egzamaya çare lütfen

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve NAZLICIK tarafından 25 Nisan 2009 başlatılmıştır.

25 Nisan 2009
    Konu Sahibi : NAZLICIK
  1. NAZLICIK

NAZLICIK Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar bebeyim 6 aylık egzama rahatsızlığı var napa bilirim yardımcı olurmusunuz benneyaptımki

2. 25 Nisan 2009
  3. Ayxsxenur Amine Su

Ayxsxenur Amine Su Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Allah Allah nasıl olmuş minicik yavrucak
    çok geçmiş olsun

dr neler verdi?
    bebeklere bitkiler kullanılmıyor galiba

4. 25 Nisan 2009
  5. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    benım oğlum ıkı aylık canım. egzama vardı. doktor kortizonlu bir krem verdi. bepantenle karıştırıp kullandık düzeldi. sen doktora goturmedın mı?

6. 21 Mayıs 2009
  7. ekinsu

ekinsu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    benim oğlumdada 3 aylıkken çıktı bebeklerde olailiyormuş genelde 1 yaşında geçermiş ama eğer anne yada babada varsa %60 oranında bebektede olurmuş, bizde eşimde var egzama bizimki boynunda ve kulaklarının arkasında olmuştu dr elidel diye bir krem verdi günde 1 kez olmak üzere 10 gün kullandık kestik sonra iyileşti bu krem kortizonlu olmayan en etkin kremmiş

8. 25 Mayıs 2009
  9. ipekece01

ipekece01 Guest

benim kızımda 9 aylıkken çıktı şu an 2.5 yaşında ama halen var . doktorlar alerjik egzama diyor okadar tahlil yaptık tahliller hep temiz çıktı ama neyin alerji yaptığını bulamıyoruz kortizonlu kremlerden kullandığımda gidiyor bıraktığımda tekrar çıkıyor cildi inceltiğinden uzun süre kullanamıyorum ne yapacağim bilmiyorum bilgisi olan ne olur paylaşın hepimize geçmiş olsun

10. 26 Mayıs 2009
  11. Elis

Elis Guest

benimde oglumda vardi yuzunde,bir hafta gunde 2 kez kortizonlu krem kullandim,gecti cok sukur,,,,mis gibi oldu,,,

12. 26 Mayıs 2009
  13. angell2009

angell2009 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşım benimde bebeğimde olmuştu ben kortizonlu krem kullanmak istemedim hemşire bir ark.hematen krem dedi. 1 hafta kadar günde 2 kere yüzünü duru su ile yıkadım kullandım ve geçti arada bi hafif oldu. oldukça sürdüm ve uzun zamandır olmuyor. Geçmiş olsun..

14. 5 Haziran 2009
  15. aysun444

aysun444 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    Egzama nasıl oluyor? nerden anlaşılıyor?

16. 18 Haziran 2009
  17. hayalkaan

hayalkaan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    nazlıcık domates patlıcan gibi asitli seylerı bıraz bu donemde en azından hastalıgı atlatana dek az ver yada hıc verme..artırıyorlar.kullandıgın sabuna deterjana dıkkat et.mumkunse yumusatıcı bebek gıysılerıne kullanma.sen parfumluyken onu emzırmeonun tenıne dahı degmesın yani.tozdan nem kapıyorlar cunku.oda parfumu renklı sabunlar parfumlu kullanım esyalari ve gıysılerden bebegını uzak tut.bır dr a danıskı sana krem versın cildi kurudukca artıyor cunku o yuzden en onemlı sey cildi,banyoya dıkkat et..akıl vermek gibi olmasın ama bızdede var egzama ıkayetı olan.ordan bılıyorum..iigunler..