egzema

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve pamucak tarafından 10 Mart 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    10 Mart 2009
    Konu Sahibi : pamucak
  1. pamucak

pamucak Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaslar bebek egzamasıyla karsılasan varmı. gıttıkce oglumun yuzune yayılıyor.

2. 10 Mart 2009
  3. sebnem-08

sebnem-08 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bizim başımıza ilk ay geldi. Doktor hipokort isimli bir merhem verdi. Ama içinde az miktarda da olsa kortizon olduğu için çok az kullandım. Ancak 3-4 kere filan sürdüm. Benim çözümüm yüzüne hiç bir şey sürmemek oldu. Bir ara iyileşsin diye her sabah sebamed sabunla sabunlayıp sonra nemlendirici sürüyordum. ıyice azıp her yerine yayıldı. Sonra herşeyi bıraktım. Hiç birşey sürmüyorum. Hatta banyosu dışında pek su bile değdirmiyorum, sadece hafif nemli bir bezle siliyorum. Şu an iyi gibi. Başka bir arkadaşın çözümü de "vazelin" olmuş. Son gittiğim doktor da bana "vazelin" önerdi. Şu an iyi olduğu için başlamayı düşünmüyorum. Ama bence siz deneyin. Arkadaş bu iş için epey doktor değiştirdi ve çözümü vazelinde buldu. Çok sinir bozucu birşey olduğunu biliyorum. Gördükçe insanın içi parçalanıyor. Çook geçmiş olsun.

Son düzenleme: 15 Mart 2009
  4. 10 Mart 2009
  5. AnlamadanDinlemeden

AnlamadanDinlemeden HayaT BeNimLe GüSeL :)) Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    196
    Geçmiş olsun,
    Benim bebğiminde yüzünde oldu.Ben Hametan sürmüştüm yok etmişti.
    Sonra bir daha oldu doktor bepantene krem yazmıştı. ve bepantene sürüdm.Özel bir krem almadım bu iki kremde iyi geldi.

6. 11 Mart 2009
  7. LELAL

LELAL fınfık kurdum büyüyor Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    geçmiş olsun
    bizde de egzaman başlangıcı vardı .bize atapiclair diye kortizon içermeyen bir krem verdi onu sürdüm ve kısa süre sonra söndürdü ve geçirdi çok şükür .

8. 11 Mart 2009
  9. pamucak

pamucak Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bepanten bende kullandım ama gecırmedı sımdı dr atopıclaır verdı ama oda bır ıse yaramadı ınanın oglumun yuzune baktıkca ıcım erıyor sebnem08ın dedıgı gıbı paylasımlarınınz ıcın tesekkurler sankı butun yuzunu kaplıyacak gıbı gelıyor ve cok korkuyorum

10. 11 Mart 2009
  11. BubleGum

BubleGum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaslar bu egzema nasil bisey benim oglumunda sakaklarinda kaslarinda pembemsi kabarikliklar var. Egzema olabilir mi? Ben konak diyordum bastan ama konak soyulur ovunca bunlar cilt hastaligi gibi duruyor. Lutfen aciklarsaniz sevinirim.

12. 12 Mart 2009
  13. pamucak

pamucak Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sanırım buda egzama olabılır bence doktora goster . benım oglumunda hem yanagında hemde kaslarında var. pembe kızarıklık konak gıbı duruyor ama gıttıkce yayılıyor. hatta bazen sararıp gecıyor gıbı duruyor. ama sonra tekrar pembelesıyor. ınanın cok sınır bozucu bır sey.

14. 15 Mart 2009
  15. sebnem-08

sebnem-08 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar dün aklıma takıldı tekrar bakayım dedim iyi ki bakmışım. Gliserin yazmışım yanlışlıkla, vazelin olacaktı..Umarım kimseyi yanıltmamışımdır. :a015:

16. 15 Mart 2009
  17. XSXEKERXIXM

XSXEKERXIXM Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benım kızımda da egzama çıkmıştı doktorumuz şampuan ve 3 krem yazdı şimdi hiç biyerinde yok çok şükür geçtiyerimseniben

18. 15 Mart 2009
  19. polipe

polipe Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    oğlumdada var dı her banyodan sonra yağlasamda vazelinde sürsem geçmedi hatta bi ara kaşıya kaşıya kanattı bize dr pişik için fito diye bi krem yazmıştı içinde kurumuş tahriş olmuş cilt için diye yazıyordu bi kere sürdüm şıp diye geçti şimdide sadece banyodan sonra sürüyorum pamuk gibi oldu oğluşum

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.