Eğer geri dönerse...

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve ooopapatyaaa tarafından 13 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

  13 Temmuz 2008
  Konu Sahibi : ooopapatyaaa
 1. ooopapatyaaa

  ooopapatyaaa Aktif Üye Üye

  Katılım:
  18 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  91
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  76
  Eğer geri dönerse

  Her şey bitmişti veya öyle sanıyordunuz ama bir gün eski sevgiliniz size dönmek istedi. Peki, ikinci bir raunt gerçekten iyi bir seçim mi?.

  Herkesin hayatında "keşke ayrılmasaydık" dediği bir sevgilisi olmuştur. Yani eğer şehrinizi değiştirmemiş, yeni bir işe girmemiş ya da bir başkasıyla tanışmamış olsaydınız, geri dönebileceğiniz bir sevgili... Belli bir süre sonra size geri dönmek isteyen sevgili, kolay atlatılmayacak bir sorun. Evet mi, hayır mı cevabını vermeden önce içinizde fırtınalar kopması çok normal. Bir ilişkiye yeniden devam etmek bir DVD'yi yeniden başlatmak kadar kolay değil. Kendinize şu soruyu sorun: Siz hala aynı kişi misiniz?

  NASIL BİTMİŞTİ?
  İkinci bir rauntun nasıl olacağı, aslında birinci rauntun nasıl bittiğine bağlı. Eğer, geçici bir sebep yüzünden ayrıldıysanız olabilir. Ancak, kalıcı bir sorun söz konusuysa, yine hüsranla sonuçlanma riski çok yüksek. Annenizin sözü gibi gözükse de, tavsiyemiz şu: Size eski bir alışkanlığa dair her ne kadar söz verse de sözünü tutması mümkün değil. O yüzden siz siz olun, boş ümitlere kapılmayın.

  YARDIM İSTEYİN
  Geri dönüşünün sebebiyle ilgili bir türlü karar veremiyorsanız, çevrenizden yardım isteyin. Arkadaşlarınız ilişkinizi daha objektif değerlendirebilir. Eğer ilk geri dönüşü ise, arkadaşlarınız belki size cesaret vereceklerdir. Ayrılık sebebiniz neyse, onu geçici bir durum olarak kabul edip, yeni bir başlangıç yapmaya çalışın. Her şey iyi gidiyorsa, harika. Gitmiyorsa, bunu yaşayarak fark etmeniz biraz acı verici ama gerçekçi olmanız gerekir. Eski döneminize ait kötü duyguları ortadan kaldırmalısınız. (Cosmopolitan)​  arkadaşlar bu yazılara internette rastladım ve bu forumda bu konular hakkında başlıklar açan arkadaşlarda olduğu için onlara fikir edinmelerinde yardımcı olması için ekliyorum umarım yardımcı olur...​
  a.s.