Eğitimciler yardımcı olurmusunuz?

Konusu 'İlköğretim' forumundadır ve ekin naz tarafından 2 Ekim 2007 başlatılmıştır.

2 Ekim 2007
    Konu Sahibi : ekin naz
  1. ekin naz

ekin naz hayat 61 kenara beni Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Kızım ilköğretime yeni başladı eğitim gördüğü sınıf 55 kişiden oluşmaktadır.sınıf öğretmeni çocuklara sert davranıyormuş açıklamak gerekirse çocukların kafasına kitapla vuruyor yada buna benzer cezalar vermektedir.ilköğretime yeni başlayan çocuklar için bu davranış şekli normalmidir?çocuğum eve gelince öğretmeninden şikayetçi olmaktadır.Bu konuda eğitimci arkadaşlardan ve okula yeni başlayan çocuk annelerinden bilgi vermelerini rica ederim.

2. 3 Ekim 2007
  3. ekin naz

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kimse yardımcı olmıycakmı arkadaşlar.

4. 3 Ekim 2007
  5. patria

patria Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    çanım bu çok yanlış bir davranış okul müdürüne şikayette bulunun ama tek başınıza deyil birkaç veli bir olun müdüre baskın yapın olmassa milli eyitime şikayette bulunun küçüçük yavrulara kisenin vurmaya hakkı yok suçu olsun olmasın onlar bizim geleceyimiz onlara sahip çıkalım:1hug:

6. 3 Ekim 2007
  7. Yuhanna

Yuhanna ♥ Shimmer Gold ♥ Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Ben de eğitimciyim canım ama bildiğim kadarıyla dayaktan başka şekilde uslanmayan öğretmeni cinnete zorlayan sınıflar var emin olun kimse dayak atıp kendini yormak stres olmak istemez ama bazı öğrenciler var ki ailesi bile dövün hocam,başka şeyden anlamaz diolarmış,o yüzden önce hocayla bi görüş derim neden böyle yapıyor bi öğren? yeni okula başlayan çocuk için elbette olumsuz bi durum ama sebebini anlamak lazım,öğretmenden çok şey bekleniyor ne yazık ki prosedürleri bi bilseniz ağlarsınız,ama susmayın önce hocayla görüşün tatmin olmazsanız müdürle görüşün,ilgili veli olduğunuzu anlarsa çok etkili olur

8. 3 Ekim 2007
  9. ekin naz

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    teşekkürler arkadaşlar.ben kızıma soruyorum öğretmen neden vuruyor diye konuşanlara vuruyor dedi bir kaç öğrenciyede tokat atmış kulak çekmiş vede en yadırgadığım bir öğrencininde saçını çekmiş.tabi sınııfımızda kalabalık belkide öyle yapması gerekiyor diye düşünüyorum.ne bileyim kafam çok karıştı açıkcası o yüzden eğitimci arkadaşlara sormak istedim.

10. 3 Ekim 2007
  11. ekin naz

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    eğitimciler nerdesiniz heralde okuldasınız kimse birşey yazmayacakmı ya.

12. 3 Ekim 2007
  13. gul6748

gul6748 Beyaz gül Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bence eğitimde dayak ,kulak, şaççekme olmamalı olamaz . okul bir eğitimyeridir,ha cezalar verilebilir bu nedirya çocuğun kafasına kitapla vurmak falan enönemlisi çocukl eğitimi yeni başlamış,gerekirse çocuğu pskolağa yönlendirmek faydalı olur diye düşünüyorum belki öğretmenimizinde bir desteğe ihtiyacı vardır.birde şunu belirtmek istiyorum çok önemli bir sınıfta,55 öğrenci ya bu ne kardeşim öğretmenimizin işide çokama çok zor .veliler ,öğretmenler beraber diyolag içinde olursak sorunlara çözüm getirilebilir herşeyi öğretmenden beklememeliyiz bizlerde çok iş düşüyor . tüm öğretmenlerimize üstün görevlerinde başarılar diliyorum bu kutsal görevlerindeAllah kolaylıklık versin diyorum tüm öğretmenlerimize

14. 3 Ekim 2007
  15. gul6748

gul6748 Beyaz gül Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    öğretmenim sizlerin işi çok zor ama dayak, saç çekme ,kitapla kafaya vurmak,saç çekmek vs bunlrın eğitimde yeri olamaz eminim sizde katılmıyorsunuzdur kutsal görevinizde ,başarılar diliyorum :1hug:

16. 3 Ekim 2007
  17. ekin naz

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    tabiki canım öğretmenin işide çok zor bir sınıfta 55 kişi ama dediğin gibi dayak olmaması lazım şimdiden böyle yaparsa ilerki zamanlarda neler olur diyeye düşünüyorum.

18. 3 Ekim 2007
  19. Cerenimo

Cerenimo Derin' im hoşgeldin... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    sezene katılıyorum bazen çileden çıkarıyolar adamı ..Bir sene kadar ilköğretimde öğretmenlik yaptım..ben birinci sınıflara girmiyodum ama giren hocaların iflahını kesiyolar emin olun ...zaman zaman 5-6-7-8 s sınıflar beni fazlasıyla kudurttular ama dayaktan yana olmadığım için farklı cezalr uyguladım mesela ben de çok bağırırdım...laboratuar cezası verirdim vb. dışarı da atardım...ekincim git öğretmenin kendisiyle konuş ama kendi kızın şikayet etmiş gibi değil ona takar sonra ...ve sonrasında da farklı bir eğitimcinin sııfına ver..gerekirse meb şikayet kısmı var netten yaz oraya..ne bilim ama önce iyice öğren ne kadar zamandır böyle davranıyo arar ara mı yapıyo hoca yoksa arada bir mi sorunları olabilir genç mi yaşlı mı sen bunları yaz bakim bi analizini yapalım ..yerimseniben