Eğitimci anneler bebeğinizi bırakıp nasıl çalışmaya başlayacaksınız?

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve TLAYSI tarafından 10 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

10 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : TLAYSI
  1. TLAYSI

TLAYSI Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Eylül yaklaşıyor, gerçi ders başlangıcı 24 eylülmüş ama biz eylülün başında çağrılırız herhalde. Şimdiden sıkıntısı çöktü içime, henüz bakıcı olayını da tam çözemedin yani eve gelecek kişiden haber bekliyorum, ya cevabı olumsuz olursa diye çok tedirginim. Sizler bebeklerinizi kime baktıracaksınız? bebeklerini bakıcıya baktıracaklar bakıcılarını nasıl buldular? ne kadar ücret ödüyorlar?lütfen birbirimizle paylaşalım. Ben henüz daha fiyat konuşmadım. Aşağı yukarı fiyat bilen varsa ne olur bilgi versin.

2. 10 Ağustos 2009
  3. EgeliFatosh

EgeliFatosh oğluma kardeş geliyor.. Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    bebegin kac aylik canim, eger cok kucukse haklisin endiselenmekte, benimki yaklasik 2 aylik, ucretsiz izin almayi dusunuyorum ama eve temizlik icin gelen bayan bakabilecegini soyledi, zaten ayni sitede oturuyoruz, su an hafta ici bi cocuga bakiyor, cocuk bu yil krese gidecekmis, su an sanirim baktigi cocugun ailesinden 500 aliyor...bana gelirse zam yapar mi bilemiyorum..............bu arada okul 24unde aciliyor ama seminer donemi 7 eylul diye biliyorum, yaniliyor muyum?

4. 10 Ağustos 2009
  5. cicek11

cicek11 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    valla en de aynı dertten muzdaripim ama Allaha şükür benim annem memleketten gelip bakacak bebişe.ama bebişim kolik olduğu için ona bir kişinin bakmasına imkan yok.benim iznim de eylül 21 de bitiyor.24 ünde okul açılıyor ve 26 sında kızkardeşimin memlekette düğünü var 12 saatlik yol.benim de aklım bunlar yüzünden karışık.allah hepimize sabır versin arkadaşlar....

6. 10 Ağustos 2009
  7. cicek11

cicek11 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    yazmayı unutmuşum;bu arada ben de -maddi açıdan bizi çökertse de- 6 aylık ücretsiz izin alıp 3 ayını kullanmayı düşünüyorum.En azından kolik ve gaz sancılarımız düzelip ek besine geçinceye kadar.

8. 10 Ağustos 2009
  9. TLAYSI

TLAYSI Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Benim bebeğim 1 hafta sonra 5 aylık olacak, doğum iznim yaz tatili ile birleşti 5 aydır hiç ayrılmadık, kızım bana çok alıştı nasıl bırakırım bilmiyorum. Ücretsiz izin almak da maddi açıdan bizi zorlar. Senin bebeğin çok küçükmüş, imkanın varsa ücretsiz izin alman en güzeli.......Ben branş öğretmeniyim bizde seminer yok ama sorumluluk sınavları, toplantılar falan eylülün başında çağıracaklarını düşünüyorum...Ahhhhh şu bakıcı işini bir halletsem....

10. 10 Ağustos 2009
  11. TLAYSI

TLAYSI Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Birşey sorsam, ücretsiz izin alsam reddedilme imkanı var mı? çok zor durumda kalırsam alırım belki.....

12. 10 Ağustos 2009
  13. simzu

simzu 3 kişiyiz artık :) (Arzu) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hakkaten şu ücretsiz izin hakkında detaylı bilgi sahibi olan varsa bilgilendirirse sevinirim,özellikle istediğimiz zaman kullanabiliomuyuz herhangi bi şart yada reddedilme durumu varmı?

14. 10 Ağustos 2009
  15. cicek11

cicek11 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    hayır arkadaşlar reddedilme gibi bir durum sözkonusu değil.Bunu şöyle düşünün müdürünüzün sevkinizi reddetme gibi bir lüksü var mı,hayır.O nasıl hukuki bir haksa bu da öyle .Ayrıca en çok 1 yıl alınıyordu artık bu 3 yıla çıkmış.
    ha bir de ne kadar alınırsa alınsın istenilen zamanda geri dönülebiliyormuş.

16. 10 Ağustos 2009
  17. caycan

caycan İbrahim Deniz'im Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    bende bugün milli eğitimi aradım ayın birinde ilçede olmalıymışım.arkadaşların çoğu rapor alacakmış.bebekle gidersem gelemem bayrama.uçak biletleri tükenmiş,otobüsle 12 saat.off kafam çok karışık.annemi götürmeyi düşünüyorum ama oda kurban bayramına kadar kalabilirim dedi.sonrasında bakıcı tutmam gerekcek galiba.ayrıca ücretsiz iznede ayrılamam,maddi açıdan eşim tek başına kaldıramaz masrafları.o ankarayı anca karşılıyo bende gideceğim yerde kendime yetiyorum.bide bebeğim babasından ayrı olacak en çokta bunu düşünüyorum.çok zor ya.ne yapacaz bilmiyorum.allah hepimizin yardımcısı olsun arkadaşlar..

18. 11 Ağustos 2009
  19. TLAYSI

TLAYSI Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ben de, hizmet süresi 10 yıl ve üstü için 1 yıl, 10 yılını doldurmayanlara 6 ay ücretsiz izin veriliyor diye biliyorum.