Eğitim çok önemli mi?

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve sezosh tarafından 19 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

19 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : sezosh
  1. sezosh

sezosh Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Slm kızlar. ben bi kaç gündür bi çocukla beraberim. kafalarımız çok uyuşuyo,beraber güzel zaman geçiriyoruz. ama şöyle birşey var:erkek arkadaşım orta okul mezunu bense üniversite okuyorum. ilerde eğer kısmet olurda evlenirsek maaş gibi şeyleri sorun etmeyeceğini aksine üniversite mezunu bi eşe sahip olduğu için gurur duyacağını söylüyo. ve kendliğinden açık lise okumak istediğini söyledi (zamanında babası vefat ettiği için çalışmak zorunda kalmış okumamış) yani eğitim farkını o sorun etmiyo. bende etmiyorum çünkü onunla oturup her konuyu konuşabiliryoruz. çok modern biri. fakat uzun vadede sizce bu sorun olur mu? ne düşünüosunuz kızlar?

2. 19 Temmuz 2009
  3. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Hayatim bu iliskinin ilersi icin net konusmak imkansiz....belki gercektende erkek arkadasinin dedigi gibi ilerde egitim konusu söz konusu bile olmaz belkide zamanla bunu sorun edebilir...bilemeyiz....:kahve:

Ancak yasayip ögrenebilirsin....

Sahsi fikrim...Neden olmasin?a.s

Siz birbirinizi seviyor sayiyorsaniz, herseyi oturup konusabiliyorsaniz, birbirinizin istek ve arzularina saygiliysaniz, gayet tabi olabilir diye düsünüyorum...:nazar:

Egitim önemlimi? Evet hemde cok önemli...lakin herseyde egitimden ibaret degil...

Ben ne okumus essekler gördüm...:kahve:

4. 19 Temmuz 2009
  5. irem naz

irem naz Canım OĞLUM Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    şimdi sorun olmaz belki ama evlendikten sonra sorun olur...
    valla şu sözü çok seviyorum davul bile dengi dengine...
    bence eğitim önemli..

6. 19 Temmuz 2009
  7. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Benzeri konular açılmıştı.Ben her zaman aynı şeyi savundum kendi adıma.Ben davul bile dengi dengine,diyenlerdenim.Bu durumu sorun ederdim açıkçası.Öyle bir evlilik yapmazdım.Siz kendinizi daha iyi bilirsiniz.Bu sizin hayatınız.Sonsuza dek bu durumu her ikinizde sorun etmeyecekseniz, bu büyük engeli etraftan gelen laflara karşı da aşacaksanız olabilir.

8. 19 Temmuz 2009
  9. iremiremirem

iremiremirem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    mrb benim zamanında öyle bi ilişkim oldu eski erkek arkadaşım lise mezunuydu universte düşünmüyorum demişti ama beni çok destekledi universiteye baladıgımda da ilişkimiz bitti.bana hep okumamın onun için sorun olmadıgını maaş farkının önemli olmadıgını hatta seninde erkek arkadaşının dediği gibi okumuş bir eşe sahip olacagı için gurur duyacagını söyledi.fakat zamanla bunu sorun yapmaya basladı söylediğim şeyleri o tarafa çekerek tabii ben okumadım universite sen daha iyi biliyosun diyerek laf sokmaya başladı halbuki ben o sözleri kötu niyetle dememiştim.sizin ilişkinizde nasıl olur bilmem umarım bizimkine benzemez.olumsuz olup olmayacagını en iyi sen anlarsın.gözlemle derim sahip olamadıgı şeylerde hırsa kapılıp kıskanıomu bak karakterini çöz iyice.iyi bi insan olduktan sonra bence önemli değil bu gibi farklar ama bazı ilişki danışmanları çok önemli oldugunu düşünüyo

10. 19 Temmuz 2009
  11. emcan01

emcan01 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    zamanla olur.siz konu etmeseniz bile ileride erkekler bunu sorun haline getirebiliyorlar.bencede davul dengi dengine

12. 19 Temmuz 2009
  13. Sumak

Sumak benim kürkçü dükkanım,kk :) Pro Üye

Beğenildi:
    294
    Ödül Puanları:
    203
    benım de vardı boyle bır arkadasım..ya da arkadaslık etmek ısteyen dıyelım..

ben üni iken o lise terk idi...ortaokul mezunu..

kabul etmedim..dsvul bıle dengı dengıne..

gercı ben ıkı uni bitirdim,eşim tek kaydirigubbakcemile3

14. 19 Temmuz 2009
  15. arwen85

arwen85 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    insan olsun yeter...üniersite mezunları cok mu iyi....anlaşıyorsan soru yok...

16. 19 Temmuz 2009
  17. sezosh

sezosh Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar şimdi sorun etmiyo ama ilerde eder mi? bnm tek kuşkum bu... gerçi ben yüksek falan istiyorum hemen evlilik düşünmüyorum. bekler mi? beklerse ii olur beklemezse kendi kaybeder... ama şu an için zaman geçirmek güzel... yine de her ihtimale karşı görüşlerinizi bekliyorum...

18. 19 Temmuz 2009
  19. glsh85

glsh85 Guest

yeter kı ınsan olsun dıye bakılıyo ama sanırım asıkken gözumuz kor bu yuzden böle seylere ınanıyoruzz
    bence gun gectıkce ask azaldıkta eksıklıkler batacaktır gözune ..