Eğitim farkı??fikirlerinizi bekliyorum

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve amasra_ tarafından 3 Nisan 2010 başlatılmıştır.

3 Nisan 2010
    Konu Sahibi : amasra_
  1. amasra_

amasra_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba,1 buçuk seneye yaklaşan bir birlikteliğim var,ben üni mezunuyum hukuk fakültesi ,sevgilim ise lise mezunu.ciddi düşünmeye başladık ama bilmiyorum aramızda bi sıkıntı çıkarmı,onu nerdeyse bütün arkadaşlarımla tanıştırdım hepsi üni. mezunu hiç sıkıntı çekmedi hatta hepimizden fazla o konuştu girdiğimiz ortamlarda.üni okokuyamamasının nedeni annesi lisedeyken kanserdi ve ona baktı sonrada çalışmak zorunda kaldı,çalıştığı yerde yönetici konumuna yükseldi,iii bi firma,ama yinede kafamda soru işaretleri var,şimdi iyi ama ya ileride sorun çıkarsa???bide bi yandan diyorumki ben hukuk mezunuyum ileride ii para kazanabilirim karşımdaki üni mezunu olsa bile dert edebilir bunudiyorum.bilmiyorum kararsızım ve fikirlerinizi merak ediyorum.bu sene öss ye gircek en azından bi açıköğretim okuyacak inş.ama deneyimleriniz varsa ne olur paylaşırmısınız??

2. 3 Nisan 2010
  3. edam

edam gen Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım aynen benim bir arkadaşım avukat senin gibi. ama kocası üniv mezunu değil.4 yıllık evliler hiç sorun yaşamadılar şimdiye kadar.zaten insanları mezuniyetlerine göre sınıflandırmamak gerek. ne insanlar var tahsil görmüşlere taş çıkaran. umarım herşey gönlünce olur.

4. 3 Nisan 2010
  5. decemBer

decemBer Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    128
    Ödül Puanları:
    153
    erkek kompleks yapmadıkça sorun olmaz. onun kompleks yapıp yapmadığını iyice ölçmelisiniz.

6. 3 Nisan 2010
  7. mors

mors cantanem Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    sonucta konum olarak iyi bi konuma gelmis lise mezunu olmasina ragmen bence bu bir basaridir..
    kendine guvenen ve kendini yetistirmis biri oldugunu dusundum.
    annesi icin fedakarlik yapmasi da ayrica bir artidir..
    siz anlasiyorsaniz sorun yok..sanirim o da kompleks yapmiyor ki arkadaslarinla tanismis,kaynasmis.
    ama yine de acikogretimden tamamlamasi guzel olur..
    mutluluklar dilerim....

8. 3 Nisan 2010
  9. sedefonur

sedefonur panik yok atancaz Üye

Beğenildi:
    1.154
    Ödül Puanları:
    238
    zaten önemli olan eğitim farkı değil de iş.aileler neden istemiyolar lise mezunu iş bulamaz diye..sonuçta o da iyi bi firmada yöneticiymiş sorun çıkmayacağını düşünüyorum.tabii sevgilinin de bu konuyu sorun etmiyeceğini düşünüyosan..

10. 3 Nisan 2010
  11. glaze_butterfly

glaze_butterfly yenigelinmutfakta.blogspo Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    Burda önemli olan senin ne hissettiğin...
    Ben böyle bi durumla karşılaşsam kimseyi takmam...
    ıleride senin için sorun olmayacağını düşünüyorsan lise mezunu olmasının ne farkı varki...
    Bence eğitim sadece okumakla olmuyor..Önemli olan insanın kendini yetiştirebilmesi...
    ıleriye dönük düşünceleriniz varsa herşeyi açık açık konuşman bu konuda rahat davranmasını sağlarsan sorun olmaz..
    Umarım mutluluk seninle olur...Herşey gönlünce olsun..

12. 3 Nisan 2010
  13. azelya55

azelya55 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    E çocuk odun değil, yönetici olmuş niye kafanda soru işareti var ki? Bu kadar çok ince eleyip sık dokursan kolay kolay evlenemezsin..Aşıksan evlen, bu kadar konum didiklemesine kızıyorum ben.Çok soru işareti varsa sen de bir avukat bul..Aşıksam ne mesleğini gözüm görür ne parasını, kusura bakmayın ama maddiyat mevki evliliği yapanlarda bana plan ve kontrol manyağı olarak geliyor.Çalışkan bir adamsa sorun yoktur bence, kalbinin sesini dinle..

14. 3 Nisan 2010
  15. burcu_01

burcu_01 Yeniden Başlamalı =) Üye

Beğenildi:
    163
    Ödül Puanları:
    163
    diplomasıyla değil kendisiyle evleneceksin. okumak cehaleti giderir eşeklik Baki kalır demiş Atalarımız ne de güzel demişler.. ne okumuşlar gördüm.. neler gördüm de içleri BomBoştu.. Ben ingilizce öğretmeniyim sevgilim 2 yıllık yüksek okul mezunu. ama içi dolu.. konusaBiliyoruz, paylaşaBiliyorz... hayatıma öğretmen de girecek oldu doktor da müfettiş de..(Beni ne doktuurlar ne mühendisler istedi de vermedık der giBi oldu Beaa kaydirigubbakcemile3 ) ama "şunu giyme şuraya gitme onla konusma falan diye kısıtlayacak kadar da cahillerdi.. şimdi o kadar mutluyum ki.. dünya görüşü geniş olan insanlığa değer veren Bi ortama soktuğumda kendini dinleteBilen Bi sevgilim var.. Ben Bunlara Bakarım. diploma insanı adam etmıyor maalesef...

16. 3 Nisan 2010
  17. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    sen onu ezmezsen o asagilik kompleksine girmezse bu is yuryebilir..

18. 3 Nisan 2010
  19. White Mocha

White Mocha Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.609
    Ödül Puanları:
    238
    Ben de aynen böyle düşünüyorum.