Eğer saçımız yanık veya kırıksa zamanla diğer bölgelere yayılır mı?

Konusu 'Yıpranmış Saçlar ve Çözümleri' forumundadır ve dmple tarafından 6 Eylül 2008 başlatılmıştır.

6 Eylül 2008
    Konu Sahibi : dmple
  1. dmple

dmple Guest

kızlar bir kuaförden şunu duydum.eğer saçımız yanıksa veya kırık varsa bu bölümün kestirmezsek bunun saçın uzamasına bi zararı olmazmış saç her zamanki gibi uzarmış fakat bu yıpranık bölge gittikçe sağlıklı yerlere kadar çıkarmış yani resmen yayılırmış,özellikle yanık saçlarda..
    ben belimdeki yanmış saçlarımı göğüs hizzama kadar kestirdim 5 ay önce daha sonra 2 ay önce yine kestirdim omzumdan biraz kısa bi boya geldi..2 parmak kadar yanık bölüm vardı ama o kadar kısaltmaya cesaret edemediğim için uzadıkça kestirirm dedim ve 2-3 aydır kestirmedim.o 2 parmak yanık dediğim bölümler sanki daha da yayıldı bilmiyorumm belki de bana öyle geliyo,ne fön ne de kimyasal işlemden 5 ay boyunca uzak durdğum halde saçım toparlanmadı..

sizce kuaförün söylediği doğru olabilir mi?eğer öyleyse hemen kestiricem çünkü sağlıklı saçlarımı da kaybetmek istemem.
    bir de bakım olarak saçı güçlendirici ne önerirsiniz.saçlarımın uçları lastik gibi kopuyobenneyaptımki

bu uzun yazıyı okduğunuz için teşekkür ederim ama çok merak ettim doğruluğunu:eek:

2. 6 Eylül 2008
  3. mhrmhclk

mhrmhclk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    yanık saçlar nasıl diğer kısımlara yayılıyor onu anlayamadım daha kısaltırsan da çok kısa olabilir bence birkaç ay uzadıkça çok az kes o kısım gider hem de çok bariz bir boy kısalması olmaz diye düşünüyorum

4. 6 Eylül 2008
  5. dmple

dmple Guest

yani yıpranık bölüm kesilmezse sağlıklı bölümü de bozuyomuşmuş bilemiyorum ne kadar doğru.şimdi omuzlarımla göğüs hizzamın arasında bi boyda..hani eer doruysa tekrar omuz hizzamda kestiriyim dicektimm 3 parmak falan.

6. 7 Eylül 2008
  7. ncysars

ncysars Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben pek mantıklı bulmadım cnm.aksıne kuafor bana kırıklarını ıster aldır ıster aldırma o kokten beslendıgı ıcın uzamaya devam eder ama onları kestırırsen daha saglıklı gorunur dedı.ve bana cok mantıklı geldı.bunca zamandır kırıklarını aldırmazsan uzamaz gıbı bır yanılgı vardı bende cogumuzda oldugu gıbı..benımde saclarım yanık su an ve bende kestırcem tamamen temızlemeyı dusunmuorm ama yavas yavas kurtulcam artık.fonsuz de yasayamayacagımdan cıtcıt alıyım dıyorum.ben de cok konustum ama dımı :KK70:

8. 7 Eylül 2008
  9. princess.17

princess.17 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ne kadar doqru bılemem ama mantıken dusunursek sacı yaktıqınız ıslemlere dewam edersenız yanıklar ve kırıkların yayılma ıhtımalı fazla bakım yapıp kımyasal ve fonden uzak durursanız saclarınız kendıne qelır ama kırıkları yıne qıtmes azar azar uclarından aldırın bırden kestırmeyın bence 1,5 ayda bır aldırın o sure ıcınde cok cok kırılmaz zaten ama e azndan bi kac cm uzamıs olur sonra yıne aldırırsınız oyle oyle qider ama bakım cok onmlı zamanında yapmıs olsaydınız o hale qelmezdı dıkkat edın bakıma :KK66:

10. 7 Eylül 2008
  11. alex

alex Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bence kestir canım.belki kırıkdıkça üst kısımlara doğru uzanıyordur.ben de kısacık kestirdim çünkü üstlere doğru yanıklar ilerliyordu sanki ya da bana öyle geldi,bilmem artık.
    kestirdim ve kurtuldum :)))

12. 7 Eylül 2008
  13. brc_brn

brc_brn ;) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    saç uzamasına bi zararı yok kırıkların..sadece sağlıklı görünmüyolarmış o kadar..benim arkadaşım 7 yıllık kuaför ona danışıyorum genelde..bide şu saç kırıkları için satılan ilaçların hepsinin hikaye olduğunu söyledi..saçlarının kırılmasını istemiyosan saçı kuru ve sık sık tarama dedi...tarayacağın zaman nemlendir dedi...

yanıklar var demişsin sanırım..ütü yada fön kullanıyosun..bak benim kuzenle ikimizin saçları tam bellerimizde..fakat o çok ütüler düzleşsin diye..oda senin gibi yanıklardan bakamadı şimdi saçlarını göğüslerinin üstünde kestirdi..saçına çok dikkat et..ben asla ve asla fön ve ütü kullanmıyorum(bayramda düğünde değer saçlarıma fön aleti o kadar)..kuruturken bile..zaten saçlarım düz gerek duymuyorumda..çok sıkda taramıyorum ellerimde üstlerini şöyle bi düzeltiyorum çıkmadan..çokta memnunum saçlarımdan herkezde beğenir sorar saçına napıyosunda çok güzel oluyo diye.. sırrım bu yazdıklarımı yapıyorum..sadece ek olarak bağdem yağıyla maske yaparım 2-3 haftada bir..oda uzun saç yıpranmaya çok meğilli bilirsiniz..bakım olsun diye..
    uzun oldu ama inanın söylediklerlmi yaparsanız...sizde saçlarınızla övünürsünüz..saç kadını en çok gösteren şey..

14. 7 Eylül 2008
  15. Sineks

Sineks ölü böcek Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kırıklı yanıklı sac sonucta yıpranmıs hasar görmüş sactır.. dogal olarak hasarlı kısmı onarmaz kestirmezseniz hasar dahada büyüyecektir.. o nedenle en allta catallasmıs sac bakım kesim vs görmediginden dahada catallasacak ki buda üste dogru olacak dogal olarak sanki yayılıomus gibi etki bırakacak ama için özü hasarlı yerleri onarmazsanız hasar büyüyecek..

16. 7 Eylül 2008
  17. MeDuSa

MeDuSa Guest

bende yanıklar ve kırıklar olduğu için az az kestirmeye karar verdim zaten katlar uzamıştı artık boya röfle hiçbişi yapmıcamda inşallah
    kestirme sebebim hoş görünmemesiydi ve kırıklar çatallaşmalar çoğalıodu

18. 7 Eylül 2008
  19. çamaxsxxixrsuyu

çamaxsxxixrsuyu ♥etmiyorum eyvallah♥ Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    benimde saçlarımın uçları yanıktı...yavaş yavaş tüm her yer aynı oldu....seksi sinek çok güzel açıklamış......virüs gibi bir yayılma yok ama bir şekilde tüm saçı etkiliyor.... hasarlı saçı kesip atmak gerek.....lastik gibi olma olayı bende de olmuştu...oyuncak bebek saçı gibiydi...kese kese bitirdim çok şükür ama iki yılımı aldı.....çok işlem yaptırmaktan olmuştu, en sonunda da yaktık güzelim saçı (üstüste işlemden) bakım ürünleri olarakta herballife kullandım, başka hiçbir şey iyi gelmedi...