Egzama için doğal sabun

Konusu 'Bitkisel Kürler - Şifa Reçeteleri' forumundadır ve Patricia tarafından 25 Mart 2009 başlatılmıştır.

25 Mart 2009
    Konu Sahibi : Patricia
  1. Patricia

Patricia sil baştan başlamak gerek Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaslar merhaba benım eşimin saç diplerinde egzama var. çok arastırma yaptık geçmesi için ne kadar ilaç kullandıysak bırakır bırakmaz egzamalar geri belirdi.
    ancak internette bir şey okumustum egzamaya en iyi gelen şey katran ve kükürtmüş. (kortizonlu ilaç kullanmaktan iyidir)
    Aktarda geçen gün kükürt ve katranlı sabun buldum ve hemen aldım. ve inanın eşim ilacı bıraktı, ilk yıkamada kaşıntıyı kesti. tek korkusu sabun doğal yağlardan oluştuğu içinde hiç katkı maddesi olmadığı için sacımı tiftik tiftik yapacak demişti ama tam tesi oldu yumusacık kasınmayan bir kafa:))))) saunlar her gun yıkanmak gerekiyor. zaten egzaması olanlar katkı maddeli sabun sampuan kullanmamalılarmış bir alman gazetesinde parfüm bile sürmeyın yazıyor. dediğim sabunu deneyın memnun kalırsınız umarım. en azından doğal şeylerden yapıldığını biliyoruz. o yuzden ters tepme olasılığıda yok.

2. 30 Mart 2009
  3. Patricia

Patricia sil baştan başlamak gerek Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bilen yokmu yaw

4. 1 Nisan 2009
  5. gayeg

gayeg Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bende bu aksam vichy nin dercos technique(acık yeşil renkli) olan şampuanından aldım. deniyecegim bakalım sonuc ne olacak, yazarım. gerci bende yogun değil.
    eger doğal cozum diyorsan hic denemedim ama........................... burda bişeyler var.
    gecmiş olsun

Bu mesaj site linki verildiği için editlenmiştir....

Son düzenleyen: Moderatör: 2 Nisan 2009
  6. 26 Eylül 2009
  7. rosasss

rosasss Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bahsettiğin sabunu denemedim ve duymadım. bi çok doğal sabun denedim fakat sonuç olumsuz... benim problem ellerimde ve ben uraige'ın sabunsuz temizleyici barını kullanıyorum ve çok memnunum...

8. 13 Ekim 2010
  9. ay_82

ay_82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    eşiminde vücudunda var egzama geçmek bilmiyor .......adam mahvoldu söyleyeyim bakalım...vucuttakilerede iyi gelirmi acaba sadece kafasında yok benimkininde ufff