Eğitim farkı,lütfen okuyun:(((

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve mutsuz_balbocegi tarafından 22 Eylül 2010 başlatılmıştır.

22 Eylül 2010
    Konu Sahibi : mutsuz_balbocegi
  1. mutsuz_balbocegi

mutsuz_balbocegi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba arkadaşlar bi konuda fikrinize ihtiyacım var.2yıllık bi ilişkim var birbirmizi çok seviyoruz ama aramızda bir engel var ben üni mezunuyum ama erkek arkadaşım lise,fakat o arka arkaya anne ve babasını kaybettiği için okuyamamış şimdi işinden 2 buçuk milyara yakın geliri var fakat bende avukat olucam 1 yıl sonra sorun çıkarmı bilemiyorum bu konuda sıkıntı yaşamadık zaten erkek arkadaşım bu konularda olgun arkadaşlarımlada tanıştı zaten ben okuycam herhabgi bi bölüm okumak istiyorum hiç fırsatım olmadı bu zamana kadar diyo öss ye gircek gene bu sene zaten açıköğretim okuyo bi yandanda,tek korkum olduda bu işten çıkarsa lise mezunu olarak iş bulamazda sorun yaşarmıyız diye ama bunları düşünoyrum diye bazen utanıyorum çünkü erkek arkadaşım 2 yıl boyunca bana yedirdi içirdi hiç bişeyini esirgemedi el üstünde tuttu hep ama ben bölee sanki hesap yapıymuş gibiym.Bence önemli olan diploma değil insanlıktır ve erkekin kompleksli olmasında üni falan etklil değil bence valla okuldaki hukukçu erkek arkadaşlarım gayet komplekslydi hatta ben bu sene 2. üni yi kazandım erkek arkadaşımla koşturduk kayıt işlemlerine bana okul hediyesi falan almış.Olumlu olumsuz bişeyler yazın lütfen,deneyimlerinizi etraftan duyduklarınızı düşüncelerinizi merak ediyorum çünkü normal hayatta kimseye soramıyorum.lütfen:KK43:

2. 22 Eylül 2010
  3. tacsizprenses

tacsizprenses Bir DiLeK TutTuMmm (: Üye

Beğenildi:
    250
    Ödül Puanları:
    353
    Hımmm..Açık olmak gerekirse başlığı gördüğümde ailenin karşı olduğunu düşünmüştüm ama senin bunu düşünmen demek böyle birşeyin var olduğunu gösterir..Herşey sevmek değil elbette ki kültür eğitim farkları ilerde sorun olabilir ama okuyamamasının sebepleri bana göre ağır anne baba vefatı üst üste diyorsun kolay değil bence geniş görüşlü biri olmasa idi emin ol öss gireceğim demezdi..Ama sen arada fark olduğunu düşünüyor isen devam etme bence erkek ark. çok sen takılıyorsun gibi geliyor..

4. 22 Eylül 2010
  5. kelebeklikuzu

kelebeklikuzu SANA EMANETİZ RABBİM... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    zor bir ilişki olur bence. bu konuda ön yargımı malesef kıramıyorum.

6. 22 Eylül 2010
  7. MRMN

MRMN Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bu iş olmaz bence çok zor ...sen şimdi avukatsın o özel sektörde çalışan biri ...senin ii bir işin olacak belki devlette belki özelde her zaman iş bulacak birisin ama o öyle değil ..yeri gelir ileride belki ev isen geçindirmek zorunda kalabilirsin..bütün yük üzerine binebilir çünkü eşinin garanti bir işi yok ..bu zor durumların üstesinden gelebilecek misin ? olsun ben onun için katlanırım diyorsan yola devam et ama sıkıntıları göğüsleyemem diyorsan o yoluna devam etsin...
    her zaman dengi dengine olmalı hayatlar ..yoksa mutlaka bir gün patlak veriyor ilişkiler...
    erkeğin bu konuda kadından önde olması gerektiğini düşünüyorum ..yani erkeğin işi kadından daha ii bir konumda olmalı ..çünkü olmazsa yıpranan kadın oluyor...

8. 22 Eylül 2010
  9. tacsizprenses

tacsizprenses Bir DiLeK TutTuMmm (: Üye

Beğenildi:
    250
    Ödül Puanları:
    353
    Bence bu sorun olmaz erkek tarafından çünkü arada ciddi sebepler var hem öss gireceğim diyor..Sorumsuz biri olsa çaba sarf etmez..Bende lise mezunuyum kazandım ama gidemedim annem ve baba boşandılar bir dünya sorun ben kendimi üni. okuyanın yanında ezik görmüyorum önemli olan kendini yetiştirmek ve çaba sarf etmek eğer bu çabayı sarf edecek biri ise neden vazgeçilsin ki..Hem burda sorun erkek değil bence arkadaşımız bu farkı görüyor çocuk değil..

