimde problemlerim oldu, herkes kendi psikolojik sorunlarını bize yüklediler ama sonunda bizim dediğimiz oldu çok şükür şimdi iyiyiz.
    allah senin de yardımcın olsun

4. 12 Eylül 2008
  5. edda1985

edda1985 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    hiçte almam..
    ailem izin vermiyorsa vardır birşey eger çok güveniyorsam sevdigime
    ailemi ikna çabalarına başlarım elimden geleni yaparım
    ama eşime ilerden doğacak bir sorunda nasıl olsa geri dönemez yüzü yok deme sansını vermem..
    oyüzden geride herzaman ailemi benim için sağlam arkamda açık bir kapı olarak olsunlar isterim ...
    onalrın rızası olmadan evlenmem.... .

6. 12 Eylül 2008
  7. firstday

firstday Canlarım ve ben Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    asla...
    hayatımdaki en önemli varlık ailemdir...
    babam diyorsa ( ki hiç aldanmaz insan konusunda) kesin bir bildiği vardır...
    boşuna mı demişler ana gibi yar, baba gibi diyar olmaz...

8. 12 Eylül 2008
  9. deniz_yildizi

deniz_yildizi Canımsın.... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kesinlikle böyle bişey yapmazdım ailem benim için çok değerli
    eşimle severek ve ailelerin onayı olarak evlendik ama babam hayır bu olmaz
    deseydi kırıp dizimi otururdum ama çok şükür böyle bişey olmadı:Saruboceq:

10. 12 Eylül 2008
  11. sonuyok

sonuyok özlem kokan kızım Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    duruma göre değişir ve evleneceğim insana ne kadar güvendiğimle alakalı

tabiki ailemi bi şekilde ikna etmeye çalışırım benim evliliğim de onaylanmadı fakat anneme kaçarım diye tehdit ettim
    ama sadece tehditti kaçmazdım neden kaçayım ki ben değil evleneceğim kişi beni istiyorsa bişeyler yapsın

12. 12 Eylül 2008
  13. zerrinn

zerrinn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    canım ne kadar ğüzel ben senin yaptıklarını yapamadım malesef ailem istemediği için sevdiğim erkeği terkettim pismanmısın dersen bilmiyorum su an mutluyum eşim cok anlayıslı ve sevecen ailem yanımda onları bırakmadığım için ama arada sırada ğece rüyamda ğörüyorum ilk askımı vicdan azabı cekiyorum yaptıklarımdan o hala bekar yanlız ben se evliyim yolda bazen denk ğelince içimden bir seyler eriyor dizlerimin bağları çözülüyor acı çekiyorum üzülüyorum ama malesef 15 yıl önce cocuklukta verilen yanlış bir karar dı diyip yoluma devam ediyorum ................. ama seni kutluyorum askın için caba harcayıp zorluklar cekmişin ama sonuç elin de yanında sevdiğin adam insallah hayat boyu mutlu olursunuz yani kısacası kafanızı allak bullak ettim simdiki aklım olsaydı heralde mücadele ederdim

14. 12 Eylül 2008
  15. nil88ay

nil88ay MUTLU :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ciddi anlamda geçerli bir nedenleri yoksa sonuna kadar mücadele ederim...hemen kaçıp gitmem ikna etmeye çalışırım..son çare çeker giderim...
    hele ailesi bize uygun değil gibi cümleler sarfederlerse,maddiyatı,eğitimi öne sürerlerse hiç dinlemem...
    onu bırakıp gitmem için çok önemli bir neden olamsı gerekir....
    sonuçta ben ailemle yaşamayacağım ömür boyu...endişelerini anlarım ama çok önemli bir sebepleri olmalı beni ayırabilmeleri için...

16. 12 Eylül 2008
  17. rosenoire

rosenoire Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    37
    Ödül Puanları:
    148
    Böyle bir durumda aile evliliğe niçin karşı çıkıyor , onu düşünmek gerekli .Aile mantıklı bir sebep ileri sürüyorsa zaten evlilikten vazgeçmek gerekli .Ama ortada hiçbir neden yokken evlenilecek kişiyi onaylamıyorlarsa karşı çıkardım .Eskiden de böyle düşünüyordum , şimdide böyleyim .Yani şu anda da eğer oğlumun veya kızımın seçiminin yanlış olduğunu düşünüyorsam geçerli bir nedenim olmalı .Yoksa ben birlikte olduğu kişiden hoşlanmıyorum diye , araya engel koyamam buna hakkım yok .Ama gerçekten geçerli bir nedenim varsa ,çocuklarımında daha mantıklı düşünüp karar vermelerini isterim .Yoksa elbette insan sevdiği kişi için direnmelidir diye düşünüyorum .

18. 12 Eylül 2008
  19. endeniz

endeniz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Ailemin rızası benim için çok önemlidir; çoğu insan için zaten bu böyledir. Önemli olan ailenin neden karşı çıktığı, gerekçelerinin mantıklı yanıdır. Misal "Bizim yöremizden, memleketimizden değil","Belli bir sebebi yok gözüm tutmadı","Anasını, babasını hiç sevmedim" sebepleri ile "Evleneceğin insanın sorumsuz olması, saygısızca hareketler yapması, kötü alışkanlıklara yatkınlığı" sebepleri bir değildir. Evlendiğimde mutlu olacağıma dair inancım varsa ailemi bir şekilde ikna ederdim,onlara karşı çıkardım; ama bazen ailemin haklı olduğunu düşünüyorsam ilişkim üzerine düşünürdüm; belki de göze alamazdım.
    Kısacası, ailenin rızası önemli ancak niçin rıza göstermedikleri çok daha önemli...

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.