Ehliyeti olan ya da yeni snava girmi bayanlar bir sorum varr!!

Konusu 'Sınavlar' forumundadır ve pınarrrr tarafından 28 Ocak 2008 başlatılmıştır.

28 Ocak 2008
    Konu Sahibi : pınarrrr
  1. pınarrrr

pınarrrr Guest

arkadaşlar ben 16 şubatta ehliyet sınavına giricem şimdi çalışıyorum sınava ama aklıma takılan bi soru var sınavda 120 sorudan kaçını yaparsak acaba sınavı kazanabiliriz.çünkü ben gün geçtikçe nedendir bilmem acayip stras yapıyorum.geçmiş yılların sorularına bakıyorum onları çözüyorum ama bilmiyorum işte korkuyorum.bide sürüş sınavında neler yaptırıyolar anlatabilirseniz sevinirm sevgileer:1hug:

2. 28 Ocak 2008
  3. periprensesi

periprensesi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ya hic bir sey yok sinavda. oyle sacma sapan sorular soruyorlar ki kalsan sasirirsin. biraz motor calis yeter. hatta sadece motor calissan cok iyi olur.
    surus sinavi da hocayla calistigin gibi oluyor.

4. 28 Ocak 2008
  5. Aylin

Aylin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    pınarcım ben 10 yıldır ciddi anlamda araba kullanıyorum.. bazen kendimi taxi şöförü gibi bile hissettiğim oluyor.. bi kere direksiyon sınavında sakin olmalısın.. yazılı sınavdada kitapta her yerden gelebilir ama seni en cok zorlucak motor olabilir ona daha dikkatli çalış.. başarılar diliyorum

6. 28 Ocak 2008
  7. Sahara

Sahara Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    motor çalış canım sınav gerçekten çok basit

8. 28 Ocak 2008
  9. Merdiyet

Merdiyet BoNcUğUm Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    senın sıkıntı ettıgın kadar bı sey degıl ben hıc calısmadım nede kurslara katıldım hepsını bır defada 95 le gectım yapacagın tek sey soruyo ıyı okumak ve mantıgını kullanmak yanı ben oyle yaptım dıreksıyondada yanında hocan olucak arkada 2 tane yetkılı ne yapman gerektıgını onlar soyluyo zatı senın yapacagın tek sey panık olma ALLAH yardımcın olsun hayırlıyıyla al ınsallaha.s.

10. 28 Ocak 2008
  11. Arwen

Arwen Guest

Direksiyon sınavında ben çok heyecanlanmıştım
    ve normal direksiyon derslerindekinden daha kötü sürdüm diyebilirim
    ama 90 la geçmiştim
    heyecanlanacak hiç bir şey yokmuş
    arabayı stop ettirmemek önemli
    birde sakin olmak :KK66:

12. 28 Ocak 2008
  13. masal

masal Guest

arkadaşların dediği gibi motor çalış yeter.. trafik ve sağlık günlük hayattan bildiğimiz konular.. başarılar canım...

14. 28 Ocak 2008
  15. jnaz

jnaz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    576
    Ödül Puanları:
    238
    canımm ilk başta kendini çok kasma bende geçen ay girdim sınava arada kursa da gidiyodum ama sadece sınavdan bir gün önce oturdum baktım adamakıllı .
    ilkyardım ve trafik çok kolay tatlım aslında motorda kolay sadece bilgi gerekiyo ben çalışırken ilk önce konu tekrarı yaptım sonrada çıkmış soruları inceledim zaten sınavda hep aynı sorular çıkıyo o yüzden sorun yaşamazsın ama dediğim gibi psikolojin çok önemli ben sabahtan çok germiştim kendimi bide yoldayken abim aramıştı 90 dan aşağı alırsan gözüme görünme diye takılıyodu tabiki ama niyeyse çok önemsedim yarım saatte bitti sınavım ama sınavdan çıktıktan sonra başıma gelenleri bi bilsen iki gün hastane acillerindeydim ve doktor stresten dedi düşün ünv. de finallerde falan bu kadar sorun yaşamamıştım ben neyse tatlımmm konuyu dağıtmayayım yazılı sınavda direksiyon sınavıda çok kolay direksiyonda da oturdum koltuğa zaten yanında ders veren hocan oluyo arkadaki yetkili istersen koltuğunu ayarla dedi kemeri takmak için bi elini at zaten gerek yok diyolar aynaya falan bak çalıştırırkende stop ettirmemeye dikkat et ve sinyalini ver zaten çok kısa bi mesafe kullanıyosun birde kontağı kapattıktan sonra el frenini çekmeyi unutma
    rabbim yardımcın olsun canım

16. 28 Ocak 2008
  17. Tuluu

Tuluu Guest

direksiyon sınavında heycandan arabayı kaldırırken sol sinyali yakmayıda unutma dururkende sağıyerimseniben genelde unutuluyoda gördüğüm kadarıyla :1closedeyes:

18. 29 Ocak 2008
  19. endeniz

endeniz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ben yaklaşık 1.5 yıl önce ehliyet aldım, geçmiş soruları çöz en güzeli, orda nereleri bilmiyorsun açığa çıkar, hemen hemen aynı veya benzer sorular çıkacak. Herkes geçiyor merak etme...

Dİreksiyon sınavında da ilk bindiğin zaman mutlaka güler yüzle selam ver, aynayı koltuğu vs. kontrol et, emniyet kemerini tak, sinyalleri unutma, kaldırıma da çıkmazsan tamamdır bu iş:) hadi kolay gelsin, başarılar...