10. 22 Eylül 2010
  11. MRMN

MRMN Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    erkekle kadın farklıdır ..her zaman erkek bir adım önde olmalı ..herşeyden önce kadının yıpranmaması için böyle olması gerek ..

12. 22 Eylül 2010
  13. esys

esys Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    çok zor canım,iş ortamında eşin hangi meslekle ugrasıyorlar dediğnde ne diyeceksin ya da müvekkilin bunu sordugunda cvplamak zor olmayacak mı?peki senin şu an ki dünya görüşünle lisedeyken ki bakış açınla aynımıydı..hukukçu erkek arkadasım kaprisliydi demek herkesin öyle olacagı anlamına gelmez ki bunun işle kariyerle alakası yoktur ama bu senin savunma mekanizması olustrmana da mahal vermemeli bence..deneyimlerime gelince bende üniversite mezunu olarak söyle söyleyebilirim ki senin durumunda olan çogu arkadasım okul bitince acı gercekler şak diye yüzlerine vuruldu ve ilişkilerini btrdiler..hayat senin hayatın ve hukukcular daha cok mantıklarıyla yaşarlar bunuda biliyorsun..gerisi sana kalmış

14. 22 Eylül 2010
  15. maviask

maviask Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.930
    Ödül Puanları:
    188
    Bence sorun yok. Toplumun kıstasları bunlar. Eğitim farkından ziyade kültür farkının fazla olması ilişkileri yıkabilir. Kültür farkı dediğim bazı erkekler okur hatta en yüksek yer ama odun gibi. Ne bir bayana nasıl davranır bilir ne konuştuğu lafı. Ve gerçekten böyle tipler var. Erkek arkadaşın geniş düşünen biri bana kaalırsa ve lise universite cok fark degil. Sonuçta ev ortamında felsefi tartışmalar yapmayacaksınız. Eğer o sana karşı evlilikte görevlerini yerine getirirse sende onun isteklerini gayet de güzel evlilik olur. Kompleksli bir yapıya sahip olsaydı olur derdim de. İyi bir maaşla çalışıyor özgüveni olur. İşten çıkarsa diyorsun başka iş bulabilecek kapasitesi varsa bulur. Belki sen bulamayacaksın. Bütün avukatlar süper maaşlarla mı çalışıyor.

16. 22 Eylül 2010
  17. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    yaşarsınız tabii ki

kadın-erkek denk olmalı birbirine uyum için. aşk karın doyurmuyor:umursamaz:

18. 23 Eylül 2010
  19. mutsuz_balbocegi

mutsuz_balbocegi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Çok teşekkür ederim,düşündüklerimi yazmışsın,kesinlikle doğru söylüyosun ben zaten okulumu bitirdim zorunlu stajım var onu yapıyorum ve yanında çalışcak avukatta bulamadım uzun zamandır ve şu bir gerçekki avukatlar çok dandik maaşlarla çalışıyo kimse çaktırmıyo okadar..Düşlediğimiz ev gezmek istediğimiz yerler her şey ortak ve ufak tefek çıkan kavgalarımızda öyle güzel alttan alıp öyle olgun konuşuyoki şaşırıyorum,ben hataım boyunca kitap kurdu oldum öyle olgun öyle güzel konuşamam.biz< bunuda konuştuk toplum böyle insanlar böyle düşünr diye erkek arkadaşımda o yüzden bi üni okuycam hiç okuma fısrsatım olmadı ama bunun için çaba sarfetcem dedi,yani bu konuları oturup konuşabiliyoruz en güzelide bu bence.ben mesela eğitimli bi insanım ama aşırı sinirliyim ve üni okumamın buna bi katkısı olmadı demekki kişilikle pek alakasıda yok bu işlerin..bi arkadaş sen bunu sorun ettiğin için yazıyosun demiş alaksı yok sadece fikirleri merak ettim,sorun etsem 2 yıl çıkmazdımki.Son olarak şunu söyleyip bitiyorum erkek arkadaşım kanser anne ve kanser babasına yaklaşık 6 yıl öyle güzel baktıki her anlamda o benim için her zaman 1 adım önde olacak,bazı arkadaşlar erkek 1 adım önde olmalı demişte sanırım 1 adım önde olmak işle kazanılan parayla değilde karakter ve kişilikle olmalı..düşünceleriniz için çok teşekkürler özelliklede sana,böyle düşünenler bana güç katıyo.