Egzamayı tükürükle tedavi

Konusu 'Dermatoloji - Deri ve Cilt Hastalıkları' forumundadır ve shekerkizcandy tarafından 1 Ocak 2010 başlatılmıştır.

1 Ocak 2010
    Konu Sahibi : shekerkizcandy
  1. shekerkizcandy

shekerkizcandy Mutlu♥♥ Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Aylardır sağ elimin parmaklarında egzama var.ıki ayrı dr.a gittim.Ama kremler hiçbir işe yaramadı.Dedem ve teyzemler tükürükle tedavi ederlermiş derma,karıncalık vb.hastalıkları.Onlara da dr.gidip sonuç alamayan birsürü hasta gelirmiş.Bir nevi ocak misali.Annem yapmak istemiyor:)Ben de teyzeme gittim bugün.Tükürük ve iğneyle yazdı elimi.Bakalım haftada bir uygulayacak 3 hafta sonra sonucu ben de merak ediyorum.Herşeyi denedik bakalım bir de bunu deneyeyim dedim.Biraz tükürüğün hiçbir zararı olmaz diye düşünüyorum:)Son durumu yazıp sizlerle paylaşacağım.:eek:

2. 5 Ocak 2010
  3. LiLithy

LiLithy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    egzemalara tükürüğü bende duymuştum. ama yazma felam değil. Sabahları kalktığında hiç su içmeden kendi tükütüğünü egzama lı bölgeye sürüyorsun bir süre sonra geçiyormuş. Açıklamasınıda yapayım tükürüğün içinde bu tarz şeylere iyi gelen bi asit varmış asit egzema ve benzeri şeyleri kurutuyor. bence bunuda bi dene. ama tükürük sabahları sürülecek. geçmiş olsun..

4. 9 Ocak 2010
  5. nimesaybycn

nimesaybycn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    743
    Ödül Puanları:
    153
    köpeklerin tükürüğünde antiseptik varmıs kendi yaralarını yalayarak geçiriyorlar acaba insan tükürüğünde de mi var asit dediğiniz antiseptik olabilir mi?

6. 10 Ocak 2010
  7. pembekzm

pembekzm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    valla canım benim oğluk 5.ayına girdi 3 doktor gezdik geçmedi ocağa götürdüm okuttum tükürttüm ve kalemle çizdi aksine daha da çok çıktı hacettepeye gidiyoruz şimdi allerji testi falan yapılacak küçükken hatırlıyorum geçiodu gerçekten

8. 10 Ocak 2010
  9. yabangxuxlxuxm

yabangxuxlxuxm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    tükrüğü kaşınan yerin üzerine sürünce kaşıntı geçiyor bu neden olmasınki.....

10. 10 Ocak 2010
  11. nimesaybycn

nimesaybycn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    743
    Ödül Puanları:
    153
    bana da annem bi yerim kaşınınca tükürüğünü sür der hep ben de neden die sormadan sürerim annem diosa bi bildiği vardır muhakkak boshayallersmile

12. 13 Ocak 2010
  13. RABARBA

RABARBA Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    Benimde bel bölgemde olmuştu bizim oralarda Üç Günlük derler. Ananem ocağa götürmüştü beni ordaki kadın arpayla çizip tükürmüştü hiç anlam verememiştim yazılanları okuyunca anladım :) Sonuçta geçmişti.

14. 7 Haziran 2010
  15. Queen.

Queen. Rüzgâr.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bu ne kadar doğru acaba artık hiç bişey abes gelmiyo yeter ki geçsin diyorum :S

16. 12 Nisan 2012
  17. dolunayy88

dolunayy88 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Sevgili RABARRA acaba gittiğiniz yer neresi ben uzun zamandır bu illetle savaşıyorum. Eğer geçiriyorsa ben de gitmek isterim. yer neresidir söylerseniz çok minnettar olurum.

18. 17 Ağustos 2013
  19. allexananna

allexananna Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    hihihihiih foruma yeni kayıt oldum ilk deneyimimi paylaşacağımmm şimdi benimde yüzümde t bölgesi nelin yerde egzama çıktı 2 yıl olmak üzere kızarıklık ve dökülmeer var ne yaptıysam en iyi cildiyecilerede gitsem fayda vermedi birgün şehirler arası yolculuk yaparken osmanlı sabunları gördüm ve bitane leylak sabunu aldım egzama ve sivilceler için eve gidip kullandım arkasınada güzelce mercimek tanesi kadar bepanthen sürdüm her yerine tabi tamamen geçirmesede cildimde baya değişiklikler oldu tavsiye ederim hem de ucuz ben 2 sini 10 liraya yakın aldım :nazar::nazar::nazar: